Autor Wątek: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015  (Przeczytany 14074 razy)

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Lehni!
Tym oto zawołaniem ("Połóż się!") zapożyczonym od naszych południowych poziomych sąsiadów pozdrawiam całą forumową brać, przymierzając się do rozpoczęcia Wielkiej Akcji Wzbudzania Ślinotoku u Tych, Którzy Na Czeskim Zlocie Nie Byli ;) Celem tego wątku jest zgromadzenie w jednym miejscu wszelkich materiałów foto, wideo oraz relacji prasowych z tego wydarzenia. Same wrażenia ze Srazu lehokol v Uherském Brodě można opisywać w wątku podstawowym, czyli tym:

http://forum.poziome.pl/index.php?topic=2903.60

No dobra, to zaczynamy od doniesień medialnych:
http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/treti-mezinarodni-sraz-lehokol-prilakal-do-brodu-australany-i-svedy-20150911.html

Tłumaczenie:
Trzeci międzynarodowy zlot rowerów poziomych przyciągnął do Brodu Australijczyków i Szwedów
Uherský Brod ? Około dwóch setek ludzi wzięło udzoał w trzecim międzynarodowym zlocie rowerów poziomych, trajek i velomobili w Uherskim Brodzie. Akcja, którą tradycyjnie organizuje brodzka firma Azub Bike, przyciągnęła także mnóstwo cudzoziemców, np. ze Szwecji, Australii czy Ameryki.
-- Tego roku przyjechała w przybliżeniu podobna liczba ludzi jak pięć lat temu, ale przybyło nam cudzoziemców -- mówi Aleš Zemánek z firmy Azub Bike. Zloty rowerów poziomych według niego odbywają się co roku w różnych miejscach w Republice Czeskiej. -- Postanowiliśmy jednak, by w Uherskim Brodzie zlot odbywał się co pięć lat w trochę większym stylu -- dodaje Aleš Zemánek.
Piątkowa część spotkania obejmowała zawody sprawnościowe na stadionie przy brodzkiej Sokolovnie, w czwartek poprzedziła je jazda przez Březovą, Lopeník, Vyškovec, Starý Hrozenkov, Žítkovą i Bojkovice.
Rowerzyści poziomi z całej Europy i innych kontynentów zostaną w Uherskim Brodzie aż do niedzieli. W weekend zainteresowani mogą zobaczyć ich wszystkich razem w sobotę wieczorem przed dziewiątą, kiedy parada w ramach efektownego świetlnego show pojedzie z Nivnic aż na brodzki Plac Masaryka.
11.9.2015

I jeszcze taki wywiad z jednym z uczestników:

http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/lehokolar-thomas-ljungberg-na-slovacku-me-zaujala-hlavne-cisla-na-domech-20150911.html

Rowerzysta poziomy Thomas Ljungberg: Na Slovácku* zafascynowały mnie głównie numery domów

Czy to pańska pierwsza wizyta w Republice Czeskiej?

Nie, byłem tu już trzy lata temu z żoną. Pojechaliśmy wtedy podziwiać piękno Pragi, nie była to zatem wycieczka rowerowa. Ale Praga była rzeczywiście piękna.

Co pana przywiodło do nas na Slovácko?

Zaprosili mnie ludzie z Azub Bike. W tej części Republiki Czeskiej jestem po raz pierwszy.

Jak długo jeździ pan już na rowerze poziomym?

Od poniedziałku. Jestem więc początkujący. Próbowałem już tego trzy lata temu, potem poznałem ludzi z Azubu, a w przyszłości chciałbym także sprzedawać te rowery w Szwecji. Dlatego właśnie tu jestem.

Czy w Szwecji rowery poziome są popularne?

Nie za bardzo, w Szwecji praktycznie nie są one sprzedawane. Tutaj rowery poziome są chyba bardziej lubiane.

Czy trudno jest się na nich nauczyć jeździć?

Nie jest to trudne, chociaż może jest troszkę trudniejsze niż na zwykłym rowerze. Jeśli jednak ktoś umie jeździć na normalnym (ekhem... -- przyp. Makz.) rowerze, opanuje i ten. Chodzi o równowagę.

Jak się panu podobała czwartkowa jazda przez Slovácko?

Krajobrazy są tu wspaniałe. Zupełnie inne niż na terenie Szwecji, gdzie mieszkam. U nas mamy tylko równiny, ale te góry tutaj są fantastyczne.

Czy jest coś, co pana po drodze szczególnie zafascynowało?

Numery domów. Podczas jazdy widziałem domy oznaczone chyba numerami 977, potem 322, obok zaś 751. A były to trzy domy obok siebie. Nigdy nie widziałem czegoś takiego, u nas numery idą po kolei. Wpadłem na to, że są numerowane według tego, kiedy zostały zbudowane.

