Autor Wątek: Maraton Na Poziomie  (Przeczytany 30046 razy)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Maraton Na Poziomie
« dnia: Grudzień 22, 2016, 08:45:18 pm »
Rower poziomy sprzyja długim wypadom, jest wygodny i takie tam, wszyscy dobrze znamy wady i zalety.
Jest kilka osób, które zaczyna jeździć dłuższe dystanse 200-300km. Są też na Forum osoby, którym takie przejażdżki nie są obce a ścigać się z pionowcami raczej nie mają ochoty. Jest organizowanych kilkanaście maratonów ultra w naszym kraju, oprócz chyba dwóch za wszystkie trzeba zabecalować niemałą kwotę. Może udałoby się skrzyknąć w parę osób i zrobić takie ultra na poziomach? Trasę możemy wymyślić sami, lub skorzystać z gotowych, które można adoptować z innego forum. Długość trasy i termin - wszystko do ustalenia. Maraton samowystarczalny, czyli kupujemy jedzenie i picie po drodze (wieziemy ze sobą?). Termin raczej czerwcowy, bo długi dzień i żeby było przed sezonem wakacyjnym, bo łatwiej nocleg wynająć.

Zapraszam do dyskusji.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:13:40 pm »
super pomysł proponuje wielkopolskę lub zachodniopomorskie ;-), termin czerwcowy mógłby być poza weekendem świętojańskim chociaż bardziej pasują mi wakacje, jest cieplej można spać pod namiotami wtedy będzie tanio ;-),wieczory ciepłe i przyjemne więc można dłużej jeździć.

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:15:17 pm »
A może latem kilku dniową wycieczkę rekreacyjną na poziomkach
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

Piotrek333

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 94
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 22, 2016, 10:31:01 pm »
Poziomkowy maraton - świetny pomysł! Zapisuję się na każdą trasę w dowolnym terminie  :)
Kilkudniowa wycieczka - świetny pomysł! Planuję wypad do Wilna w majowy weekend oraz latem w alpy na 2-3 tygodnie.
Zapraszam chętnych do przyłączenia się.
W weekendy można wyskoczyć na Hel albo mazury albo Bieszczady albo.... Czekam na propozycje tras.

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:00:35 am »
Sądzę że maraton weekendowy(trasa w sobotę) wystarczy, a ci co mają więcej czasu mogą dojechać i wrócić z maratonu na kołach ;)

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:19:36 am »
Więc rzucam pierwszą propozycję-KASZUBY ;) dokładniej jezioro Charzykowskie koło Chojnic w pobliżu sporo letniskowo-żeglarskich miejscowości, duży wybór noclegów w tym pól namiotowych. Osobiście polecam miejscowość Charzykowy.

storm

  • Gość
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2016, 02:14:44 am »
Absolutnie jestem ZA :)

Póki co - dowolny czas i pora w lecie, aczkolwiek jeśli chodzi o teren... Wolałbym jakieś morze, albo jeziora mazurskie ;)
No i pytanie zasadnicze - czy jedziemy i noclegujemy się pod dachem czy pod namiotami czy non-stop? (gdzie popadnie na dziko bez niczego - np na przystankach PKS) ;)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:02:11 pm »

No i pytanie zasadnicze - czy jedziemy i noclegujemy się pod dachem czy pod namiotami czy non-stop? (gdzie popadnie na dziko bez niczego - np na przystankach PKS) ;)

Oczywiście, że na raz. Nocleg z piątku na sobotę w bazie maratonu. Sobota (+ewentualnie niedziela) jazda. Powrót na bazę i do domu. Wszystko zależy od dystansu, który sobie wymyślimy. Rozsądnie byłoby na początek wymyśleć trasę jakieś 300km. No chyba, że będzie kilku na 500.

