Autor Wątek: poziomy: krótki czy długi??  (Przeczytany 6094 razy)

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
poziomy: krótki czy długi??
« dnia: Marzec 04, 2009, 08:53:58 pm »
Napisał: ~henry
2002-03-16 20:06:51
---------------------
   Czy ktos moze podzielić się doświadczeniami z jazdy na długim i krótkim poziomowcu. Mówiąc krótki mam na myśli rozwiązania z korbą przed widełkami.Jestem na etapie gromadzenia środków na zakup poziomego i nie mając doświadczenia proszę o uwagi.

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: poziomy: krótki czy długi??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2009, 08:54:32 pm »
Napisał: ~Franc
2002-03-18 11:05:53
-------------------
Ja uzytkuje juz 5 prototyp z krotkim rozstawem osi (SWB), czyli z pedalami przed przednim kolem i bardzo jestem zadowolony. Sa bardzo zwrotne, wygodnie sie jezdzi po miescie (nawet slalomem miedzy samochodami sojacymi w korku), nie potrzeba garazu by to trzymac. Wchodza bezstresowo do widny (dlugosc okolo 180cm), daja sie przechowywac w pokoju o wymiarach 3m x 4m obok szafy, kanapy, stolika do kompa i malego stolika. I ciagle dawalo sie do tego pokoju wejsc i normalnie w nim mieszkac (wiem, mieszkalem tak przez ponad rok).
Dlugie rowery sa lepsze do turystyki (ponoc).
Jak kcesz kupic rower poziomy: polecam holenderskie Optima: jedne z tanszych na rynku i dosyc dopracowane, cenowo: od 1300 ~1500 Euro za podstawowy model, ale mozna kupic tez czesci do samodzielnego montazu a to wychodzi taniej (bo wiele czesci mozesz kupic w Polsce: fotel, kola, naped).
http://www.optima-cycles.com (dystrybutor, po francusku)
http://www.optima-cycles.nl : firma, po holendersku, angielsku i niemiecku (ale nie wszystko dziala).


jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: poziomy: krótki czy długi??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2009, 08:55:02 pm »
Napisał: ~Zakup pozioma
2002-03-19 07:40:21
--------------------
   Poza zakupami za granicą - możesz jeszcze kupić u nas. W Kaliszu Maciej Kaczmarek buduje rowery poziome - zajmuje się tym od ponad 20 lat więc ma praktykę. Poza tym zawsze ma u siebie kilka różnych rowerów poziomych więc jest możliwość jazd próbnych na różnych modelach. I co najważniejsze - jest niedrogi - całe rowery zaczynają się chyba gdzieś od około 900 zł (ale oczywiście wszsytkozależy i od ramy i jescze bardziej od osprzętu) - najlepiej kupić kompletną ramę (widelec, rama, fotelik i kierownica) a resztę osprzętu sobie samemu dokomponować według potrzeb.
Jakbyś potrzebował kontakt do Kalisza to wal na priva: rydz124@kki.net.pl


jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: poziomy: krótki czy długi??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2009, 08:55:33 pm »
Napisał: ~henry
2002-03-20 17:52:14
--------------------
   Dzięki za uwagi. Jesli chodzi o zakup to nie mam problemu bo te wszystkie adresy znam -gdyby tylko kasa była......Mam juz swoje lata i wycieczki ponad 60 km dosyc mnie trudzą. Stąd pomysł na poziomy. Ze względu na niewielką kasę kombinuję zamówienie ramy i przełożenie co się da z mojego górala. Tylko długi czy krótki??. Chyba jednak zdecyduję się na Krótki bo chcę dojeżdżać do pracy a to jest jazda po mieście (zwrotność. Myślę, że konstrukcja z korbą poniżej linii bioder będzie najodpowiedniejsza bo daje większą swobodę. Ps. W Sianowie k. Kartuz (niedaleko Gdańska) p. Leśniewski produkuje na zamówjenie, chcę u niego zamówić ramę i dalej działać sam.

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: poziomy: krótki czy długi??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2009, 08:56:04 pm »
Napisał: ~poziomek
2004-01-01 19:47:15
-------------------
  posiadam dwa poziome jeden dlugi chopper - jest bardzo dobry na dlugie trasy dluga rama bardzo dobrze amortyzuje nierownosci, krotszy rower - bardziej odczuwa sie nierownoisci ale jest bardziej zwrotna niz dlugi i szybciej sie rozpedza(male kola 20')