Autor Wątek: Przeróbka na elektryka  (Przeczytany 282 razy)

joz60

• sympatyk
  • *
Przeróbka na elektryka
« dnia: Czerwiec 14, 2017, 08:28:19 am »
Witam
Jestem osobą niepełnosprawną i chciałby przerobić sobie zwykłego trójkołowca ( np. taki jak Tolek lub podobny) na elektryka. Chciałbym prosić o pomoc w doborze elementów ( średn. koła, moc silnika, napięcie zasilania itp ) w ten sposób aby uzyskać maxymalny zasięg. Prędkość nie jest ważna. W zupełności wystarczy max. ok  20-25 km/h. Trójkołowiec zamierzam kupić jakiś używany. Akumulatory narazie żelowe. Prosiłbym o poradę w tym temacie. Mam ciut ograniczone możliwości budżetowe, tak że za całość ( rower, elektryfikacja) mogę przeznaczyć max 2 500 zł.. Jest to możliwe?
Pozdrawiam
Józek

aligatorpoczta

• wyczynowiec na poziomie
Odp: Przeróbka na elektryka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:07:58 am »
Witam
Jestem osobą niepełnosprawną i chciałby przerobić sobie zwykłego trójkołowca ( np. taki jak Tolek lub podobny) na elektryka. Chciałbym prosić o pomoc w doborze elementów ( średn. koła, moc silnika, napięcie zasilania itp ) w ten sposób aby uzyskać maxymalny zasięg. Prędkość nie jest ważna. W zupełności wystarczy max. ok  20-25 km/h. Trójkołowiec zamierzam kupić jakiś używany. Akumulatory narazie żelowe. Prosiłbym o poradę w tym temacie. Mam ciut ograniczone możliwości budżetowe, tak że za całość ( rower, elektryfikacja) mogę przeznaczyć max 2 500 zł.. Jest to możliwe?
Pozdrawiam
Józek
Myślę ze kiepsko to widzę pewno kasy wiecej musisz uzbierać chyba ze ktoś coś poradzi
Czarne Swb 26x26

fdx

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:46:47 am »
wszystko kwestia ceny poziomki... trajki ogolnie sa drogie wiec ciezko trafic cos ponizej 2tys zł.
jak chcesz moge sie porozgladac za czyms. czasem w holandii zdarzaja sie tanie trajki (szczegolnie jakies starsze modele) - chyba ze sinclar C5... ale tego to uwierz mi nie chcesz...
o elektryfikacje to trzeba pytac forumowiczow - przenikanie lub michal883

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 10:52:38 am wysłana przez fdx »
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

kwazik

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2017, 11:46:17 am »
Trafiłeś na forum poziomych rowerów i tutaj trójkołowiec oznacza poziomy trójkołowiec :D
W przypadku typowego roweru trójkołowego "rehabilitacyjnego" - tolek i tym podobne konstrukcje nie będzie problemu ze zmieszczeniem się w budżecie.

Trójkołowca kupisz od 400 zł jak poszukasz na olx, w cenie 800 zł możesz przebierać w ofertach.
Trajkę poziomą w układzie tadpole (dwa koła z przodu, jedno z tyłu) - czyli układ zalecany bo bardziej stabilny oraz lepiej wygląda :D
to już nie te pieniądze. Najtaniej na olx od jakieś 1 k zł, ale co najtańsze niekoniecznie okazuje się dobrym rozwiązaniem.
Teraz jest jakaś do dokończenia za 1100 z Chrzanowa.

Kwestia jeszcze na co Ci będzie lepiej się wsiadało czy na pionowca czy poziomkę ?

To tyle w kwestii roweru.

Na elektryfikację masz kilka sposobów, ale zalecam odezwanie się do kolegów z forum, którzy zajmują się zawodowo elektryfikacją - gotowy zestaw kupisz za około 1500 - 1600 zł na dobrych podzespołach. Wszystko plug&play, nie tracisz sezonu na zbieranie klamotów i wkurzanie się, że coś nie działa, nie pasuje. Dozbierasz na trajkę to sprzedasz Tolka i przeniesiesz napęd do drugiego roweru.

Jak bardzo chcesz super niskobudżetowo to możesz popytać tutaj na forum, na elektrodzie, na arbiter i złożyć coś z odpadowych klamotów z użyciem akumulatora z dużego diesla, który kupisz na szrocie za 20-30 zł.
Sądzę, że maksymalnie z ceną możesz zejść do 400-500 zł, ale będzie to zestaw, który udźwignie tylko Tolek :D

Pozdrawiam
kwazik

joz60

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2017, 04:05:40 pm »
Witam
Dzięki za odpowiedź. A więc, rozważając jaki rower to właśnie wybór padł na coś z rodzaju Tolka właśnie przez wsiadanie i wysiadanie. Mam stacjonarny rower rehabilitacyjne i wsiadanie , wysiadanie nie sprawia mi problemów. Nie wiem jak było by to z klasycznym trojkołowym poziomie bo nie miałem okazji się do tego przymierzyć. Natomiast miałem okazje przejechać się na klasycznym handbajku ( który trochę budową przypomina poziomkę) i powiem że  wsiadanie i wysiadanie sprawiało mi trochę problemu. Szczególnie wysiadanie.
Natomiast jeśli chodzi o elektryfikację, to chciałbym nabyć kompletny zestaw. Nie na zasadzie każda część z innej parafii, ale kompletny gotowy zestaw który sam mógłbym sobie zamontować.  Zaplatanie powierzę jednak fachowcom... Jestem na etapie przeglądania OLX-a i innych stron, jak będę coś miał to pewnie będę mógł poprosić kolegów elektryków w kupnie elektryki :)
Pozdrawiam

tomek70

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2017, 10:10:16 pm »
Z akumulatorami kwasowymi żelowymi to daj sobie spokój szkoda czasu i pieniędzy. Miałem najlepsze żelowe Grensaver specjalnie przeznaczone do pojazdów elektrycznych ważyły 14 kg przejeżdżałem na nich 25 km potem złożyłem litowo -jonowy waży około 4 kg przejeżdżam na nim 66 km bez ruszenia nogą.  Jeżdżę na nim już trzy lata i nie widać spadku pojemności. Tu na forum chłopak robi i sprzedaje zestawy w dziale elektryfikacja go znajdziesz, nie oszuka cię. Na OLX jak się nie znasz to nie kupuj bo tylko zmarnujesz kasę.