Cały dystans na raz, bo jakiś przyzwoity limit czasowy trzeba określić. W końcu ma być to maraton na poziomie.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2016, 08:40:14 pm »
Znowu dorzucę swoje pięć groszy ;), hansglopke jak w jakiej planujesz to formule? wyścigu? czyli wspólnie startujemy i widzimy się dopiero na mecie? czy wspólnego przejazdu? jeśli tak to mam propozycje ogólnego zarysu maratonu na poziomie. Na pewno nie będzie nas więcej niż kilkanaście osób więc szkoda by było tak mała grupę dzielić na trasy aby to zgrabnie połączyć i każdemu dać możliwość pojeździć  ;) proponuje wystartować długodystansowców o 6 rano na pętle 100 kilometrową po trzech godzinach przyjadą rozgrzani i zadowoleni zabrać resztę ekipy na drugą dłuższą pętle np. 200km i tym sposobem wszyscy dalej pojadą razem :) zanim się ściemni będziemy na bazie przy ognisku .
Jeśli to zrobimy w weekend z dwoma noclegami pod namiotami koszt nie przekroczy 30zł.
jeśli chodzi o długości tras to podałem przykładowe decyzja będzie należała do hansglopke mnie nikt nie namówi na więcej niż 300km  :P
za bazę noclegową proponuje http://stanicacharzykowy.pl/

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2016, 09:16:24 pm »
Wspólny przejazd to robimy na zlotach.
Proponuję wspólny start i limit czasowy, w którym trzeba się zmieścić.

Jest też gotowa trasa po Kaszubach z bazą w Wejherowie. Trasa ta, to propozycja trzysetki na Maraton Podróżnika, wymyślona przez Turystę i Olo z forum podrozerowerowe.info

https://ridewithgps.com/routes/17092244

Jeżeli macie inne propozycje tras zapraszam.


"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2016, 09:37:35 pm »
Jest też gotowa trasa po Kaszubach z bazą w Wejherowie.

Popatrzyłem na mapę i tylko jedna uwaga: może lepiej bazę noclegową zrobić trochę bliżej południa - kwestia krótszego dojazdu na miejsce i powrotu jest dosyć istotna, a przy tej trasie noclegi możnaby zrobić gdzieś "w okolicznościach przyrody" Jeziora Wdzydzkiego - nigdy tam nie byłem :)
Leszek

toudi333

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 236
  • PIŁA
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:24:34 pm »
Również spojrzałem pod tym kątem na mapę j.wdzydzkie wygląda zachęcająco szczególnie Wdzydze Tucholskie i Kiszewskie no i mam zdecydowanie krótszy dojazd  ;)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2016, 10:42:30 pm »
Ja też bym wolał bardziej na południe z noclegiem. Jeśli znacie okolice to wszystko możecie zmodyfikować.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


storm

  • Gość
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:22:47 pm »
@Hansglopke - krótko mówiąc to o czym piszesz to nic innego jak... MP. Maraton Poziomkowiczów/Poziomy :D

Osobiście absolutnie nie mam nic przeciwko i jestem ZA. Stać nas na to aby stworzyć nasz własny maraton.

@Toudi - widziałbym to w formie podobnej jak w przypadku konkurencyjnego Maratonu Podróżnika (który tylko z nazwy był podróżniczy). W formie zarówno wyścigu dla tych cow olą jechać najszybciej jak się tylko da - jak i w formie grupowego przejazdu.

Co do trasy - @Hansglopke - ta trasa którą podałeś to jest trasa przygotowana przez spionowaconego dla spionowaconych. Urozmaicona na siłę podjazdami. Myślę osobiście, że my poziomkowicze myślimy raczej nie o trenowaniu podjazdów - a raczej o pokonywaniu odległości i skupiałbym się na dystansie, a nie na ilości pokonanych metrów w górę i w dół... Czyli tak - sugeruję inna traskę :D
I tu pytanie: czy myślimy o (wspólnym) pokonaniu trasy z A do B z noclegami w 2 różnych miejscach, czy raczej pętli "dookoła komina"?

@Lechułysy - moim zdaneim okolice Jeziora Wdzydzkiego odpadają gdyż...... To Kościerzyna a to już będziemy mieli przy okazji Kaszeberundy :D

Osobiście myślałbym o... Pomorzu. Gdzie jest  trochę płaskiego, troszeczkę płaskawego jak i ciutkę pagórków ;)
(a tuż obok mooooorze ;) )

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: Maraton Na Poziomie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:58:41 pm »
Trochę fałd nikomu nie zaszkodzi.
Podałem trasę gotowca, bo wymyślili ją ludzie, którzy znają okolicę i wybrali dobre asfalty z małym ruchem samochodowym. To tylko moja propzycja.  Jeżeli chcemy narobiç tylko kaemów by było ich dużo, to można wymyśleć  pętlę 25-50km i hulaj dusza 24h, kto więcej tej lepszy.

Mataton Podróżnika fajna impreza jechałem 3razy. Bierzmy przykład od doświadczonych.


"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp