Autor Wątek: Powitanie z Sękocina  (Przeczytany 10317 razy)

Gen

• sympatyk na poziomie
  • **
Powitanie z Sękocina
« dnia: Listopad 02, 2016, 09:47:48 pm »
Witam wszystkich serdecznie.
   Rowerem poziomym zainteresowałem się po przeczytaniu artykułu o nim, w jakimś zagranicznym, kolorowym piśmie. Było to gdzieś w połowie lat osiemdziesiątych.
Wtedy nawet załatwiłem sobie dwie zwykłe, pionowe ramy do budowy poziomki, tylko jakoś nie miałem okazji, aby je sklecić do kupy.  Rodzina, dzieci, a przede wszystkim samochód, na wiele lat skutecznie odciągnęły mnie od jakiegokolwiek roweru.
Obecnie synowie dobijają do trzydziestki, więc odchowani, czasu i chęci na przejażdżkę rowerową nieraz trochę się znajdzie, ale mam problem, bo całkowicie od roweru odwykłem, i fizycznie, i w szczególności od siodełka odwykł mój tyłek.
   W związku z powyższym, od jakiegoś czasu powróciła myśl o wygodnym rowerze poziomym. Powróciła, narasta i nie daje spokoju.
Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się nabyć coś, co mi będzie odpowiadało, będzie pięknie poziome i dam radę na tym jeździć...
Pozdrawiam
Piotr

Franc

• całkiem inny wariat
  • 25 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Powitanie z Sękocina
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2016, 09:57:27 pm »
Pozdrawiam ze Zgorzały, znajdziesz tu również wiele osób z okolic Piaseczna, więc będziesz miał możliwości obejrzenia....
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) umarł i nie żyje :(
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

oblivion

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2016, 11:37:54 pm »
Podkarpacie pozdrawia ;)

gajowy

• byle dalej i dalej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2016, 11:56:34 pm »
Janowiec Wlkp. pozdrawia ;D

Gen

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2016, 01:10:46 pm »
   Dziękuję za pozdrowienia,
Pozdrawiam ze Zgorzały, znajdziesz tu również wiele osób z okolic Piaseczna, więc będziesz miał możliwości obejrzenia....
jak przeglądam forum, to widzę że faktycznie jest kilka osób z okolicy. Nawet się nie spodziewałem.
Zawsze to fajnie, gdy będzie można uzyskać poradę czy pomoc, nie tylko przez internet.

Teraz tylko sfinalizować swoje chęci.
Co do wyboru rodzaju roweru to myślę o SWB 26x20 z amortyzacją i ASS. Siedzenie raczej z tych wyższych.
Zastanawiałem się, że może lepsza by była dla mnie trajka, ale chyba do jazdy miejskiej się nie sprawdzi.
Jednocześnie te składane, aby można je zabrać do samochodu na dalszy wyjazd, zdecydowanie przekraczają założony budżet.

aligatorpoczta

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2016, 01:20:31 pm »
Ja mam swb 26*26 na ful amortyzacji i sobie chwale tez chciałem trajke ale po zastanowieniu zostało swb . Jak masz smykałkę techniczną to możesz sobie sam zbudować jak chyba większa część z nas to wychodzić bardzo tanio a ile frajdy z budowy ????
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

Gen

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2016, 01:47:25 pm »
Kiedyś zastanawiałem się nad własną konstrukcją, ale teraz już boję się eksperymentować.
Czytałem, że aby uzyskać perfekcyjne parametry trzeba najpierw parę ram zepsuć.
Myślę, że gdyby pierwszy strzał był ślepy, to nie starczyło by mi czasu i chęci na ponowny.
Dlatego chcę sprawdzonego gotowca, jednak ze względu na to, że nie wiem czy "zaskoczę" z jazdą - szukam używanego.

