Autor Wątek: Automat z dętkami w zachodniej Austrii  (Przeczytany 5591 razy)

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Automat z dętkami w zachodniej Austrii
« dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:30:38 pm »
Witajcie!

Będąc w minioną niedzielę na wycieczce po górach napotkałem się na bardzo przyjemny widok. Całość ma miejsce w mieście Mellau w zachodniej Austrii, gdzie o piękne widoki nie trudno, także te rowerowe. Schodząc z pieszego szlaku napotkałem ciekawą budkę, w której to można nabyć dętki do naszych kochanych rowerków. W Polsce, jak dotąd przeze mnie, niespotkane.
Jedna dętka za 7,5 ?.


I jedno zdjęcie owego miasteczka



Pozdrower 8)

kwazik

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 47
Odp: Automat z dętkami w zachodniej Austrii
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2017, 10:59:21 am »
W krajach, które mają jakis tam przyrost naturalny w takich automatach sprzedaje się innego typu gumy ;)
A w Austrii seks uprawiają chyba tylko napływowi, którym nie wolno używać "dętek" to automat przerobiono na bardziej użyteczny w obecnych czasach.

Pozdrawiam
kwazik

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Odp: Automat z dętkami w zachodniej Austrii
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2017, 05:41:05 pm »
@Kwazik
Tutaj się zgodzę. Automaty na lateksowe rurki z jednym wejściem są niemal w każdym większym klubie, czy pubie dla rozrywkowych ludzi. Niemniej, widok automatu na dętki rowerowe budzi w człowieku pewne pozytywne myśli oraz nadzieję, że i do nas takie rzeczy kiedyś zawitają.

noisue

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 96
Odp: Automat z dętkami w zachodniej Austrii
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2017, 05:54:13 am »

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: Automat z dętkami w zachodniej Austrii
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2017, 08:50:17 pm »
U nas to jakieś dziwne marki tych dętek w tych automatach... Durex, Unimil i jakieś Fruits ... Nigdy w rowerze nie miałem takiej dętki. Ciekawe jaki rozmiar wentylka mają...??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 08:53:01 pm wysłana przez LowRider »

Majsterkowicz

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 423
Odp: Automat z dętkami w zachodniej Austrii
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2017, 07:24:28 am »
Polacy nie gęsi też swój automat mają :)

http://epoznan.pl/news-news-56881-Pierwszy_detkomat_stanal_w_Poznaniu
Zacnie zatem ???? w opisie daje się przeczytać o "wrzuceniu monety", w liczbie pojedynczej, co sugerowałoby cenę max 5zł. Trochę to pewnie naciągane ???? bo dętka na 26" od Conti kosztuje nie mniej niż 15 zł.
Tak czy inaczej, oby cebularze nie zlinczowali pomysłu, to może takich automatów będzie więcej. Kto wie ????

Tomku, tak śmiechem żartem, zapytaj wujka google o dętki lateksowe. Do złudzenia przypominają prezerwatywę, jednak bez klasycznego wejścia ???? Stosowane głowie w rowerach nastawionych na najniższą masę. Sama dętka z zaworkiem presta może ważyć poniżej 100g.