Autor Wątek: Goniące psy, wycieczka rodzinna, 4 rowery - czym odstraszać goniące psy?  (Przeczytany 8693 razy)

iwaszkop

• kolarz na poziomie
Witam wszystkich,
mam krótkie pytanie, czym skutecznie odstraszać psy, na rodzinnej  (małe dzieci )wycieczce. Bardzo proszę o konkretne np urządzenia, sprawdzone. Historie, jak gaz pieprzowy, kamienie odpadają, jeżdżę z dziećmi. Moja, czy żony reakcja ma być szybka i skuteczna. Niestety, wyobrażam sobie przypadek, że pies zaczyna gonić moje dziecko, ono w panice ucieka nie patrząc na drogę i na nadjeżdżające samochody i jest katastrofa.. Wiem, wiem, pomyslicie, że to jest jakies wywoływanie wilka z lasu, ale taka sytuacja może byc bardzo realna. Przeprowadziłem się na wieś i już miałem kilka akcji z psami. Akurat byłem sam, sięgałem po kamienie, zsiadałem z roweru, jakoś dawałem sobie radę. Ale co w przypadku szybkiego ataku na dziecko ??
Optima Dragon20x26

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: Goniące psy, wycieczka rodzinna, 4 rowery - czym odstraszać goniące psy?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2015, 08:38:39 pm »
Ja leję wodę z bidona, albo zwyczajnie sprzedaję kopa.

Franc

• całkiem inny wariat
  • 25 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2015, 08:51:50 pm »
Najczęściej ignoruję, czasem przyspieszę, w ostateczności sprzedaję kopa albo walę ręką na odlew - na poziomie jest pod tym względem łatwiej.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Lisciasty

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2015, 08:55:54 pm »
Tu jest nieco więcej informacji, jak się komuś chce czytać ;)

http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=11241

iwaszkop

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2015, 08:57:10 pm »
z poziomu poziomki, jakos sobie nie wyobrażam dac psu kopa ;), chodzi mi bardziej o skuteczne urządzenie, które na odległość odstraszy psa. Z rodziną jadę w kolumnie, dzieciaki w środku, jak pies podbiegnie do dziecka, to nie zdążę zareagować, a kłopot mógłby być duży i tu już tylko wyobraźnia podpowiada różne scenariusze.......
Optima Dragon20x26

iwaszkop

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:04:54 pm »
.
Optima Dragon20x26

iwaszkop

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:06:37 pm »
Tu jest nieco więcej informacji, jak się komuś chce czytać ;)

http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=11241
dzięki, sporo tego do czytania.. ;), ale w większości jest gaz pieprzowy....., pewnie i tak kupię, mmoże jakieś petardy hukowe, ale obawiam się, że mogę nie zdążyć...
Optima Dragon20x26

Mociumpel

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:08:37 pm »
Dwa przypadki miałem własne - mały psikator w aerozolu (zwany popularnie dezodorantem) z bardzo woniejącym zapachem - w miarę normalne psy zazwyczaj mocno się krzywią i rezygnują - potwierdzam działa.
Drugi ale mocno agresywny to trąbka stadionowa - psy mają również dość czułe ucho a na głośne dźwięki reagują zazwyczaj strachem i stają w miejscu.
Ważne aby skierować powyższe w kierunku psa co wymaga odpowiedniej organizacji ruchu grupy - rodzic/dzieci/rodzic.
Każde widzi co się dzieje i może reagować z obu stron.

W wersji uniwersalnej każde z rodziców inwestuje w AirZounda i reaguje - tutaj konieczne jest przyzwyczajenie dzieci do głośnego sygnału w nagłych wypadkach (aby nie było paniki i spadania z siodełek)

iwaszkop

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:14:10 pm »
trąbka mi się podoba.. , a czy urządzenia na ultradźwięki się sprawdzają ? Miał ktoś okazję wypróbować ?
Optima Dragon20x26

andrej

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2015, 09:33:28 pm »
Kilka lat wcześniej kupiłem odstraszacz na psy wydający dźwięk o częstotliwości nie słyszalnej dla ludzkiego ucha.
W informacji napisano, że nie działa na stare i głuche psy, ale reakcja psów słyszących była różna, jeden był wystraszony
a inny jeszcze bardziej agresywny. Także takiego urządzenia nie polecam (hamerykańskie), nie wiemy jaki pies nas atakuje.
Osobiście ignoruję, ale atak w kierunku psa przeważnie go odstrasza.

darko

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2015, 10:28:45 pm »
U mnie zdaje egzamin latarka z paralizatorem zakupiona na giełdzie . Sprawdzone , wystarczy sam trzask wydawany przez paralizator i największy pies co najmniej staje  ze zwątpieniem.

