Autor Wątek: Maratonu Turystyczny KÓRNIK  (Przeczytany 20197 razy)

storm

  • Gość
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2017, 03:36:58 pm »
Hmmm, teges... No dobrz.
https://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=18435.msg346466#msg346466
Tu Elizjum zapodał linka do... FB. ROTFL. Nokoms.
Także chylę czółka @Lechu. Faktycznie Organizator ukrył info o bazie :]

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2017, 06:52:53 pm »
Jak Wam poszło na KMT?
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


storm

  • Gość
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 07, 2017, 08:53:30 pm »
Mnie nie poszło wcale. Przed maratonem rowerek przecodził generalny remont no i niestety coś nie wyszło z zakresem pracy przerzutki i skończyło się tak:
http://pokazywarka.pl/stuwc0/

Dobrze, że przed maratonem a nie w trakcie na jakimś większym podjeździe :]


golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 07, 2017, 10:10:24 pm »
Mnie poszło tak,bez niespodzianek :)

Dystans 319 km
Czas trwania 10 godzin 47 min
Średnia 29,5
piszę bo coś małe te zdjęcie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2017, 11:02:35 pm wysłana przez golden »

lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 08, 2017, 12:52:20 am »
przejechałem 318,3 wg mojego GPS'a (do tej pory najdłuższy dystans to 245 km wiosną 2016 roku); czas 11:23 netto, 13:23 brutto (z tego ok 30 minut to postój w Kórniku przed właściwym startem plus ok 30 to przeprawa na promie przez Wartę); średnia netto 28 km/h - to mnie zaskoczyło, spodziewałem się raczej 22-24 przy takim dystansie i krótkich odpoczynkach

wrażenia i spostrzeżenia:
1. jazda w grupie - pierwszy raz miałem okazję tak jechać - trafiła mi się taka, która jechała ponad 100km ze średnią 30-34 - podobało mi się gdy jechaliśmy ok 30-31 jak dla mnie idealne tempo; jak przyspieszyła do 34 to czułem, że to się później odbije, ale nie chciałem jechać sam ;)
2. czas pokazał, że intuicja mnie nie zawiodła - młodzież stanęła na dłuższy odpoczynek, pojechałem sam i chyba miałem kryzys bo jechałem ok 22-24 do momentu gdy dogoniłam mnie grupka z Pająkiem (później przepłynęli promem) i zaproponowała wspólną jazdę - obawiałem się czy dam radę, ale było ok - jazda w grupie działa dobrze na głowę :); swoją drogą młodzież na metę przyjechała 2 godziny po nas co też daje do myślenia
3. po obiedzie jechałem znowu sam przez ok 20-30km do momentu gdy dogoniłem Grześka na szosie, który był z mojej pierwotnej grupy; po drodze zgarnęliśmy jeszcze na stacji benzynowej innego kolegę, który miał skurcze i odpoczywał, a potem dogoniła nas dwójka z grupy Kórnickiej, która doprowadziła nas do Wrześni w tempie ok 28km/h
4. we Wrześni stanęliśmy na chwilę na stacji Orlenu i tu doznałem szoku jak działa na mnie prosty hot dog i butelka coli; po wyjeździe ze stacji dostałem takiego powera jakbym nie przejechał do tego momentu ani kilometra - tak jak do Wrześni doprowadziła nas dwójka z Kórnika dając sobie zmiany tak praktycznie do mety prowadziłem naszą 5 osobową grupkę jadąc ok 30km/h - inna sprawa, że wiatru już nie było, a jak patrzę teraz na profil to było lekko z górki ;)
5. jazda w grupie ma jedną wadę: uciekają walory krajobrazowe na rzecz pilnowania koła - coś za coś - gdy na mecie kolega organizator zapytał jak tam widoki na trasie to grzecznie przemilczałem pytanie bo nie byłem w stanie powiedzieć czy mi się podobała czy nie oprócz tego, że Wielkopolska kukurydzą stoi - tyle zauważyłem :)

tak więc po maratonie: ogromny szacunek do solistów, w grupie jedzie się duuuużo łatwiej
podziękowania dla Grześka (wiem, że ma poziomkę więc może jest na forum) za wspólną jazdę przez większość trasy i dla Pająka za dowiezienie do obiadu




