Autor Wątek: Co toto jest?  (Przeczytany 4941 razy)

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Co toto jest?
« dnia: Październik 29, 2008, 08:59:09 pm »
Napisał: AKadlubek
2002-09-20 21:45:56
------------------
No jeździmy sobie na tych naszych wynalazkach, czasem szybciej, czasem wolniej, ale zawsze do przodu  i oczywiśie czasem spotyka się ludzi?

Mnie na moich wycieczkach ludzie regularnie nagabują "Co to jest?", "Wygodne to?" oraz oczywiście "Sam pan to zbudował?". Najciekawsze jednak spotkało mnie od pewnej starszej pani która na początek podziwiała jaki to ja jestem zdolny, że zbudowłem taki pojazd itp, ale kiedy zasiadłem do sterów (przedtem krzątałem się rgulując różnie części) to zaczęła oponować, że powinienem jechac wyprostowany (mam kąt fotela około 35 stopni) bo jestem młody chłopak

Innym razem jadąc nieśpiesznie zaczął mnie wyprzedzać rowerzysta na szosówce. Najpierw zapytał, czy jestem niepełnosprawny (nie jestem), po czym zapytał czy to służy do szybkiej jazdy (powiedziałem, ze ten konkretny egzemplarz nie, ale można na podobnym rowerze jeźdźić bardzo szybko), na koniec zapytał czy to jest wygodnie (a ja się uśmiechnąłem szelmowsko - oczywiście, że jest ! ). Ot ciekawe spotkanie.

Ciekawy jestem jakie forumowicze mieli przygody z rowerem.

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: Co toto jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2008, 08:59:44 pm »
Napisał: ~Adrian_Warka
2002-09-20 23:20:26
--------------------
    Dwie sytuacje :
pierwsze próby szosowe z poziomem jakieś 11 lat temu. Rowerzysta (jakiś starszy pan) jadący obok na zwykłym rowerze potężnie się zapatrzył i wjechał do rowu. I na tym skończyły się próby
Sytuacja druga : pytanie małego dziecka :A co się Panu w rower stało ??? -
Jak sobie przypomnę inne, to z pewnością opiszę ...

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: Co toto jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2008, 09:00:18 pm »
Napisał: ~Jerzy_Barszcz
2002-09-26 00:30:39
------------------
Jechałem z góry w miejscowości uzdrowiskowej nie wiem jak szybko bo nie mam jeszcze prędkościomierza zatrzymuje mnie policjant z drogówki (lizak) jak zwolniłem pyta czy mogę się zatrzymać  zjechałem i pytam czy chce obejrzeć trójkołowca a on (gapiąc się) mówi że pojazd nie nadaje się do ruchu drogowego bo nie posiada kierunkowskazów ja: czy widział pan kierunkowskazy w rowerze on: ale to nie jest jednoślad ......

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: Co toto jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2008, 09:00:54 pm »
Napisał: RYDZU
2002-10-15 18:07:34
---------------
  tez mi sie przypomniało...
Organizowane są w Częstochowie kilka razy w rku tzw. Eko-dni czy po prostu impreza promująca rower. Odbywa sie to zawsze w jakąś niedzielę jako wycieczka w pobliże Cz-wy. Jak wyjeżdżaliśmy któregoś razu duża grupą rowerów (ja na 3-kołowcu) ktos z ludzi stojących na przystanku zawołał: O! inwalida!
Ale ogólnie sobie chwalę jazde na 3 kołach - nawet mnie kierowcy czasami przepuszczają na skrzyzowaniach


Wojtek Rydzewski

jarek_es

  • Administrator
  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 858
Odp: Co toto jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2008, 09:01:23 pm »
Napisał: ~Seba23
2002-10-18 00:29:38
-------------------
Cześć

Jechałem kiedyś przez jakąś miejscowość i usłyszałem słowa "Jaki fajny rower" -standard
A póżniej "dawaj pan ten rower" oczywiście w żartach. Byłem także na wycieczce do granicy i z powrotem. Na granicy celnik polski spytał czy sam to zrobiłem, a gdy wracałem to celnik niemiecki spytał czy rower jest zbudowany z dwóch ram, na koniec pochwalił konstrukcję "Gut construction". Często zdaża się że zwykli rowerzyści traktują mnie z wyższością, gdyż prześcigają mnie na swoich maszynach( nie mogę ich dogonić bo bolą mnie kolana).

Pozdrowionka.