Autor Wątek: Budowa  (Przeczytany 3150 razy)

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Budowa
« dnia: Sierpień 19, 2016, 11:59:48 am »
W ramach walki z nudą tak se wymyśliłem ze sobie zbuduję nową poziomkę,no i się wziąłem ze robotę zamysł był taki koła 26 lekki krótki i wyszło swb z rozstawem kół  85 cm. Teraz pytanie do fachowców jak się będzie na tym jeździć i czy składać dalej to to czy lipa wyszła.
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: Budowa
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2016, 12:34:16 pm »
Kiedyś kiedyś zrobiłem z rozstawem coś koło tego. I źle to wspominam pojeździłem może z miesiąc i poszedł pod kontówkę. Z mojego doświadczenia wynika że rozstaw powinien być lekko powyżej 100 cm najlepiej 105 do 110 cm rozłożenie masy też jest ważne większość na tylne koło z małym rozstawem rzucać cię  będzie jak w maluchu  taki polski samochód ?nawet pomimo amortyzacji.

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Budowa
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:42:43 pm »
taka wysokość z takim rozstawem to raczej będzie kiepa. Trzeba było najpierw pytać a potem spawać :)
Środek ciężkości raczej będzie nad przednim kołem, co spowoduje że będzie bardzo narowisty (i ciężko będzie go opanować).
Również ostre hamowanie może skończyć się zębami na glebie.

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Budowa
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2016, 03:21:00 pm »
taka wysokość z takim rozstawem to raczej będzie kiepa. Trzeba było najpierw pytać a potem spawać :)
Środek ciężkości raczej będzie nad przednim kołem, co spowoduje że będzie bardzo narowisty (i ciężko będzie go opanować).
Również ostre hamowanie może skończyć się zębami na glebie.
narazie tylko połapane żeby konty złapać ale już będę go przedłużał o jakieś 20 cm i będzie ok tylko wena twórcza gdzieś się podziała :) więc czekam aż wróci :)
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26