Autor Wątek: Wyłączenie skrótu shift+alt+s  (Przeczytany 1733 razy)

kwazik

• sympatyk na poziomie
  • **
Wyłączenie skrótu shift+alt+s
« dnia: Styczeń 28, 2017, 09:31:55 am »
Czesć :)
Prosba do administratora forum o wyłączenie skrótu shift+alt+s służącego do wysyłania wiadomosci.
Na komputerach Mac (przynajmniej z zamienionym pod polskiego użytkownika układem klawiatury - alt - cmd, a takie mam w pracy) próba napisania litery "Ś" powoduje wysłanie wiadomosci co mocno utrudnia korzystanie z forum.
Pzdr
kwazik
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2017, 09:35:23 am wysłana przez kwazik »

storm

• całkiem inny wariat
Odp: Wyłączenie skrótu shift+alt+s
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2017, 04:36:05 pm »
@Kwazik - obawiam się, że nie da się dopasować całego świata do twoich wymagań... ;>>>

Twoja klawiatura = TWÓJ problem. Niczyj więcej.
Pomijając już fakt, że w pracy na ogółe się... pracuje :P

epifaniusz

• sympatyk
  • *
Odp: Wyłączenie skrótu shift+alt+s
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2017, 05:17:37 pm »
Chciałem tylko sprawdzić jak to działa u mnie a przypadkowo też wysłałem posta...
Skoro już wysłałem to się wypowiem. Z tego co wiem nie ma w silniku forum opcji wyłączenia tego skrótu - trzeba grzebać bezpośrednio w plikach javascript żeby go wyłączyć. Pewnie administrator nie ma na to ochoty, nawet jeśli chciałby pomóc w tej sytuacji.

Od strony użytkownika myślę, że da się zablokować ten skrót poprzez zmianę skryptów już po ściągnięciu ich ze serwera, np w Firefoxie dodatek GreaseMonkey pozwala na takie rzeczy, ale musiałbyś namierzyć gdzie dokładnie zdefiniowany jest ten skrót i wtedy usunąć go na stałe u siebie.

BTW Dla przeglądarek innych Firefox skrót chyba jest bez shifta, może inna przeglądarka też pozwoli obejść problem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2017, 05:30:54 pm wysłana przez epifaniusz »