Autor Wątek: IV Śląski Maraton Rowerowy 24h, Radlin  (Przeczytany 9502 razy)

art75

• kolarz na poziomie
  • Świętochłowice
Odp: IV Śląski Maraton Rowerowy 24h, Radlin
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 26, 2013, 09:09:45 pm »
Jeździłem ostatnio high-racerem Yina i bardzo mi się spodobała ta kierownica, czyli właśnie u-bar. Bardzo fajnie się nim podjeżdżało, myślę, że było to w dużej mierze zasługą takiej a nie innej kiery, być może rozmiar kół też miał znaczenie (czyli Jego 26 vs moje 20")

@pajak: ten szeroki prześwit jest tylko u samej góry fotela, niżej jest już bardziej "pełny" jest to typowe siedzenie stosowane w challenge bikes. Położyć bardziej się juz nie da, to jest Mistral, czyli najbardziej s"siedzący" rower z gamy 20x20.

W spd kiedyś jeżdziłem, ale zrezygnowałem po tym, jak kiedyś blok mi się w bucie poluzował i nie byłem w stanie zsiąść z roweru przez dłużsżą chwilę :o. Poza tym trochę mi lewa stopa drętwiała przy dłuższej jeździe.

Bryxon

• wyczynowiec na poziomie
    • Bryxon - na horyzont i jeszcze..poziomy prawie-blog
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:08:51 am »
Czesc,

Udalo mi sie juz jakis czas temu "polozyc" siedzenie Mistrala ale wymaga to nawiercenia otworow w siedzisku i przerobienia dolnego mocowania. Oprocz tego caly fotel idzie troche do przodu wiec trzeba miec zapas wysuwania bomu i oczywiscie dlugosci lancucha. Oprocz tego skrocilem mocno dolna czesc glowki sterow co pociagnelo za soba koniecznosc gwintowania glebiej przedniego amortyzatora - dzieki temu przod poszedl nizej i zachowalem ta sama pozycje jazdy (nogi nie poszly wyzej). Troche to roboty ale uwazam ze bylo warto. Rower zyskal na stabilnosci przy wiekszych predkosciach i jest blizej i wygodniej do ziemi.

Spd sa dla mnie nie do pobicia - odkad opanowalem temat (2-3 miesiace praktyki) to bez wpiecia czuje ze nie mam w ogole momentu.

Pozdrawiam

Bryxon

"na horyzont i jeszcze.."

tomek70

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 27, 2013, 06:05:07 pm »
art A pomijając pozycję wszystko ci psuje ta paskudna zwisająca torba jesli już nie możesz się z nią rozstać powinna być za twoimi plecami a tak pięknie cię wyhamowuje jak jedziesz 20/ h to jeszcze nic ale przy trzydziestu to już masakra :(

art75

• kolarz na poziomie
  • Świętochłowice
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2013, 11:32:30 pm »
Trochę mnie nie było, ale widzę że temat "żyje";)
Bryxon: w skracanie i gwintowanie rur to może nie będę się bawił, bo nie dysponuję odpowiednimi środkami. Zastanawiam się, czy położenie siedzenia nie przesunie środka ciężkości jeszcze bardziej do przodu.
Natomiast SPD mają swoje zalety, bezsprzecznie.

Tomek70: paskudna, czy nie paskudna, prowiant i płyny w niej wiozłem. Dzięki niej nie musiałem zatrzymywać się, żeby sięgnąć po jedzenie czy picie. Myslę, że aerodynamiki wbrew pozorom specjalnie nie psuła (co szczególnie było widać na zjazdach).

Pozdrawiam:)