Autor Wątek: Bilet na rower przez internt w PKPintercity.  (Przeczytany 11550 razy)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Bilet na rower przez internt w PKPintercity.
« dnia: Marzec 03, 2017, 12:15:42 pm »
Letni sezon powoli nadchodzi, więc pewnie będziecie jeździć też pociągami.

Jak zapewne wiecie, od dłuższego czasu można kupować bilety na rowery przez net - ale nie do końca.
Intercity ostatnio wprowadziło możliwość zakupu biletów z rożnymi ulgami w jednej transakcji - oczywiście system im się wywala i co jakiś czas coś nie działa, ale nie o tym.

Przy tej okazji sprawdziłem, czy nic nie popsuli z biletami rowerowymi i odkryłem dwa problemy.

Pierwszy, to błędy w tablicy zestawienia pociągów (to akurat nic odkrywczego) - część składów nie ciągnie wagonów rowerowych a ma jedynie możliwość przewożenia
w miejscach nieprzystosowanych (początek i koniec pociągu TLK). Czyli pomylona grafika "rowerek w kółku" z "rowerkiem bez kółka", dlatego to:
https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/informacje/pociagi-i-stacje/zestawienia-pociagow.html
trzeba sobie porównywać z tym:
https://portalpasazera.pl/Plakaty

Natomiast drugi problem, to to, że system nie daje możliwości zakupu biletu, jeśli pociąg nie jest wyposażony w miejsca do przewozu roweru bez względu na klasę pociągu, chociaż regulamin daje możliwość przewozu w pierwszym i ostatnim przedsionku w pociągach TLK (nie dotyczy EIC, EIP, 1 klasa i sypialne)

Tehen

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Kolejarz forumowy
Odp: Bilet na rower przez internt w PKPintercity.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2017, 06:49:56 pm »
Czyli w sumie w większości przypadków i tak trzeba będzie pójść do kasy się użerać.
Pięknie k... pięknie  >:(

W ogóle ten system jest dziwnie skonstruowany.
W zeszłym roku pozwolił kupić nam bilety na dwa rowery pomimo że w pociągu były cztery miejsca.
Oczywiście na trasie naszego przejazdu druga dwójka jechała pusta.


Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Bilet na rower przez internt w PKPintercity.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2017, 11:35:37 am »
Czyli w sumie w większości przypadków i tak trzeba będzie pójść do kasy się użerać.
Pięknie k... pięknie  >:(
Niestety.

W ogóle ten system jest dziwnie skonstruowany.
Problem polega na tym, że jest przestarzały i trudno mieć tu nawet precesje do ozdób, które go tworzą.
To trochę tak, jak byśmy zbudowali samochód, który nawet nieźle jeździ, ale po latach wymagamy od niego aby pływał i latał. Więc dorobiliśmy płetwy i skrzydła. Niby pływa i niby lata i niby jeździ. A jak to robi to wszyscy widzimy.

W zeszłym roku pozwolił kupić nam bilety na dwa rowery pomimo że w pociągu były cztery miejsca.
Oczywiście na trasie naszego przejazdu druga dwójka jechała pusta.

Kilka możliwych wariantów
Ktoś kupił te miejsca i w międzyczasie zrezygnował
W bez przedziałowych do wieszaków są przyporządkowane miejsca w przedniej części wagonu i ktoś bez roweru te miejsca wykupił (nie wiem czy nadal tak jest, ale przez jakiś czas tak na pewno było)
System nie wie, ile ma miejsc, lub podłączono inny wagon niż tan, który powinien być rozkładowo

Tehen

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Kolejarz forumowy
Odp: Bilet na rower przez internt w PKPintercity.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2017, 07:23:42 pm »
Ktoś kupił te miejsca i w międzyczasie zrezygnował

Koleżanka też musiała zrezygnować.

W sumie źle zrobiła bo powinna kupić bilet z miejscówką a rowerowy dokupić w pociągu.
Ryzykowne że nie pojedzie (zdarzyło się komuś? ) ale innego wyjścia nie ma.
Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Bilet na rower przez internt w PKPintercity.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2017, 09:31:52 pm »
Nam się zdarzyło pakować rower Drzimiego, mój P8, Storma, Oli i Bartka oraz Raffiego do (chyba) Darta, biletów rowerowych były 3. Ja, Storm i Drzymi pchaliśmy się na pałe - dało radę.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Bilet na rower przez internt w PKPintercity.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2017, 10:04:11 pm »
Ja się zawsze zastanawiam jakim cudem rower Drzimiego mieści sie w pociągu :)
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Bilet na rower przez internt w PKPintercity.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2017, 10:28:43 pm »
W poprzek :) albo wzdłuż :)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Bilet na rower przez internt w PKPintercity.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2017, 07:32:17 pm »
wzdłuż :)

Takie długie składy już puszczają?
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp