Autor Wątek: Kanstrukcja Tour Easy  (Przeczytany 3343 razy)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Kanstrukcja Tour Easy
« dnia: Marzec 04, 2009, 08:51:40 pm »
Napisał: Piter-88
2003-12-10 20:26:42
------------------
  Jestem początkującą osobą interesującą się rowerami poziomymi. Moim marzeniem jest posiadanie ów rowaru. Tak więc spróbowałem kupić już gotowy sprzęt ale napotkały mnie tródności: Po pierwsze jest mało firm zajmujących się seryjnym produkowaniem tych rowerów a te robione na zamówienie są dla mnie nieosiągalne. Po drugie taki sprzęt koszuje raczej spore pieniążki i niesety nie wszystkihch na to stać Po trzecie w polsce jest raczej niewielki wybur bardzo dobrych sprzetów a te Niemieckie albo Angielskie są bardzo drogie i trudno jest je sprowadzić do kraju. Tak więc sprobowałęm skonstruławać od podstaw własny... Jednak pojawiły się poważne tródności! Do tego potrzeba odpowiednio wyposarzonego warsztatu , materiałów ,umiejętności i czasu. Niestety też tego zrealizować nie mogę. Jest ostatnie wyjście z sytuacji mianowicie opracowanie projektu i wysłąnie go do Zaklądów Mieleckich. Postanowiłem wykonać przerobiony projekt Tour Easy zgodnie z obowiązujacymi standardami niektórych części ramy. Jednak nie mogę sprawdzić poprawności niektórych rozwiązań ponieważ jeden błąd w obliczeniu i niestety może wyjść coś zupełnie innego i nie do jazdy. Czy może ktoś posiada pełny rozrys techniczny Tour Easy wraz ze szczegółami bo ten zamieszcony na stronce jest z małym błedem wykrytym przez technika-mechanika mianowicie jest pewna nieścisłość w tylnym trójkącie jest zbyt słaby , wiotki i podatny na uszkodzenia w czasie jazdy Potrzebuje pomocy... Byłbym wdzięczny jak by ktoś z doświadczeniem mi go przesłał albo pokierunkował co do projektu. Pozdrawiam Piotrek

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Odp: Kanstrukcja Tour Easy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2009, 08:52:11 pm »
Napisał: ~nikdo
2003-12-10 21:42:30
--------------------
Ja bym tak od razu nie wierzył, że coś jest za słabe... TE to prawdopodobnie najpopularniejszy rower poziomy na świecie i moim zdaniem jeśli miałby taką wadę to dawno już by ją wykryto

Mój rower (właśnie TE, który można oglądać od niedawna na stronie) jeździ i ma się dobrze (i naprawdę ciężkie osoby na nim próbowały jeździć)

Jeśli mogę Ci doradzić to:
- zakręć się po okolicznych złomach - wypytaj czy nie odłożyliby Ci ramy lub 2 ram z dużego męskiego roweru (np. ukrainy czy waganta) zapłacisz dosłownie kilka złotych i nie bedzie Ci żal jeśli coś nie wyjdzie

- rozejrzyj się za jakimś fachowcem od spawania (gazowo lub migomat), tylko takim który będzie Cię słuchał żeby nie pospawał tak jak jemu się podoba

- przestudiuj plany i dobrze wyznacz wszystkie rozmiary (odległość siedzenia od kierownicy, pedałów itp.)

- szlifierkę w dłoń - potnij ramy, złóż tak żeby się trzymało i do fachowca

a potem jak już jest rama to już z górki

a i jeszcze jeden hint : tak się śmiesznie składa że rurki z ramy typowego roweru (nie górskiego) pasują do siebie średnicami - np. górna rurka wchodzi prawie dokładnie do rurek dolnych - jeśli to wszystko dobrze dopasujesz to wystarczy nałożyć na (lub do) miejsce łączenia taki spasowany fragment, dookoła obspawać i nie trzeba kombinować z jakimiś wkładkami...

a tu: http://www.flash.net/~staudt/bike.htm są do ściągnięcia pdf-y z oryginalnymi planami TE od EasyRacers

Jeśli miałbyś jeszcze jakieś pytania, to pisz tu lub na maila (mój adres możesz znaleźć na http://dziedzic.org/)
podrawiam,
nikdo (wadim)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2009, 08:52:42 pm »
Napisał: Piter-88
2003-12-11 16:01:36
--------------------
   Bardzo dziękuję za nadesłane wskazówki. Tak sie składa że mój ojciec ma sklep rowerowy. Z ramami od starych rometów i tanich makrokeszów nie będzie problemu. Mnustwo ludzi pozostawia rowery w serwisie i już nigdy po nie nie wraca. Niewiem czemu tak robią ponieważ złomowisko jest niedaleko. Do kończenia projektu szybko się wezmę bo mi na tym bardzo zależy. Jednak rozważam wysłanie projektu do Mielca aby mi ją wykonali wiele osób które tak włąśnie rekonstrułowało ramy GT Trek Merida i Scott tak mi doradziło choć podane w katalogach wymiary ramy żadko były prawdziwe. Spróbuje pobawić się sam jestem ciekaw czy podołam zadaniu samodzielnie. Pozdrawiam serdecznie Piotrek.

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2009, 08:53:09 pm »
Napisał: ~Zdar
2003-12-12 09:58:37
-------------------
  Cześć!
Anie lepiej zamówić ramę u Maćka Kaczmarka z Kalisza.