Autor Wątek: Maciej K  (Przeczytany 24580 razy)

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 510
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 10, 2017, 11:56:49 pm »
Łaska w języku potocznym to wyświadczenie komuś przysługi, lub zrobienie dobrego czynu, którego nie miało się obowiązku spełnić. Religijną wersję łaski pominę.
W innym znaczeniu łaska, to nazwa łasicy. Małego drapieżnika z rodziny łasicowatych.
I właśnie to małe zwierzątko płci żeńskiej zostało przez kocura zgwałcone (tudzież za obopólną zgodą wychędożone). Podczas kociej ejakulacji (wytrysku nasienia -  to info dla tych z ośrodka) troszkę samiczkę- łasiczkę rozerwało.
(Np. podczas próby skrzyżowania jamniczki z koniem przy wytrysku jamniczce łeb urwało).
Nie pojmuję dlaczego żeś to łasiczo-kocie współżycie z LowRiderem skojarzył?  Myślę, że fantazja Cię poniosła.
Ja pisząc (W tajemnicy podpowiem Tobie. Jego). Kota na myśli miałem.
Ani przez ułamek sekundy o Lowie  nie pomyślałem.

Widzisz drogi Macieju, Twoje łatwe do skojarzenia/porównania dla Ciebie (bo je znasz, bo spotykasz w życiu własnym, są Twoje itd.) nie są jak widać łatwo "pojmowalne" dla innych - w tym jest z Tobą problem - zbyt wydumane niepotrzebnie barokowe  bajkopisy, animalizmy są jak widać rozumiane opatrznie - jeśli uważasz że jest inaczej to pisz prościej, w sposób łatwiej przyswajalny - nie dumaj potem jak się wytłumaczyć ze źle zrozumianego słowa tylko pisz prościej.
Sądząc po ilości kierowanych do Ciebie w mniej lub bardziej krytycznych uwag wynika jedno - albo wyrastasz ponad poziom i zrozumienie Ciebie jest niemożliwe albo posiadając zbyt bogata wyobraźnie i wiedzę niepotrzebnie używasz "gejzeru skojarzeń dziwnych" dla niewielu zrozumiałych, ba sądząc po krytyce przez niemal nikogo niezrozumiałych.
Stąd moja prośba  - nie tłumacz swoich myśli po raz któryś - bardziej gmatwasz niż wyjaśniasz przez co wzbudzasz u niektórych niechęć, a jednego nawet wywalono za słowa mocno obraźliwe (mam na myśli Chrisa1990, który moim zdaniem miał giga potencjał w propagowaniu poziomek od strony wyczynowej/sportu - miał plany, które zapewne teraz ma głęboko w d... a to właśnie przez ... niezrozumienie Twoich "złotych myśli").
Kwiecistość wypowiedzi w Twoim wykonaniu plus mocne naciskanie na wrażliwe tematy niepotrzebnie wzbudza emocje negatywne, które u przypadkowych osób (teraz na forum jest 6 osób zalogowanych i 66 przyglądających - czyli 1/10 dla być może wrażliwych którzy chcieliby się spoziomować ale widząc "polskie piekiełko" raczej pozostaną anonimowi lub kupią sobie poziomala i nie pojawią się więcej na forum ...).
Podsumowując - pisz prościej, nie stosuj kwiecistych opisów rodem z "Nad Niemnem", nie tłumacz każdego zdania i myśli jak krowie na rowie, nie mów że nie kopiesz leżącego skoro eskalujesz napaśc na cudze przekonania itd. - to podniesie zrozumiałość tego co chcesz przekazać - prostota pozwoli traktować Ci ejako osobe nie dwulicową i histeryczną ale "normalną".
Co zaś do mojego rozumowania Twoich przekazów - pozostanę przy swoim zrozumieniu - dla mnie to wyglądało to tak, jak napisałem - tłumaczenie dwuznaczności i ukrytych "ironizacji i uśmieszków" wzbudza niepotrzebna niechęć we mnie - tłumaczą się winni jak mówi porzekadło więc nie rób tego - nie pchaj na siłę przed sobą rzeczy które innym sprawiają przykrość.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 12:04:58 am wysłana przez Mociumpel »

