Autor Wątek: Powrót ze zlotu w Szczecinie do Warszawy - kto którym pociągiem?  (Przeczytany 7424 razy)

gromanik

• kolarz na poziomie
    • Białołęka dla rowerów
Powrót ze zlotu w Szczecinie do Warszawy - kto którym pociągiem?
« dnia: Sierpień 21, 2012, 03:57:49 pm »
Po zeszłorocznych przejściach z powrotem ze zlotu z Opola, przedstawię opcje powrotu, żeby się w miarę możliwości przygotować wcześniej - my z dwoma rowerami, dwoma przyczepkami (Croozer Kid for 2 i Extrawheel), oraz Anią i Ulą planujemy wracać InterRegio 81520 Bosman do W-wy Centralnej lub Wschodniej (bilety kupimy do Wsch.) w nd, 26.08 o 15:35, co oznacza, że na dworzec trzeba ruszyć tuż po oficjalnym zakończeniu zlotu - informacja o możliwych ograniczeniach w przewozie rowerów pozwala się spodziewać wagonów piętrowych z szerokimi wejściami, co z perspektywy wejścia z przyczepką jest sensowne, bo nie trzeba jej składać ani wyjmować z niej dzieci - dla przykładu, jakie mogą być warunki przewozu rowerów warto zobaczyć to i następne zdjęcia z dojazdu na zlot w Pile: http://bzaborow.org/galer/pg/photo/67152 Po zwróceniu uwagi przez Storma sprawdziłem na youtube i rzeczywiście we wcześniejszych latach jeździły po 3 wagony piętrowe, jednak w tym roku jeżdżą same wagony przedziałowe, bez przedziału rowerowego, więc powyżej 4 rowerów w pociągu zaczyna się problem, bo te przestają się mieścić na ostatnich pomostach lub zaczynają blokować dostęp do toalet.

Wszystkie bezpośrednie możliwości powrotu pociągiem do miasta zamkniętego tunelu, to:
  • Dla zmuszonych do wcześniejszego powrotu TLK 82512 Gałczyński o 11:20 ze Szczecina Głównego, na Centralnym o 17:45, przewóz rowerów, obowiązek dopłaty - pociąg z rezerwacją miejsc
  • Optymalne połączenie, około 1,5h po oficjalnym zakończeniu zlotu InterRegio IR 81520 Bosman o 15:35 ze Szczecina Głównego, na Centralnym o 21:55 , możliwe ograniczenia w przewozie rowerów, same wagony przedziałowe, BRAK PRZEDZIAŁU ROWEROWEGO
  • Dla potrzebujących więcej czasu na zebranie się po zlocie drogie ExpressInterCity EIC 81402 Błekitna fala o 16:48 ze Szczecina Głównego, na Centralnym o 22:20 , przewóz rowerów, obowiązek dopłaty - pociąg z rezerwacją miejsc
  • Nocny TLK 81200 Szczecicianin o 23:05 ze Szczecina Głównego, na Centralnym o 06:05 , BRAK PRZEWOZU ROWERÓW, obowiązek dopłaty - pociąg z rezerwacją miejsc, wagon sypialny, tania kuszetka, wagon z miejscami do leżenia
  • Poranny ExpressInterCity EIC 8102 Chrobry o 5:48 ze Szczecina Głównego, na Centralnym o 11:15, BRAK PRZEWOZU ROWERÓW, obowiązek dopłaty - pociąg z rezerwacją miejsc
  • Poranny RegioExpress RE81120 Mewa o 6:25 ze Szczecina Głównego, na Centralnym o 12:45, wagon do transportu rowerów, pociąg częściowo z m.rezerwowanymi
  • Poranny TLK 81100 Podlasiak o 7:20 ze Szczecina Głównego, na Centralnym o 13:45, przewóz rowerów, 1 kl. - obowiązek rezerwacji
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 12:33:13 am wysłana przez gromanik »

storm

• Gość
Odp: Powrót ze zlotu w Szczecinie do Warszawy - kto którym pociągiem?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2012, 04:54:38 pm »
@Gromanik... Drobna uwaga: jesteś pewien, że IR Bosman nadal ma PIĘTROWE WAGONY???
Dla nas była to jedna z przyczyn dla których wybraliśmy TLK.

