Autor Wątek: Licznik rowerowy z CAD + HR a USS  (Przeczytany 339 razy)

kwazik

• sympatyk na poziomie
  • **
Licznik rowerowy z CAD + HR a USS
« dnia: Październik 12, 2017, 11:53:44 pm »
Cześć :)
Celem podwyższenia kadencji po przesiadce na poziomkę potrzebuję zakupić stosowny licznik.
Rower z USS - licznik będzie mocowany na boomie w okolicy wysięgnika do przedniej przerzutki --> ekran musi być czytelny.
Celuję w licznik ze średniej półki, długo działający na bateriach, nie potrzebuję GPS i komunikacji z komputerem.

Potrzebuję pomiar kadencji, mile widziany pulsometr.

Ze spełniających kryteria znalazłem:
- sigme 16.16 (oraz zbliżone do niej - super czytelne, ale bez HR)
- sigme rox 6 (strasznie udziabdziany ekran informacjami i możliwe, że nie zobaczę do ona tam wyświetla)
- VDO M5/6

Martwi mnie podany zakres dopuszczalnej odległości pulsometr licznik w VDO - 75 cm (w zaproponowanej konfiguracji będzie sporo więcej), sigma pewnie ma podobnie. W takim razie odpuścić sobie HR i zostać przy jakieś zwykłej sigmie czy jednak coś z pulsem ?
Kiedyś tam dawno temu kupiłem zegarek z opaską do pomiaru pulsu przy pływaniu, zawsze mogę go wygrzebać jeżeli bym potrzebował trochę sprawniej pojeździć, ale wolałbym mieć all in 1.
Może coś jeszcze warto rozważyć ?

Pzdr
kwazik

storm

• całkiem inny wariat
Odp: Licznik rowerowy z CAD + HR a USS
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2017, 11:18:42 am »
Ja zostałem przy sigmie, a zamiast wbudowanego HR - pulsometr z Decathlonu za 50-60 złote. (mają zegarek na rękę, który da się też zamontować na kierownicy).