AGA

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 781
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 11, 2017, 06:30:59 am »
Mociumpel myślę ze w sposób bardzo delikatny naświetliłeś problem ze zrozumieniem Macieja
mam nadzieje ze Maciej tez coś z tego zrozumie
szkoda by był gdyby  następny z forumowiczów schował się za monitorem 
wiec Macieju pisz prosto poetycko bez niepotrzebnych i znanych tylko twojej głowie skojarzeń i porównań
ogranicz swoje wypowiedzi do przekazania konstruktywnych myśli poziomo rowerowych a wycieczki religijno pochodzeniowe zostaw może na inne forum
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 11, 2017, 08:21:12 am »
Być może pan Maciej jako nieformalny/samozwańczy (niepotrzebne skreślić) Prezes Związku Poziomych Rowerzystów powinien rozważyć opcje zatrudnienia rzecznika/ rzeczniczki  lub wodnika w ostateczności  tej osławionej osoby z grona AA z 2-gą grupą inwalidzka płci żeńskiej ;) dla poprawy, tudzież ocieplenia wizerunku czyli szeroko pojętego dobra Poziomych Rowerzystów- tyle ironii przyłączam się do apelu AGi i Mociumpela prosty język pisany bez niepotrzebnych udziwnień i dwuznaczności gwarantuje właściwy odbiór informacji zamiast 50 wierszy tekstu (standardowa wypowiedz pana Macieja ukraszona pamfletem pełnym dwuznacznych przytyków być może celowo żeby nie podpaść administracji :P) wystarczy 10 na temat . Jest takie powiedzenie co cie nie zabije to cie wzmocni i tak trzeba traktować konstruktywną krytykę gdy się jest producentem czegokolwiek nie tylko rowerów można wykorzystać do ulepszenia produktu ( nie wiem czy mogę sobie pozwolić ale przy okazji dorzucę swoje2 grosze :te naklejki/malowanie na boku VM przywodzą mi na myśl wiejski tuning naklejkami z lat 90 na dużym fiacie szwagra XD   lepiej by się prezentowała maszyna bez nich). Styl promocji "nie ważne co piszą byle na pierwszej stronie i nazwiska nie przekręcili" to się sprawdza tylko na pożal się boże celebrytach.
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:54:03 am »
Nie mam na was wszystkich sił. Odpuszczam. Zagryźcie się jak wolicie.

Macieju K. Mociumpel w dobry sposób ujął to o co wszystkim chodzi, ale jako jeden z nielicznych dokonał tego w sposób kulturalny.

Z mojej strony EOT.

Bawcie się dobrze.
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

3x3

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 318
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:08:05 am »
IncO, a jak pod maską nic nie ma  ???

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:23:50 am »
IncO, a jak pod maską nic nie ma  ???
zawsze coś jest ,nawet jak nic niema jest pustak
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

woojtek1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 533
  • M5 / Speedliner 'Blue Glide' 26/20
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:55:30 pm »

Kwiecistość wypowiedzi w Twoim wykonaniu plus mocne naciskanie na wrażliwe tematy niepotrzebnie wzbudza emocje negatywne, które u przypadkowych osób (teraz na forum jest 6 osób zalogowanych i 66 przyglądających - czyli 1/10 dla być może wrażliwych którzy chcieliby się spoziomować ale widząc "polskie piekiełko" raczej pozostaną anonimowi lub kupią sobie poziomala i nie pojawią się więcej na forum ...).
Podsumowując - pisz prościej, nie stosuj kwiecistych opisów rodem z "Nad Niemnem", nie tłumacz każdego zdania i myśli jak krowie na rowie, nie mów że nie kopiesz leżącego skoro eskalujesz napaśc na cudze przekonania itd. - to podniesie zrozumiałość tego co chcesz przekazać - prostota pozwoli traktować Ci ejako osobe nie dwulicową i histeryczną ale "normalną".
Co zaś do mojego rozumowania Twoich przekazów - pozostanę przy swoim zrozumieniu - dla mnie to wyglądało to tak, jak napisałem - tłumaczenie dwuznaczności i ukrytych "ironizacji i uśmieszków" wzbudza niepotrzebna niechęć we mnie - tłumaczą się winni jak mówi porzekadło więc nie rób tego - nie pchaj na siłę przed sobą rzeczy które innym sprawiają przykrość.