Leszek

csx

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2017, 08:42:15 am »
Lechulysy - ja tobie też dziękuję za jazdę, zwłaszcza że dzięki tobie przetrwałem kryzys żołądkowy  :).
Kolega Lechulysy nie napisał przez skromność, ale gdzieś od Wrześni - nie wiem czy to wskutek tego hot-doga co zjadł, czy to w obawie przed nadciągającym deszczem - ciągnął grupę tak 34-35. Także było grubo  ;)

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że te 320 km bardziej mi dało w kość niż tegoroczny Pierścień na poziomce. Oczywiście ma znaczenie, że cały rok w większości jeździłem poziomką i do tego roweru bardziej się przyzwyczaiłem. Generalnie jednak znacznie lepiej znoszę przeciwne warunki takie jak wiatr, deszcz czy upał na poziomce niż na zwykłym rowerze. 

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 14, 2017, 07:04:21 pm »
Jak się jechało? Ano całkiem dobrze.
Standardowa trasa 500km. Przygotowań w tym roku zero, właściwie po Kaszebie to był mój pierwszy wyjazd. Ale o dziwo, nie było tak źle jakbym mógł się spodziewać.
Ale do rzeczy. W czwartek koło 20 (albo i 22) wrzuciłem do samochodu rower (skorzystałem z tego, że nie składałem go po zlocie :) ), namiot, spiwór, jakieś tam ciuchy i pompkę (pomny przykrych "doświadczeń" z czasu zlotu). Założenia.. 25km/h i 2h postojów. Ma być lajtowo, pojeździć z kolegami, pogadać.

Standardowe pogaduchy "przy ognisku", koło 2 stwierdziłem, że wypadałoby się choć chwilkę zdrzemnąć. Miałem wstawać przed 7, żeby się odprawić, spakować, schować monitoring, itd.

Spokojny start, grzeczna jazda na rynek w Kórniku. Tam oczekiwanie na start, ruszałem w grupie, w której chyba nikogo nie znałem, a ani tempo ani pojawiające się problemy natury hydraulicznej nie skłaniały mnie do trzymania się grupy.

Pierwszy postój, powiedziałbym że dość poważnie wydłużony, to była przeprawa promowa. Jedynie co mogłem, to pomachać prawie pustemu promowi. Jedynie auto i paru "naszych". Prom na drugiej stronie zrobił sobie kwadrans postoju i wrócił. No i.. okazało się, że pan od promu poszedł sobie na kawę! Sytuacja była dość słaba, bo jakaś baba zaczęła się awanturować. Pan od promu był twardy, zabrał tylko przepisowe 12 osób i popłynął. Babie z auta już puściły hamulce, zaczęła wyzywać, prawie do rękoczynów doszło, a co niektórzy koledzy tylko ją jeszcze podjudzali. Się wepchałem na prom (tym razem zmieścili się prawie wszyscy.. facet chyba widział, że będzie słabo jak pozostawia ludzi). Baba podobno robiła później borutę.. ale to już nie mój problem. Strata parawie godzinna..

Za promem jest taka fajna górka. Chciałem zobaczyć, czy mam szansę się urwać grupie. Słabo to wyszło, jednak braki kondycyjne robią swoje. "Ratunkiem" był gostek z awarią: zgubił spinkę od łańcucha. Ten maraton jest naprawdę super: byłem jednym z trzech chcących mu pomóc! Gdzieś tam Lechu mnie wyprzedził i tyle było go widać.

