Autor Wątek: M5 - poziomka z Holandii  (Przeczytany 3057 razy)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
M5 - poziomka z Holandii
« dnia: Styczeń 14, 2009, 09:11:53 pm »
Napisał: Simek_
2003-09-10 22:16:04
--------------------
Od jakiegoś czasu mieszkam w Holandii i pewnego razu kolega z Holandii, maniak rowerowy, pokazał mi swoją dumę. Rower poziomy marki M5. Gdy zobaczyłem to cudo - to przyznam się szczerze - zakochałem się, jak się już nauczyłem jeździć - cóż, tego nie da się opisać. Najprościej mogę napisać tak - bez większego przygotowania, robiłem sobie na tym rowerze trasy po 90 km, z czasem 150 km i więcej. A jakie uczucie - schodzisz z roweru - nic cię nie boli, nie czujesz bólu pleców, tylko na początku, trzeba sie przyzwyczaić do tego że żywamy innych partii mięśni niż normalnie. Jestem w tym rowerku zakochany, niestey teraz wracam do Polski, i szczerze mowiąc bał bym sie jeździć poziomką w Polsze, ze względu na kierowcow, tutaj czasami mam stracha - bo jest to niski rowerek, a co dopiero na naszych drogach. Ten model i tej firmy, jest dosć drogi, dlatego na razie nie pozwolę sobie na takie cudo. Jednak myślałem o zbudowaniu czegoś w tym guście i bardzo się ucieszyłęm jak znalazęłm wasze forum. Teraz widzę że i u nas są ludzie ktorzy kochają takie rowerki. Na razie jednak wracam do swojego rowerka zwykłego, bo maniakiem dwóch kołek jestem od dziecka, ale mam nadzieje, że kiedyś uda mi się złożyć własną poziomke. Dla pokazania tego rowerka, pokazuje kilka zdjęć, i adres strony producenta, na której można znaleźć dużo ciekawych rzeczy, a jesli są one za drogie ( cóż ceny w euro o standarcie holenderskim! ), może przynbajmniej bedzie ona źrdółem inspiracji dla ludzi ktorzy budują swoje poziomki, tudzież chcą ulepszyć dotychczasowe cuda.

Oto link do M5:
http://www.m5-ligfietsen.com/

Mam nadzieję że się podaba.

Pozdrowienia dla wszystkich poziomkowiczów!