Autor Wątek: Sprawy forum, itp.  (Przeczytany 24628 razy)

ra_dek

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 19
Sprawy forum, itp.
« dnia: Sierpień 04, 2015, 08:18:42 am »
Może nie znalazłem, albo co pewniejsze tak ma być. Jak dla mnie brakuje takiego działu/tematu.

No i sprawa w której piszę; forum nie posiada favikony - w dzisiejszych czasach to standard i duże  ułatwienie jeśli ktoś ma sporo zakładek. Do tego okazja do wykazania się twórczą inwencją, a może nawet do zorganizowania konkursu?
Życzliwy ;)

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2015, 10:43:22 am »
Forum też nie jest dostępne poprzez tapatalk. A szkoda.
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2016, 10:17:30 am »
Czy gdy dostajecie wiadomość PW, otrzymujecie powiadomienia na maila? Bo u mnie nie działa.

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2332
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2016, 11:13:21 am »
Ja dostaję.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

gajowy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • byle dalej i dalej
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2016, 02:31:38 pm »
Czy gdy dostajecie wiadomość PW, otrzymujecie powiadomienia na maila? Bo u mnie nie działa.

Również dostaję.

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2016, 02:58:54 pm »
Dzięki. Był problem z serwerem poczty.

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2016, 10:14:54 am »
U mnie zawsze działało i zawsze dostawałem, ale forum przez tapatalk nadal niedostępne. Kaczor1 - da się doinstalować wtyczkę do TapaTapa?
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2016, 10:34:15 am »
U mnie zawsze działało i zawsze dostawałem, ale forum przez tapatalk nadal niedostępne. Kaczor1 - da się doinstalować wtyczkę do TapaTapa?

Niestety w tym temacie nic nie mogę poradzić.
Opiekunem, administratorem i właścicielem forum jest jarek_es, więc to do niego to pytanie.

storm

  • Gość
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2016, 09:43:23 pm »
Ale na co komu tapasralek? Po to aby każdy mógł zaspamować Forum tekścikiem: "Wysłane z Tapatalka z mojego XYZ"? Devilio - ilu ZU umie toto wyłączyć?
Poza tym 1-2-5 KB więcej nikomu krzywdy nie zrobi w czasach kiedy 99% telefonów to smartfony, każdy z nich ma co najmniej 3G (HSPA+) a większość pewnie i LTE.

Upieranie się na Tapatalka porównałbym osobiście do chęci przeniesienia Forum do Usenetu - o ile wiesz co to jest :P

A i ja osobiście nie zamierzam kasować co chwila komunikatu na górze strony Forum, że ma ona Tapatalka i żebym koniecznie go sobie zainstalował bo... Bo co? Jest w czymś lepszy niż zwyczajne Forum? Ile milisekund zaoszczędzę na ładowaniu Forum skoro mam LTE?

Czas Tapatalka przeminął kilka lat temu.
Obecnie promowanie go to jak zachęcanie do kupowania zegarków nakręcanych z cyferblatem...

Pomijam już fakt, że prawdopodobnie Tapatalk też do końca darmowy nie jest - i ów zaoszczędzony transfer zostanie wykorzystany na pobieranie i wyświetlanie reklam u użytkowników :>>>

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2016, 10:56:49 am »
Storm - jeżeli nie używasz - spoko - masz prawo. Ja korzystam bo to jest dla mnie wygodniejsza metoda przeglądania for internetowych bo daje mi to więcej możliwości. Jest przysłowie - żyj i daj żyć ;) Pozdrawiam! :)
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

Bryxon

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 230
    • Bryxon - dwa lata w roku czyli jak stałem się kiwi
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2016, 03:54:06 pm »
Czesc,

Dziala Wam "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty." ?
Mi przestalo od mniej wiecej 2-3 tygodni...
Wiec mimo mnostwa nowych postow musze zagladac do kazdej kategorii recznie, jakies pomysly co sie stalo?
Pozdrawiam

Bryxon

"na horyzont i jeszcze.."

zbiegusek

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • http://www.zbychewka.pl
    • Pracownia ceramiki ZBYCHEWKA
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2016, 04:55:33 pm »
U mnie działa. I bardzo to sobie chwalę :)
--
Pozdrrrawiam serrrdecznie!
zbYszek

storm

  • Gość
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2016, 06:00:48 pm »
@Devilio - no właśnie. Te twoje tapatalki potem trzeba odsiewać i wyłączać przy normalnym przeglądaniu Forum z przeglądarki na smartfonie. Poza tym pojawia się SPAM w podpisach "wysrane z tapatalka z mojego [model smartfona]". No chyba, że zobowiążesz się do odpowiedniego skonfigurowania wszystkich Tapatalków korzystających z Forum?

@Bryxon- SOA#1 - u mnie działa :D

DeVilio

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 927
  • Prawdziwe rowery mają krągłości. FATBIKE!
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2016, 10:00:39 am »
Storm - nie wiem jakie dziwne komunikaty wysyła twój tapatapa, ale mój domyślnie dopisuje: "wysŁano z tapatalka..." itd. Zasada jest prosta - żyj i daj żyć innym, nie ograniczaj sobą reszty forum. Dla mnie wygodniejsze jest przeglądanie forum przez tapa niż przez stronkę (mówimy cały czas o używaniu telefonu jako narzędzia). Poza tym dopisek nie pojawia się w podpisie, tylko w poście, w podpisie ustawiasz sobie sam co chcesz we właściwościach profilu na forum.

Posty od ostatniej wizyty - u mnie działają. Zawsze po otwarciu interesujących tematów w nowych zakładkach klikam na "oznacz wszystkie jako przeczytane" - może tu jest klucz?

PS: Nadal jestem za wprowadzeniem obsługi tapatalk, chociaż by ze względu na bardzo proste umieszczanie zdjęć na forum.
Bottecchia American FatBike
FatFlevo

storm

  • Gość
Odp: Sprawy forum, itp.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2016, 03:18:58 pm »
@Devilio - no więc właśnie. Czyli twój srapatalk dodatkowo spamuje i zaśmieca Forum w postach. Brawo - pytanie czy o to nam chodiz, aby bazę danych Forum zaśmiecać takimi bzdetami?

Uwierz mi - że da się korzystać z Forum dodatkowych udziwnień jakimi są jakieś srapatalki. Normalna prosta przeglądarka w smartfonie daje sobie radę bez trudu z SMF. Srapatalk był przydatny 6 lat temu jak się oszczędzało transfer. Dzisiaj nie tylko jest to bez znaczenia, ale i spamuje. Czyli - śmieć.