Potem spokojna jazda. Ciepło, słońce grzeje. Wąski i Żubr (koledzy z podróżerowerowe) dopadli mnie i tak razem sobie jechaliśmy. Złapaliśmy też ponownie grupę Lecha i tak sobie jechaliśmy razem. Lechu ciągle na mnie krzyczał, że urywam grupę, ale jakoś daliśmy radę dojechać do obiadu. 40minut straty..

Tu niestety trasy się rozdzielały, "skazany" byłem jedynie na towarzystwo pionowych. Początkowo jechałem z Wąskim i Żubrem, ale Wąskiemu zaczynały padać "baterie" i jakoś chłopaki zaczynali zamulać, a ileż można czekać. Ludzi spotkałem dopiero wieczorem, jak siedzieli przy sklepie. Planowałem tylko uzupełnić płyny i jechać na drugi obiad (kolację?), ale tak fajnie się siedziało i gadało, że kolejne 40 minut pykło.

Ruszyliśmy całą ekipą. Jednak jacyś sportowcy to byli, jechaliśmy w szyku, ani be, ani me, nikogo nie znałem. Nie za szybko, robili jakieś zmiany, ale przeganiali mnie na koniec. Na szczęście-nieszczęście zaliczyłem flata (przyczyny nie znalazłem, nie wiem o co chodzi), parę km przed drugim punktem. Wizyta w sklepie też niejako "wymusiła" brak zatrzymania się na tymże. Lody i chipsy ciągle dobrze dawały powera, więc najbliższy postój dopiero w Licheniu.

Rundka dookoła bazyliki.. w sumie tak dla zweryfikowania ogromu tego czegoś. Dzikie tłumy "pielgrzymów" i mój "nieadekwatny" strój były dobrymi pretekstami żeby tam za długo nie grzać miejsca. Albo dokładniej nie wychładzać mięśni, bo już po zmroku było. Bardzo boleśnie również przekonałem się, że.. bluza została w namiocie. Na szczeście noc była dość ciepła i dało się jechać.

Jadę więc sobie dalej. W pewnej chwili dogania mnie jakiś kolo. Największe zaskoczenie wynikało z tego, że jechał bez świateł. Myślałem, że jakiś lokals, ale to przecież prawie niemożliwe :) Okazało się, że skończyły mu się baterie w lampce i gonił mnie, żeby jechać z kimś. Za Ślesinem była stacja benzynowa.. odesłałem go po baterie.

Jadę sobie spokojnie.. A tu nagle jakieś lampki rowerowe mnie gonią. Okazało się, że dogonili mnie Keto (często na maratonach jeździmy razem) i Wiechu. Byli w pierwszej grupie, wyprzedziłem ich jak byli na popasie. Podobno nie miałem co żałować, nic specjalnego. Podłączyłem się na godzinkę, ale latarka zaczynała sugerować brak prądu, butelka z wodą zaczęła świecić dnem. Musiałem ich porzucić, nawet pomimo tego, że fajne tempo nadawali.

Nie było źle, "ogarnąłem" się akurat jak jechał kolega pozostawiony na poprzedniej stacji. Paweł dalej jechał praktycznie bez światła, tamtą stację właśnie zamykali, a baterii nie mieli (zwykłych paluszków.. bieda..). Dobrze, że na drodze nie było żadnych samochodów. Od teraz pojechaliśmy już razem. W Trzemesznie stacja Orlen to był planowany postój.. tak też uczyniłem. Bagietka z kurczakiem i kawa powinny dać dobrą rozgrzewkę na ostatnie 100km. Może uda się przeżyć poranny kryzys?

No i do samej mety jechaliśmy razem. Co najgorsza zaczynał brać mnie kryzys, pikawa nie chciała się "wkręcać na obroty", moc spadała, senność brała. Paweł wyrwał do przodu mając jeszcze 50km przed sobą.. i zaraz go dogoniłem. Pomylił się, myślał że baza tuż-tuż. Ale siłą i godnością osobistą pokonywaliśmy kolejne wiadukty :) Keto i Wiechu byli podobno godzinę przede mną. Mi tempo na ostatnim odcinku musiało mi spaść do 20km/h, albo oni jeszcze "podnieśli poprzeczkę" (ponad 30..). Czapki z głów.

