Autor Wątek: Maraton Na Poziomie  (Przeczytany 30045 razy)

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1591
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 25, 2016, 11:19:21 pm »

Przy czym nasze sensowne wymagania
[...]ciach[...]
Ile medali wisi u ciebie? ;))

Nasze czyli? Wypowiadasz się w imieniu tylko swoim czy jakieś grupy?
Moim zdaniem [jako ORG] wskazujesz tylko gdzie warto zadzwonić - każdy zainteresowany musi sobie sam ogarnąć nocleg. Skąd zmontujesz grupę 30 osób na taki wyjazd?
pkt. 2
Nie medale świadczą o człowieku i jego dokonaniach. Sam wiem po sobie że potrafiłem bez przygotowania wsiąść na rower i pojechać na Maraton Bractwa  200km. Da się. A medalu nikt mi nie dał.


storm

  • Gość
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 26, 2016, 02:05:48 am »
Przy czym nasze sensowne wymagania
Nasze czyli? Wypowiadasz się w imieniu tylko swoim czy jakieś grupy?

1. Nie wyrywaj tego co piszę z kontekstu - to bardzo nieładnie i zmienia drastycznie wypowiedzi :P
2. Pisząc MY - przedstawiam NASZE minimalne wymagania jakie powinien spełniać ośrodek - po to aby przyszli ORGowie wiedzieli na co mają zwrócić uwagę.
3. Z doświadczenia innych osób, organizujących maraton Podróżnika wynika, że lepiej aby zorganizować wspólny nocleg, a nie każdy sobie. Co zresztą potwierdza się w naszych doświadczeniach z Kaszeberundą. Czemu chcesz, abyśmy się rozdzielili i każdy mieszkał sobie gdzieś indziej, skoro mamy jechać tam na nasz wspólny Maraton Poziomy??? Nie lubisz się integrować? :P
4. 30 osób - myślę, że skoro ludzie są w stanie pojechać dłuższą traskę na Zlotach, te 100 kilometrów - to spokojnie ogarną i 200. A jeśli nie - to sobie skrócą. :)
5. Pisząc o medalach - piszę o swoim doświadczeniu na tego typu "nieco" dłuższych "wycieczkach". A te jak zapewne nawet sam przyznasz - jest ciuteńkę większe niż twoje ;>>>

Dla mnie 300km też jest raczej poza zasięgiem dlatego moja pierwsza propozycja była aby trasą podstawową było 200km a wersja 300km dla chętnych.

Dlaczego? Nigdy wcześniej nie jechałeś 200? 150? Tak jak odpowiedziałem Lechowi - ograniczenia są w głowie. Nigdzie indziej.
Ale ok - 200km może być jako wersja podstawowa, chociaż ja bym proponował "dorobienie" tras 300 i 400km :)
Patrz: w kalendarzu "po drodze" masz kilka maratonów:
- Kaszebe
- Brevety: http://forum.poziome.pl/index.php?topic=3460.msg48452#msg48452
- i inne supermaratony: http://supermaratony.org/kalendarz/

Trasa proponowana przez hansa jest fajna bo jest kilka miejsc gdzie można skrócić sobie drogę. Bez problemu można pojechać 100, 200 lub 300 km do wyboru do koloru. Osobiście nie mam potrzeby kolekcjonować medali, zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na browary  ;D
Wieczorem możemy się wszyscy spotkać przy grillu, każdy uhahany swoją trasą :)

Tzn tak, trasa jest jako taka, ale skoro już jesteśmy kilka metrów przy morzu - czemu by o nie nie zahaczyć? Wiesz jak przyjemnie się jedzie wzdłuż brzegu morza? :D A jeśli zorganizować Maraton w okolicach czerwca/lipca/sierpnia - byłaby to idealna okazja aby móc się ochłodzić w trakcie przerwy ;)

Dlaczego się upieracie na 300km? I do tego chcecie mnie w to wrobić? Ja nie jeżdżę więcej niż 200~225km i już.

:D
@Franc - TY nie dasz rady?! TY?!
TY - który robisz 200km w 8 godzinek prawie sie przy tym nie męcząc? ;)
Nooo proooszę Cię :D IMHO - startując o 8 dojedziesz MAX o 20-21 - jeszcze przed zmrokiem :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 04:10:11 pm wysłana przez storm »

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 26, 2016, 08:44:22 am »
" Maraton w okolicach czerwca/lipca/sierpnia - byłaby to idealna okazja aby móc się ochłodzić w trakcie przerwy ?"

Przy takim wysiłku może to być ostatnia kąpiel, albo ostatnia przejazd rowerem.

