Autor Wątek: Koszulki poziome - z kieszeniami z przodu  (Przeczytany 1689 razy)

trajk-o-ciklista

• całkiem inny wariat
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
Koszulki poziome - z kieszeniami z przodu
« dnia: Wrzesień 17, 2015, 11:54:42 am »
Witam!

Jako że parę osób widząc niedawno na spotkaniu w Wawie moją koszulkę poziomą,
pytało się gdzie kupiłem itd. to się podzielę linkiem do sklepu z takowymi.

www.kangaroo.si

Koszulki stworzył nasz kolega poziomy Peter Ojsterversnik z Słowenii, a produkowane są przez firmę z powyżej 20-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie, firmę Tamai  (www.tamai.si)

Sam je mam już 3 rok, i gdy jeżdżę na poziomie to głównie niej noszę (no kiedyś trzeba je wyprać, prawda?)
i powiem że sprawdza się fantastycznie  8)
4 kieszenie, dwie większe na brzuchu i dwie nieco węższe bardziej na bokach, są bardzo przydatne, nic z nich nie wypada, a dużo rzeczy zmieszczą.
Ja tam zwykłe noszę rzeczy jakich noszę w tylnych kieszeniach koszulki do pionowego gdy nim jeżdżę,
czyli pomadkę ochronną, gumę do żucia, monety, telefon.
Nie jestem z tych który w kieszeniach wożą banany, zapasowe dętki, pompki, kuchenkę ;) etc bo do tego mam plecak,
czy torbę na poziomym.
Noszenie smartfonu w przedniej kieszeni jest szczególnie praktycznie, bo łatwo się wyjmuje,
słychać różne dzwonki oraz głosowe instrukcje nawigacji podczas jazdy.
Gdy jazda jest dłuższa i bateria w telefonie nie wystarcza, to w kieszeni obok trzymam 8Ah powerbanka
i podłączam do telefonu w sąsiedniej kieszeni.

Już trzeci rok korzystam z koszulki, i wygląda ona, oraz funkcjonuje jak nowa.
Nigdzie się nie uszkodziła, zamek działa jako nowy, etc. Kolor nadal jest taki sam, czyli nie wyprany.
Materiał także jest fajny, dobrze odprowadza wilgoć oraz bardzo szybko schnie po praniu.
Sam wybrałem wersje w kolorze zielonym, bo ze wszystkich opcji najbardziej mi się podobała.
Na zdjęciach tam na stronie ta zielona wyszła nieco taka blada, a w rzeczywistości jest bardziej zielona, jaskrawsza
i jest bardzo zauważalna na drodze. Dodatkowo z tyły na ramionach są drobne odblaskowe elementy, czyli nieco wspomagają widoczność w warunkach nocnych.
Odblaski te są także dobrej jakości, po bógwie ilu praniach nadał pełnią swoją funkcję.

Oprócz wyboru koloru, można wybierać także:
- pozycje kieszeni. u mnie są niskie, a jeśli ktoś np. wolałby używać koszulki do wędrówek z plecakiem wyposażony w pas biodrowy, wysokie kieszenie pozwolą korzystanie z nich gdy przez pas założony jest pasek biodrowy plecaka
- krój krótki lub długi. Krótki to taki gdzie przód jest krótszy, więc w poziomej pozycji koszulka z przodu mniej się marszczy. Długi powinny wybierać Ci którzy może mają znaczny aero-brzuch ;) lub chcą korzystać je do wędrówek pieszych.
- rękaw, może być krótki, a może być i pełnej długości na nieco chłodniejsze dni, lub jako skuteczna ochrona przed słońcem.
- długość zamku. na całość(taki mam) lub tylko 1/3  Ja wolę cały, zwłaszcza w tej bo często je ubieram na wierzch na już założoną koszulkę ciepłą polarową, czy nawet na kurtkę softshell, bo lubię mieć te kieszenie zawsze :)
- jest nawet opcja szycia na miarę ! jeśli ktoś ma bardzo nietypową budowę, lub po prostu chcę by idealnie pasowała.

Cena nie jest zbyt niska, ale powiem że zwykłe koszulki rowerowe takiej jakości, zwyczajnie kosztują nawet więcej.
Na prawdę warto zainwestować.
Ja moją co prawda kupiłem w promocji, z pierwszej serii koszulek, bo pewnie Piotrowi zależało na promocji koszulek,
tak że dostałem je w połowie ceny. Zastanawiałem się czy nie wziąć dwie, i teraz żałuje że tak właśnie nie zrobiłem  :-\

Oto parę zdjęć pokazowych, na żywym manekinie ;) ze zlotu w Szczecinie trzy lata temu.

Pozdrawiam

Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------