Autor Wątek: Okularów na rower szukam  (Przeczytany 1373 razy)

tomo

• całkiem inny wariat
  • SWB DIY
Okularów na rower szukam
« dnia: Maj 08, 2017, 01:18:11 pm »
Hej
Szukam okularów na rower z możliwością zamocowania szkieł korekcyjnych- coś w tym guście:

Przymierzyłem parę oprawek i były  albo za małe (mierząc rozstaw oczu od zewnętrznych kącików- około 14,5mm), albo cenowo w kosmosie.
Ktoś może coś polecić? Nie ukrywam, że cena odgrywa ważną rolę.

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Okularów na rower szukam
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2017, 09:30:39 pm »
Zerknij w branżę BHP.
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2017, 08:55:30 am »
W BHP raczej rzadko da się doczepić korekcyjne, sam mam okulary firmy 3m przyciemniane - mam je już 3 rok chyba i żyją. Ale czy podepniesz do tego korekcyjne - wątpię. A co do ceny - niestety, tak jest że jak kupisz tanio to będziesz kupował co chwilę - jak wydasz raz to powinieneś dostać 2 letnią gwarancję i przy wyższych kwotach możesz wymagać trwałości.
Bottecchia American FatBike.
Poziomy w planach.

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2017, 10:11:17 am »
Hej Tomo.
Teraz będzie mała reklama ;)
Kolega Tomek jest aktywnym turystą i prowadzi salon z okularami. Skontaktuj się z nim i pogadaj jak z człowiekiem :)
https://www.facebook.com/www.Oqlarnik.com.salonoptyczny1988/
Pozdro ;)
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

tomo

• całkiem inny wariat
  • SWB DIY
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2017, 01:36:45 pm »
To już nawet nie o cenę się rozchodzi, ale o to, że mam dość sporą głowę, co już robi spory odsiew. Dodatkowo- przymierzałem już kilka okularów i zawsze było tak, że okulary bez tych oprawek korekcyjnych leżały dobrze. Gdy dokładałem oprawki- dotykały one do skóry dookoła oczu. Gdyby były tam zamontowane soczewki, to oparłyby się pewnie o gałki oczne.

klubowy

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2017, 03:38:16 pm »
A próbowałeś w drugą stronę? Kupić nakładki przeciwsłoneczne na zwykłe okulary? Brat z tego korzystał jakiś czas temu. Tylko nie wiem czy sprawdzi się przy jeździe na rowerze. Na alledrogo chodzą coś koło 20-30zł.

tomo

• całkiem inny wariat
  • SWB DIY
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2017, 04:20:56 pm »
Próbowałem i nie działa za dobrze- za mała powierzchnia i niedopasowanie do kształtu głowy. Nie chodzi tu tylko o ochronę przed słoneczkiem, ale też osłonę p/wiatrową.

aligatorpoczta

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2017, 06:16:19 pm »
Ja mam korekcyjne z oryginalnymi zakładkami (3 w zestawie) mocowane na magnes i dopasowane do okularów bo to komplet cena 400 zł
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

woldopeper

• kolarz na poziomie
  • Challenge Mistral zwany Rudym
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2017, 08:26:51 pm »
witam
Kiedyś, kiedyś za kawalerskich czasów z okulary rudy project, ale teraz po jakichś kilku latach wyglądają jak ...wcale nie wyglądają ( ale użytkowane były kilka ładnych lat ).
Mam ten sam problem, znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/okulary-sportowe-goggle-z-ramka-korekcyjna-gratis-i6771917270.html
 Jeszcze coś firmy brenda mi się kojarzy ale nie mogę namierzyć.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2017, 08:30:06 pm wysłana przez woldopeper »
pozdrawiam Waldek

kwazik

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2017, 10:28:56 pm »
Problem można rozwiązać na kilka sposobów:
- przestawienie się na soczewki kontaktowe + zwykłe okularki ochronne. Rozwiązanie baaardzo polecam, warto przyzwyczaić się do grzebania w oczach ;) Zupełnie inny komfort jeżdżenia rowerem, wiatr też mniej przeszkadza
- duża część okularów ma rozmiarówkę, salony zamawiają tylko jeden rozmiar a producent / na internecie są i inne - można kupić wysyłko, najwyżej zwrot jak nie pasuje
- w przypadku mocowania żyłkowego (brak ramki u dołu) można w trakcie montażu szkieł je przerobić na węższe i nie będą się wtedy opierały na policzkach (wystarczy mazakiem na szkłach "zerówkach" namalować o ile chce się zwęzić i to zrobią).

Pzdr
kwazik