Dla 200km nie chce mi się jechć 400 , dojazd, na maraton.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 04:43:36 pm wysłana przez hansglopke »
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


storm

  • Gość
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:11:45 pm »
@Hansglopke - ale dlaczego kąpiel wg ciebie jest niewskazana przed/po/w trakcie takiego maratonu? Wcale nie musi ona polegać na pływaniu. Wystarczy się zamoczyc, spłukać wodą :)

Co do odległości - mało razy jechałem po 250-350 kilometrów aby przejechać 170-195-225km?
Nie jechałeś od siebie do Świnoujścia na BBT? Przecież mogłeś podjechać do Sochaczewa? ;)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 26, 2016, 04:44:38 pm »
Łąck mam bliżej,
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 26, 2016, 07:54:31 pm »
Może inna koncepcja maratono-wycieczki poziomej NIE DOOKOŁA KOMINA (tu przykładowo, myszką po mapie, z bazy w Warszawie): koleją na stację startową, poziomkowanie do stacji końcowej, i powrót PKPem, np z stolicy : PKP do Siemiatycz, poziomkowanie do Ciechanowa (prawie 200 km) - i do PKPu (mniej zaprawieni mogą np w Małkini PKP skończyć poziomkowanie (80 km).Dane wysokościowe - największa  górka na początku ;D
Dla wytrwałych : dalej do Torunia np.... (350 km) i pluskanie w Wiśle  ;)
Ostatni pociąg byłby dodatkowym bodźcem i wyznacznikiem prędkości   :o  ;)

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 26, 2016, 08:00:49 pm »
Jest dyskusja tzn. że jest zainteresowanie  ;) wróćmy do konkretów czyli trasa, Ja bym został przy propozycji hansglopke czyli trasa maratonu podróżnika jest o tyle fajna że można ją sobie modyfikować w czasie jazdy. Ustalmy miejsce termin i po krzyku  ;).
Bazę proponuję przy jeziorze wdzyckim np. Borsk, Wdzydze Kiszewskie, Wdzydze Tucholskie.
Termin jak najcieplejszy  ;)

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 26, 2016, 08:03:36 pm »
Może inna koncepcja maratono-wycieczki poziomej NIE DOOKOŁA KOMINA (tu przykładowo, myszką po mapie, z bazy w Warszawie): koleją na stację startową, poziomkowanie do stacji końcowej, i powrót PKPem, np z stolicy : PKP do Siemiatycz, poziomkowanie do Ciechanowa (prawie 200 km) - i do PKPu (mniej zaprawieni mogą np w Małkini PKP skończyć poziomkowanie (80 km).Dane wysokościowe - największa  górka na początku ;D
Dla wytrwałych : dalej do Torunia np.... (350 km) i pluskanie w Wiśle  ;)
Ostatni pociąg byłby dodatkowym bodźcem i wyznacznikiem prędkości   :o  ;)
Pociągiem? kto jeździł koleją z rowerem ten wie jaki to problem a tym bardziej w większej grupie to jest praktycznie niemożliwe.
Robię nieraz podobne wycieczki wyjeżdżamy PKP a wracamy rowerami 8-10 rowerów(jeden poziomy reszta pionowych) to kres możliwości kolei.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 08:09:03 pm wysłana przez toudi333 »

Romanes

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 209
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 26, 2016, 08:38:35 pm »
No fakt, przepraszam, w ferworze pisania nie wpisałem a myślałem : z PKPem tylko góra kilkunastu.....

No to z jednej bazy noclegowej do następnej  ???


Inna trasa : zjazdowa, testuje się hamulce 8) : 54 km z górki i tylko z górki : Pyzówka ( pkp 713 mnpm - Myślenice 291 mnpm) {wg. BRouter dla fastbike lowtrafic} 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2016, 08:45:14 pm wysłana przez Romanes »

Piotrek333

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 19, 2017, 06:40:22 pm »
Odkopuję temat
Jeśli zgłoszą się co najmniej 3 osoby to chętnie dołączę się do poziomego maratonu.
W dowolnej części polski, byle trasa była w okolicach 200-400 km.

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 19, 2017, 10:18:22 pm »
może to nie wyścig ale propozycja przejechania 100 lub 400 km jest  ;)
http://bractwo-rowerowe.pila.pl/wydarzenie/maraton-rowerowy-dla-adasia/
dla zainteresowanych będzie możliwość przekimana w warunkach turystycznych za kilka zł.

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 20, 2017, 06:59:27 am »
Maratonik przed zlotem? Brzmi interesująco :D

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 20, 2017, 11:03:29 am »
Piotrek333: w przyszłą niedzielę jest 200km w Kościerzynie :)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

storm

  • Gość
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 21, 2017, 02:39:06 pm »
Jakby co to ja jestem zainteresowany - tylko pytanie brzmi - kiedy?

Piotrek333

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 21, 2017, 09:31:34 pm »
Franc - Dzięki za info. Jednak nie wystartuję tam. Jadąc z szoszonami nie potrafię się powstrzymać i odpuścić na podjazdach. Mam dosyć słabe kolana i szarpiąc na podjazdach zniszczyłbym je całkowicie.
Dlatego tak spodobał mi się pomysł maratonu na poziomie :)

Storm - Super, że jesteś zainteresowany. 

Mam nadzieję, że zgłosi się jeszcze kilka osób chętnych.
Ja postaram się dostosować jak chodzi o termin i trasę.