Autor Wątek: Optima Orca  (Przeczytany 1202 razy)

lechulysy

• wyczynowiec na poziomie
Optima Orca
« dnia: Marzec 04, 2017, 07:30:42 pm »
Przedstawiam nowego pozioma w moim garażu: Optima Orca sprowadzona na jesieni z Belgii wg ogłoszenia na marktplatz "jak nowa" ;) - niestety stan techniczny był taki sobie

w tym miejscu podziękownia dla kolegów z forum (mam nadzieję, że nie mają nic przeciwko ;) ):
@Piotrek333 - za zmobilizowanie mnie do rewitalizacji i zajęcie się przebudową roweru - gdyby nie Piotrek rower stałby nadal w kącie w grażu
@andrej - za wykonanie Ubara praktycznie "od ręki" i po kosztach

stan na dzisiaj:

mojej Wiesi jak widać także przypadł do gustu:

trochę historii:
sierpień 2016: tak wyglądał w ogłoszeniu - do czego można było się przyczepić?

wrzesień 2016: już u mnie - mocowanie USS jest trochę wygięte w środku ramy, przez co kierownica nie jest idealnie prosta - z tego względu zrezygnowałem z USS na rzecz Ubara

październik 2016: wyczyszczony z błota, po wymianie suportu, czeka na wyjazd do Piotrka (suport okazało się tak zapieczony, że miałem w perspektywie dorabianie bom'u)

a to inspiracja do przeróbki:

koniec grudnia 2016: testy Piotrka sprawdzające w jakiej konfiguracji będzie mu najlepiej:

« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2017, 07:37:53 pm wysłana przez lechulysy »
Leszek

Makenzen

• całkiem inny wariat
Odp: Optima Orca
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2017, 12:49:34 am »
Fajny rowerek :)
dorabianie bom'u
Tylko ten apostrof tu niepotrzebny. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2017, 12:53:16 am wysłana przez Makenzen »
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

fdx

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2017, 09:13:19 am »
Dokładnie...  Ja zawsze byłem I jestem przeciwny apostrofom przy rowerach.  Pierwsze co robię z nowym rowerem to wywala apostrof
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

lechulysy

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2017, 08:09:04 pm »
Orca po 2 tys km zmieniła charakter z "szosowego" na "wyprawowy" (opony 1.5, bagażnik, błotniki) i tak chyba zostanie. W sierpniu po zmianach zrobiła prawie 1 tys : sprawdziła się na maratonie w Kurniku - była może trochę wolniejsza niż zwykle, ale za to bardziej miękka; natomiast doceniłem 2x26 w drodze i na zlocie w Czechach - dużo lepszy komfort niż nazca fiero (takie przynajmniej mam wrażenie)

dzisiaj przypieczętowałem zmianę montując zupełnie nie szosowe urządzenie dźwiękowe :)

a tak wygląda zapakowana (nie! nie prowadziłem w drodze handlu obwoźnego szmatami :) )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 08:13:04 pm wysłana przez lechulysy »
Leszek