Obejrzyj sobie na YT obecne składy Bosmana. One NIE MAJĄ piętrowych wagonów.

Natomiast ja osobiście zachęcam do dołączenia się do Ekipy, która będzie wracała do Warszawy, ale pewnie z Gdyni i to dopiero w nastepny piątek ;)

gromanik

• kolarz na poziomie
    • Białołęka dla rowerów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2012, 07:25:58 pm »
@Gromanik... Drobna uwaga: jesteś pewien, że IR Bosman nadal ma PIĘTROWE WAGONY???
Dla nas była to jedna z przyczyn dla których wybraliśmy TLK.

Obejrzyj sobie na YT obecne składy Bosmana. One NIE MAJĄ piętrowych wagonów.

Natomiast ja osobiście zachęcam do dołączenia się do Ekipy, która będzie wracała do Warszawy, ale pewnie z Gdyni i to dopiero w nastepny piątek ;)

Nie jestem pewien - dzięki, poszukam.

Dla nas powrót w niedzielę gdy kończy się zlot, z niedzieli na poniedziałek lub w poniedziałek jest koniecznością - w poniedziałek po południu Kasia musi być w pracy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2012, 07:45:51 pm wysłana przez gromanik »

Franc

• całkiem inny wariat
  • 25 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 22, 2012, 12:46:38 am »
Ja wracam w niedzielę, z Wami - Gromanikami.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14 (SWB ASS) Under construction
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

gromanik

• kolarz na poziomie
    • Białołęka dla rowerów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:23:05 am »
Ja wracam w niedzielę, z Wami - Gromanikami.

Ze względu na brak wagonów piętrowych oraz przedziału rowerowego w składzie IR Bosman (same wagony przedziałowe - wpisz w wyszukiwarkę na youtube IR Bosman 2012, to zobaczysz) myślimy, żeby przenocować z niedzieli na poniedziałek i pojechać Mewą w poniedziałek rano - spodziewam się, że Bosman będzie wracał wypełniony po brzegi wykorzystującymi urlop do ostatniej chwili - to ostatni weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 08:26:57 am wysłana przez gromanik »

Franc

• całkiem inny wariat
  • 25 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2012, 09:45:02 am »
Ja tak czy siak, będę próbował jechać IR Bosmanem w niedzielę.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14 (SWB ASS) Under construction
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

gromanik

• kolarz na poziomie
    • Białołęka dla rowerów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:04:04 am »
Ja tak czy siak, będę próbował jechać IR Bosmanem w niedzielę.

W razie potrzeby myślę, że będę mógł podjechać na dworzec i pomóc wam dostać się do pociągu - Raffi też powinien móc, bo wraca z nami w poniedziałek.

Mogę jeszcze dwóm osobom jadącym do Warszawy kupić bilet na poniedziałkowy REGIOexpress Mewa RE81120 (wyjazd ze Szczecina Gł. w poniedziałek, 27 sierpnia o 6:25, dojazd do W-wy Centralnej o 12:45, bilety kupuję do W-wy Wsch, żeby mieć wybór stacji na której wysiądę - bez różnicy w cenie) w ramach promocji "Ty i raz, dwa, trzy" ze zniżką 30% - proszę ewentualnych zainteresowanych o kontakt pod nr tel 668334249 - kto pierwszy, ten lepszy Już nieaktualne - jadą z nami Raffi z Izą oraz najprawdopodobniej Wildzi z drugą połową (jeśli wynegocjują wolne w jej pracy). Jeśli ktoś jeszcze chce wracać z nami tym pociągiem, to zapraszamy, ale bilety musi sobie kupić we własnym zakresie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 11:20:20 am wysłana przez gromanik »

MYSH

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2012, 12:32:31 pm »
ja będę się starał wrócić z BOSMANem :) jak się nie wcisnę to kupie cokolwiek co mnie zawiezie do Warszawy, czy to będzie IC, EC, TLK  czy cokolwiek:) Jako że w poniedziałek rano MUSZE być w robocie nie mogę wybrzydzać:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2012, 12:34:53 pm wysłana przez MYSH »