Popieram :)

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:47:37 am »
Panowie...Szanuję Wasz, dość rzadki - jak na XXI wiek - DAR nie pojmowania czytanych treści.
Trudno mi to zrozumieć zwłaszcza, że ze słów powszechnie znanych i używanych korzystam .
Ale o.k.
Od najbliższej przyszłości przy pomocy Kamila - który nie dość że to co ja wypisuję rozumie, to jeszcze zdjęcia robić i wklejać potrafi - będę przy pomocy obrazków z Wami dyskutował.
Ja zdjęć niestety wklejać nie potrafię. Aby Was nie męczyć, będę je podpisywał prosto i krótko.

To zabawna ironia losu, że koleś pt. IncO, który do tej pory nazwę idiota mi przypisywał (Idiotyzm - niepełnosprawność intelektualna w stopniu znacznym -  rozwój psychiczny osoby dorosłej na poziomie 6. roku życia), sam PROSI mnie o pisanie językiem prostym i łatwym do zrozumienia.
Czyli, abym tak jak do dziecka się pisze, pisał.
Warto abyś mędrcze IncO wiedział, iż choroba idiotyzmu w hierarchii NIEOGARNIANIA świata i czytanych tekstów,
to intelektualne wyżyny.
Niżej jest bowiem imbecylizm, zaś jeszcze niżej debilizm.
Potem zaś to już chyba tylko poziom owcy z tego forum, którzy z niezwykłą zajadłością ataki na moją osobę podjęli.
Na szczęście dla mnie - w życiu poza forumowym - otaczam się i przyjazne kontakty utrzymuję z ludźmi, którzy moje pisanie rozumieją i doskonale się bawią tę naszą "wojenkę" czytając.
Ba! Nawet mój 14 to letni synek to co ja piszę rozumie.

Szanując Twój gust i wysublimowany smak IncO PRZYPOMNĘ nieśmiało, iż jazda z tymi wiejskimi naklejkami czy też BEZ  NICH  Tobie akurat nie grozi.
Nam jeżdżącym, czyli Mateuszowi i mnie podobają się. Proste???.
Jest też taka zasada, że jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to milczy lub pierdnie nieśmiało jednym słowem lub zdaniem. Jeśli ktoś coś do powiedzenia ma, powinien mówić lub pisać. A czy ktoś to zrozumie czy nie to już inna sprawa.
Co do mojego "prezesowania".
Dla tej Waszej, ujadającej tu na forum grupki było by to raczej pastuszenie lub pastuchowanie.

Licząc siodła za pośrednictwem Jarka S.(Admina), Antona czy bezpośrednio przeze mnie sprzedane, mogę śmiało napisać, iż pojazdów poziomych są w Polsce setki.
Was niekumatych i nie potrafiących ze zrozumieniem czytać jest kilku tu odważnych i ujadających.
Być może jest jeszcze druga grupka niekumatych milczących, ale to i tak bardzo, bardzo maciupeńka garstka.
I to jest pocieszające. W końcu każdemu jakiś pryszcz na tyłku wyrosnąć może.

Dodam, że wszystkim, niekumatym jełopom to nie zazdroszczę, bo na zlocie - jeśli się odbędzie -  to po kilku piwach pewnie się im od tej kumatej reszty trochę dostanie.

Mociumpel...Musisz być bardzo naiwny, skoro w ten "zapał" chrisa uwierzyłeś.
Gdybym ja w młodości taki "zapał" jak on posiadał, to pewnie kilku setek pojazdów poziomych po polskich drogach by nie jeździło.
Gdy wiosną 78 swoją pierwszą trajkę (2x16 i 1x24) budowałem, to prawie cały zespół Śląsk śmiał się ze mnie.
I to nie był jeden Maciej K. "zniechęcacz" jak tu, tylko kilkadziesiąt znudzonych i mieszkających w enklawie osób!!!
Jak gamonie zaczęli próbować jazd w przepięknym parku, to pyski im się zamknęły.
Od dawna nieżyjący kowal Pan Czok , który ślusarskie roboty w zespole wykonywał i który mnie tej roboty uczył  powiedział, że jeśli pod pewną górkę tym wehikułem podjadę,  to pierwszy będzie mi się kłaniał.
I się kłaniał.
Mimo. Że przeczytałem tysiące książek, to Orzeszkowej. Reymonta, Mickiewicza, Słowackiego i im podobnych jakoś strawić nie mogłem. (dla lekturowych potrzeb tylko streszczenia łykałem)

3x3...Gratuluję, że udało się Tobie i kilku innym ochronę wykiwać i na lewiznę wyrwać.
Ale mimo tego pana doktora słuchaj i leki zapisane przyjmuj.

