Autor Wątek: Nowy dział: Techno elektryfikacja  (Przeczytany 23885 razy)

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Nowy dział: Techno elektryfikacja
« dnia: Styczeń 15, 2016, 09:42:14 pm »
Idziemy z postępem i elektryzujemy się. Przeniosłem kilka wątków o poziomach elektrycznych i napędach elektrycznych jako takich do nowego działu.

storm

  • Gość
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2016, 12:49:30 pm »
Może od razu zróbmy modernizację Forum na motocykle i samochody? ;>>>

@Jarek - czy to ma być Forum poziome czy Forum o wszystkim co ma koła?

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 510
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2016, 12:56:10 pm »
Przecie w nowym dziale jako nowalijka i ciekawostka do wykorzystania może być - i nie koliduje toto z postępem w dziedzinie rozwoju roweru ;)

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2016, 05:33:07 pm »
Storm: nie masz racji, w większości znanych mi Forach Rowerowo-Poziomych jest osobny dział poświęcony wspomaganiu elektrycznemu.
Wynika to z faktu, że niektórzy nie poradziliby sobie na długich dojazdów do pracy, bez wspomagania, albo poradziliby, ale nie chcą się zmęczyć, albo ogólnie są bardzo słabi (z powodu różnych problemów zdrowotnych) i nie dali by sobie rady, więc montują sobie takie wspomaganie. Albo lubią czasem poszaleć wspomagani. I to są powody, oraz taki, że nie zawsze jest czas śledzić kilkanaście różnych Forów, dla których taki dział u Nas może być. Jako osobny dział systematyzujący informacje. A dodatkowo, dzięki wydzieleniu łatwiej będzie (jak Cię to nie interesuje) omijać wątki poświęcone elektryfikacji :).
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

storm

  • Gość
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2016, 05:49:02 am »
@Franc - no i co z tego? To samochody i motocykle nie moga być elektryczne? Przecież w samochodzie pozycja kierującego też jest prawie pozioma - więc samochody też powinny mieć swój dział na Forum Poziome! :)
Z motocyklami nieco gorzej, ale... te wszelkie harleye czy inne takie, gdzie kierujący jedzie z rękami podniesionymi do góry, a nogi ma przed sobą - to też jest pozycja pozioma! :D

3x3

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 318
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2016, 09:22:04 am »
Znak czasu, postęp, ewolucja... jak zwał, tak zwał i nie ma co się opierać. Albo forum dołączy i będzie współczesne, albo będzie się uparcie bronić i będzie postrzegane jako konserwatywne. I tak już jest sporo tematów elektro- , machina ruszyła i kto zdąży, ten wsiądzie.
Kaziuk jak zaczął kosą żniwować, to też mu mówili, że sierpem lepiej i szybciej
https://www.youtube.com/watch?v=cmIvC8iguX4
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2016, 09:30:08 am wysłana przez 3x3 »

oblivion

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 514
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2016, 09:44:19 am »
Mi elektryfikacyjny dział pasuje bardzo i fajnie że powstał.
Dojeżdżam do pracy około 3km w tym dwa dłuższe podjazdy pod górkę po około 1km każdy i w lecie dojeżdżam mokry, żadna frajda... A tak pod górkę sobie dopalę na prądzie i "bedzie Pan zadowolony"  :)

storm

  • Gość
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2016, 11:48:49 am »
@Oblivion - jakie przewyższenia?

Ijateż

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 89
  • vel marudaXL
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2016, 06:14:22 pm »
Dział jak najbardziej na miejscu, elektryka jest na większości forów rowerowych a nawet w definicji roweru (patrz PoRD :P). Nie zmienia to faktu, że ja osobiście prąd założę dopiero, kiedy już nie będę mógł bez, ale przynajmniej będę miał gdzie szukać porad. Na marginesie: też mam 3 km do pracy i jak nie pada, to pokonuję je "z buta", bo nie chce mi się roweru wyciągać. Jak pada, odpalam smroda.

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2016, 06:19:40 pm »
Dział jak najbardziej na miejscu, elektryka jest na większości forów rowerowych a nawet w definicji roweru (patrz PoRD :P). Nie zmienia to faktu, że ja osobiście prąd założę dopiero, kiedy już nie będę mógł bez, ale przynajmniej będę miał gdzie szukać porad. Na marginesie: też mam 3 km do pracy i jak nie pada, to pokonuję je "z buta", bo nie chce mi się roweru wyciągać. Jak pada, odpalam smroda.
Ja mam do pracy 18 km i narazie bez elektryki  ( a 43 wiosny na karku) ale kiedys kto wie ????
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

oblivion

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 514
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2016, 06:30:43 pm »
@storm
z 320m n.p.m. zjeżdżam jakieś sto metrów do 297m n.p.m i później pod górkę prawie kilometr pod niewielkim kątem do 310m n.p.m dalej w dół niecały kilometr do 298 m n.p.m i znowu pod górkę do 327m n.p.m i końcówka przez centrum miasta płasko pięćset metrów.

fdx

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 695
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2016, 07:53:42 am »

Ja mysle o elektryfikacji bo do pracy mam 30km i chce mniej wiecej zrównac srednią predkosc roweru i samochodu na tej trasie - wbrew pozorom jadąc wydawaloby się większosć trasy samochodem ok 100km/h ostateczna srednia samochodu na koniec tygodnia to ok 45km/h (jednak korki robią swoje...)

Dział bardzo sie przyda. w koncu rower z silnikiem to nadal rower a bateria wieczna nie jest i w koncu trzeba pedalami ruszyc (a wtedy silnik i pusta bateria to jak dwie sakwy bagazu...)
Poziomka... bo ostre koło jest zbyt mainstreamowe...

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2016, 09:56:50 am »
Co prawda poziomkę sprzedałem, ale mam fatbike i myślę o stworzeniu potwora, pomoc w elektryfikacji na pewno się przyda, dział wg. mnie jak najbardziej potrzebny.

A idąc tokiem rozumowania Storma, skoro rower poziomy i samochód - ta sama pozycja - to może stworzymy dział "paliwa rakietowe DIY - poślij się na orbitę za cenę oleju z biedry" bo skoro leżymy na poziomce i w rakiecie to czemu by nie... :P <Wątek osobisty wycięty - admin>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 07:51:14 pm wysłana przez jarek_es »
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Joachim

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 104
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2016, 05:01:43 pm »
Również jestem jak najbardziej za powstaniem działu elektrycznego, bo poruszam się na poziomce zelektryfikowanej :)
Trajka tadpole Dekers 24x26", 1kW, 2x20Ah + przyczepka

storm

  • Gość
Odp: Nowy dział: Techno elektryfikacja
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2016, 07:42:43 pm »
<Wątek osobisty wycięty - admin>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 07:51:34 pm wysłana przez jarek_es »