Planowałem wcześniej od kogoś pożyczyć i spróbować, ale to chyba nie ma sensu, bo zanim się nauczę jeździć...  :)

oblivion

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2016, 02:14:45 pm »
Ja mam trajkę, jeżdżę po mieście (30 tys mieszkańców), po ulicach, bo nie ma ścieżek - jest ok, traktują mnie jak wolniejszy samochód :D

aligatorpoczta

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2016, 02:47:21 pm »
To na "zaskoczenie" daj sobie z 500 km lub więcej mi dopiero po około 500 zaczęło się podobać a mojemu kumplowi po 50 km, różnie z tym bywa a jak dobrze poszukasz to u nas na forum jest coś na sprzedaż

Gen

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2016, 03:06:25 pm »
To na "zaskoczenie" daj sobie z 500 km lub więcej mi dopiero po około 500 zaczęło się podobać a mojemu kumplowi po 50 km, różnie z tym bywa a jak dobrze poszukasz to u nas na forum jest coś na sprzedaż
Właśnie tak zamierzam. I dlatego szukam gotowca ze sprawdzonej stajni.

A co do trajki, to zobaczymy.
Jak nie dam rady na dwóch kołach, wtedy pomyślę o trzech i jeszcze o wspomaganiu elektrycznym. :)

AGA

• całkiem inny wariat
  • PRODUCENT TRAJEK
    • matixbike
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2016, 05:07:43 pm »
witam :-) jak na razie nie spotkałem niczego bardziej wygodnego i bezstresowego jak trójkołowiec poziomy
zanim kupisz cokolwiek to wpadnij na zlot  będziesz miał okazje przetestować różności poziome :-)
https://www.facebook.com/matixbike/timeline         - MATIX TRÓJKOŁOWIEC POZIOMY fat 1000W,48v, ,LIPO4 18AH przebieg- 2014-4860km sezon2015 -3740km,sezon2016-4456 przejechane

Gen

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2016, 08:24:15 pm »
zanim kupisz cokolwiek to wpadnij na zlot 
Najbliższy chyba będzie dopiero w przyszłym roku.
A teraz liczę na posezonowe rabaty...
   Zresztą jestem prawie bezpośrednio po "wykiwaniu" mnie przez gościa ze Starego Sącza wystawiającego Streetmachine GTe na OLXie.
Dogadaliśmy cenę łącznie z przesyłką, a gdy po kilku dniach zapytałem jak tam kurier, dowiedziałem się, że sprzedał na miejscu.
Dla mnie umowa ustna, telefoniczna jest również obowiązującą umową cywilno-prawną, więc wewnętrznie ciągle mnie telepie...
I myślę, że dopiero jak kupię inny i będę z niego zadowolony to, mi przejdzie.

oblivion

« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2016, 08:32:45 pm »
jak na razie nie spotkałem niczego bardziej wygodnego i bezstresowego jak trójkołowiec poziomy

o tak, do tego zwykłe 250W przekładniowe i już jest fun :D

Gen

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 03, 2016, 08:40:19 pm »
Wierzę... ale jednak w Wawie jest trochę większy ruch na ulicach niż w pięknym Sanoku.
A i na niektórych, zresztą nielicznych ścieżkach rowerowych, więcej mamy pieszych niż na niejednym chodniku. Szerokość w tym przypadku ma znaczenie. ;D

aligatorpoczta

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 03, 2016, 08:40:38 pm »
zanim kupisz cokolwiek to wpadnij na zlot 
Najbliższy chyba będzie dopiero w przyszłym roku.
A teraz liczę na posezonowe rabaty...
   Zresztą jestem prawie bezpośrednio po "wykiwaniu" mnie przez gościa ze Starego Sącza wystawiającego Streetmachine GTe na OLXie.
Dogadaliśmy cenę łącznie z przesyłką, a gdy po kilku dniach zapytałem jak tam kurier, dowiedziałem się, że sprzedał na miejscu.
Dla mnie umowa ustna, telefoniczna jest również obowiązującą umową cywilno-prawną, więc wewnętrznie ciągle mnie telepie...
I myślę, że dopiero jak kupię inny i będę z niego zadowolony to, mi przejdzie.
Dobrze ze kasy nie przelałeś:)