AGA...Nie mam w głowie żadnych i niepotrzebnych skojarzeń. Piszę po polsku, jasno i wyraźnie.
Kto tego nie jest w stanie ogarnąć, to już nie mój problem.
Po prostu czytajcie więcej Panowie, a rozumienie innych, czytanych treści prostsze się stanie.
I "wojenka" się skończy.  Umiejętność pisania SMS ów to nie wszystko.

I na koniec do przemyślenia;
"Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych." -  Konfuncjusz
"Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów" - Albert Einstein
Może wybitny nie jestem, ale sporo fajnych rzeczy w życiu zrobiłem i jeszcze więcej ataków przeżyłem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 09:56:35 am wysłana przez Maciej K »

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 12, 2017, 12:21:17 pm »
wybacz nam o Niedościgniony naszą niewiedzę, Twój majestat jest niepojęty...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 12:26:08 pm wysłana przez LowRider »

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 12, 2017, 07:35:54 pm »
Wreszcie ! To była wyjątkowo długa sobota trwała aż do wtorku :P  Odetchnąłem z ulga, już martwiłem się, że się stało najgorsze i  nasz przewspaniały kwiatek (maciejka) ma coś mądrego do powiedzenia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 07:39:59 pm wysłana przez Inc0 »
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:03:05 pm »
 :o

raf71

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 17, 2017, 01:01:03 pm »
Byłem u Macieja w Kaliszu w ubiegłym tygodniu i o dziwo mnie nie zjadł.
Zastanawiam się ilu z was polemizujących z Maciejem spotkało się z nim osobiście.Może powinniście po prostu wybrać się do Kalisza , bo dla każdego kogo kręcą rowery poziome jest to wybitnie ciekawe miejsce.Tyle różnych wersji rowerów poziomych dwu ,trzy i czterokołowych w jednym miejscu chyba w Polsce nie ma.Po półgodzinnej rozmowie w miłej atmosferze zaproponował bym się przejechał czym chcę (oczywiście na miarę moich umiejętności ) . Sam Maciej jak dla mnie  miły ,fachowo doradzający ,częstujący kawą. To co o nim piszecie w kontekście mojego osobistego z nim kontaktu ,w ogóle do niego nie pasuje.
Pozdrawiam.
Spokojnych i Wesołych Świąt

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 17, 2017, 01:28:23 pm »
Zakończmy temat Macieja K. Miejmy nadzieję, że "poezji" i dziamdziania nie będzie. Po drugie wierzę iż wszyscy tutaj uważają, że to nie rowery są priorytetowe w życiu - choć na pewno hierarchicznie wysoko a raczej nisko osadzone! :D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2017, 03:26:34 pm wysłana przez LowRider »

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 17, 2017, 06:02:10 pm »
raf71 nie neguje tego co widziałeś ale prawda jest taka że ludzie wyrażający swoje często radykalne opinie w internecie maja podświadome poczucie anonimowości i  pozwalają sobie na wypowiedzi w tonie i stylu na jakie w bezpośrednim kontakcie  twarzą w twarz  nigdy  by sobie nie pozwolili względem rozmówcy. Spotkałeś dr Jeckyll'a z którego na forum wyłazi mr Hyde .Wesołych Świat Bożego Narodzenia  i Wesołego Chanuka( lepiej późno niż wcale ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2017, 09:28:19 am wysłana przez Inc0 »
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maciej K
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 17, 2017, 07:42:05 pm »
Również bywałem kilka razy u Macieja K. zawsze spotkałem się miłym przyjęciem bardzo chętnie pokazywał swoją produkcję wszystko co miało koła udostępniał do jazdy ;), o swojej produkcji i życiu bardzo barwnie i wesoło opowiada Ja wyjeżdżając od niego żałowałem że czas tak szybko biegnie a uśmiech z twarzy nie schodził mi jeszcze przez dwie godziny ;).
Więc polecam go poznać osobiście i zapewniam że włos z głowy wam nie spadnie.