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:51:28 am »
Ewentualnie kup sobie pistolet na ASG (air soft gun) strzelający plastikowymi kulkami, psu krzywdy tym raczej nie zrobisz, możesz działać na odległość.
Ja osobiście raczej zainwestował bym albo w trąbkę stadionową na sprężone powietrze, albo cokolwiek z wodą może z domieszką jakąś np. sosu tabasco :P ciężko powiedzieć co będzie tak na prawdę skuteczne, a co tylko rozwścieczy jakieś mniej stabilne emocjonalnie sztuki. Granica pomiędzy odstraszeniem, a uszkodzeniem zwierzaka jest na prawdę cienka, pies przecież nie jest winny głupocie właścicieli, a też nie ma co sobie robić z miejscowych wrogów np. wzywając straż miejską bo pies lata luzem i stwarza zagrożenie, dyskutować z takim też nie ma co bo on wie swoje bo przecież piesek nigdy nikogo nie ugryzł i spokojny jest no ale nie ma tego przecież wypisanego na czole.

Nie ma dobrego sposobu, może ewentualnie jeszcze przydał by się pistolet starter zwany też straszakiem. Jeżeli ma odprowadzanie gazów z przodu to można usunąć tą blokadkę, napchać do środka kawałek chusteczki/sól gruboziarnista/chusteczka, jeden strzał w agresywnego zwierzaka skutecznie go zniechęci. Sam huk też powinien go odstraszyć. I jakbyś miał kupować taką zabaweczkę to szukaj takiej na naboje "long" - lepszy huk no i w sylwestra można się tym też pobawić jak kupisz do tego race różnego typu. Pozdro!
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->

3x3

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:03:27 am »
Przeprowadziłem się na wieś i już miałem kilka akcji z psami.

może ewentualnie jeszcze przydał by się pistolet starter zwany też straszakiem. Jeżeli ma odprowadzanie gazów z przodu to można usunąć tą blokadkę, napchać do środka kawałek chusteczki/sól gruboziarnista/chusteczka, jeden strzał w agresywnego zwierzaka skutecznie go zniechęci. Sam huk też powinien go odstraszyć. I jakbyś miał kupować taką zabaweczkę to szukaj takiej na naboje "long" - lepszy huk no i

wszyscy we wsi będą wiedzieć, kto strzela. A potem jakiś kłusol odstrzeli wałęsającego się burka, a władza ludowa powiadomiona, kto we wsi nie lubi psów...
i tak dalej, aż do sprawy.

W mojej starej trajce mam zamontowane dwie dosyć przeraźliwe trąbki pneumatyczne. W większości akcji z psami wystarczało. Raz wyjątkowo agresywne bydlę ugryzło mnie w łokieć, ale chyba nikt nie siedzi tak nisko jak ja  8)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 10:08:09 am wysłana przez 3x3 »

wrona

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2015, 09:56:12 pm »
pies krowy nie goni nie uciekac nie ogladac sie za siebie w razie ataku zaslonic uszy i skulic sie misie w gorach
retro trabka gruszka gaz pod wiatr nieciekawy
moldawia watahy na dworcach,ukraina gesi i dziki roj
anioly czuwaja

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2015, 11:05:55 pm »
Ewentualnie kup sobie pistolet na ASG (air soft gun) strzelający plastikowymi kulkami, psu krzywdy tym raczej nie zrobisz, możesz działać na odległość.
Ani asg ani wiatrówki - piesek się co najwyżej bardziej wkurzy. Głośny klakson sprawdzi się w 99% w 1% przypadków gdzie zwierz będzie głuchy / niezrównoważony tylko gaz.
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)