Myśli pan, że wróci Pan kiedyś do Czech?

Na pewno. Ale nie wiem jeszcze, czy wezmę rower, czy przyjadę bez niego.



Moje zdjęcia wymagają jeszcze obrobienia, więc wrzucę później - dziś powinno się udać :)

--
*) Slovácko - region w Rep. Czeskiej, nie mylić ze Słowacją
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

trajk-o-ciklista

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1163
  • To recline is devine!
    • Rowerki, przyczepki, sakwy i bagażniki
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2015, 03:39:31 pm »
Ahaaa! Już po woli kumam o co chodzi z nieco innym czeskim który usłyszałem, i nie wiedziałem czy to w końcu Czeski, czy Słowacki ;D

No i że tam na tym Slovacke Slavnosti Vina, było wszystko jakoś by po słowacku napisane ;D
I dlaczego folkowa muzyka to taka że Cimbalova, a nie taka Czeska z trąbami i tym wszystkim.
Czyli to taka w zasadzie Słowacja, tylko że na Czechach. Czechosłowacja, w zasadzie.

Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)

VeloMotion recumbents
Igorova Ciklo Garaża

------------------

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2015, 04:26:03 pm »

jak sie nazywał ten pan / rower, pamiętam kiedyś znalazlem na forum, on miał chyba napęd fwd i był łamany w połowie,

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2015, 07:04:48 pm »
kurde gdzie te fotki i filmiki ?:(

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2015, 07:19:27 pm »
jak sie nazywał ten pan / rower, pamiętam kiedyś znalazlem na forum, on miał chyba napęd fwd i był łamany w połowie,

Pan nie wiem, jak się nazywał, a rower to Královna silnic - Królowa szos.

Tomek, sorki, ale mam zapier_ol w robocie i nie mam zwyczajnie czasu zająć się tymi fotkami :( Spróbuję je wrzucić jeszcze dzisiaj w sieć, jak nie dzisiaj, to jutro rano. Filmiki będą później, bo muszę je zmontować.
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2015, 08:50:58 pm »
ok:)

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2015, 09:35:26 pm »
Makenzen
nie pomagasz :( w google nic nie ma pamiętam że był, ale to był w kolorze niebieskim, nikt nie pamięta MD jeszcze to zdjęcie publikował

Dziasiek

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2015, 12:12:28 am »
Pierwsza, częściowa, subiektywna fotorelacja:
http://dziasiek.bikestats.pl/1384349,Setkani-Lehokol-dzien-I.html


Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2015, 11:58:16 am »
POZOR/UWAGA/ACHTUNG/WNIMANIE! Są już zdjęcia :)

https://photos.google.com/album/AF1QipPqkNMjqRzeMEI2KUlP8oT5kIqSOEd_322zlQoJ


Makenzen
nie pomagasz :( w google nic nie ma pamiętam że był, ale to był w kolorze niebieskim, nikt nie pamięta MD jeszcze to zdjęcie publikował

Wiem tyle ile wiem, sorry, taki mamy klimat :) Pomagam, pomagam, tylko z Twojej perspektywy wygląda to inaczej :)
Potrzebujesz jakiś namiar na tego gościa? Nawet nie wiem, czy on był właścicielem tego roweru, czy tylko go testował. Mogę podpytać na czeskim forum poziomym, czy ktoś nie kojarzy producenta tej machiny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 01:03:52 pm wysłana przez Makenzen »
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2015, 01:25:24 pm »
POZOR/UWAGA/ACHTUNG/WNIMANIE! Są już zdjęcia :)

https://photos.google.com/album/AF1QipPqkNMjqRzeMEI2KUlP8oT5kIqSOEd_322zlQoJ
zdjęcia może i są ale brak dostępu do nich :(
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 02:17:00 pm wysłana przez Makenzen »
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2015, 02:15:50 pm »
wystarczyłaby nazwa projektu, namiar na goscia nie, ale jak sie nazywa tez by sie przydało, po prostu szukam wiecej zdjięć tej konstrukcji :)

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 18, 2015, 02:17:44 pm »
OK, zobaczę co się da zrobić :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

aligatorpoczta

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 422
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2015, 03:09:31 pm wysłana przez aligatorpoczta »
Czarne Swb  ful 26x26, Zielona żaba swb 20x26

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: [FOTO/WIDEO/MEDIA] Zlot rowerów poziomych Uherský Brod [CZ] 10--13.09.2015
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 18, 2015, 05:28:01 pm »
Makenzen: jak jazda tyłem? Jak velomobile?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800