Na bazę trafiłem o 5:20. Stopień zmęczenia.. "wysoki". Sił starczyło mi tylko na prysznic.. i już mogłem przytulić się do bluzy w namiocie. Myślałem, że to już koniec atrakcji.. a tu.. Baza umiejscowiona była tuż przy kościele. Proboszcz miał fantazję i zainstalował sobie kuranty. Dwoniły i grały co godzinę! Pobudka o 6, przebudzenie o 7. Denerwująca melodia o 8.. nie wytrzymałem i wstałem, tak to się nie da spać. Chyba nie byłem jedynym, który miał taki problem.. Robiło się gwarno.

Niecałe 21h brutto to jak dla mnie bardzo ładny wynik, samej jazdy 18.40 (średnia prawie idealnie 27!). Fakt.. wszystko to przy niecałym 1300m podjazdów :P

Miałem wracać z Giovannim, poczekam na niego. Spakowaliśmy się.. już chcemy jechać.. a koleżanka złapała kapcia w aucie.. Pomożecie koledzy? Pomogliśmy. Zapieczone śruby, brak ręcznego, złamany klucz, gorąco, ja jeszcze jak debil przykręcałem śruby zamiast odkręcać. Zardzewiały pierścień centrujący.. zdejmując koło lewarek zjechał pod auto.. Na szczęście pomogli panowie z domu z naprzeciwka: mieli podnośnik :) Potem jeszcze tylko pompowanie zapasowego koła (pompką do roweru) no i czas do domu.

.. "Na bramkach A1 w obie strony korek na godzinę".. To jedziemy starą jedynką będzie dobrze :)) Jak jechałem obwodnicą, to korek nie wyglądał już na godzinę. Biedni turyści wracający do domów..

Z Goldenem.. to było wiadomo, że spotkamy się jedynie na starcie. Lechu twardziel jest, trochę pitoli, ale daje radę :) Dużo gada, idealny kompan na maratony. Tomojo i Grzegorza CSX widziałem przed promem. Biedacy kontuzjowani. Długiego.. to nie mam pojęcia, chyba poza "startem honorowym" to go nie widywałem.

csx

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 14, 2017, 07:33:24 pm »
Ale jak przed promem? Przecież jechaliśmy cały kawał do punktu w Kole  - no chyba że mnie ten pionowiec tak zamaskował  ;)

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 27, 2017, 08:06:49 pm »
Chyba zaczynam mieć.. najzwyklejszą sklerozę, albo po prostu nie rozpoznaje "pionowych". Faktycznie chyba byłeś w tym peletonie :)

lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2018, 01:56:19 pm »
zapisy na Kórnik wg Facebook'a zaczną się w najbliższą niedzielę 4 lutego o 20.00
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2018, 01:58:12 pm wysłana przez lechulysy »
Leszek

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2018, 09:41:08 pm »
Już pół listy zapełnione.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2018, 09:38:16 am »
Poziomki zostało 5 miejsc , myślę że już dzisiaj będzie full

storm

  • Gość
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2018, 10:21:20 am »
Z tego co widzę zostały 3... Ledwo zdązyłem się dodać... A nie, już nic nie zostało i pojawiła się lista rezerwowan, a ja mam numerek 98/398... Ufff, w ostatniej chwili :D

lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2018, 03:06:23 pm »
Qrde to ja wam dałem znać a sam zapomniałem :(. No nic pozostaje lista rezerwowa - pytanie: "na krzywy ryj" da się też pojechać?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 03:25:59 pm wysłana przez lechulysy »
Leszek

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maratonu Turystyczny KÓRNIK
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2018, 09:23:49 pm »
Bez medalu i objadu da się. Zawsze ktoś zrezygnuje i można za niego wskoczyć na 5min przed startem.

Mnie termin nie pasuje i zamierzam jechać jak się jakiś chętny trafi.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp