Autor Wątek: prośba o odpowiedź  (Przeczytany 5035 razy)

nostiamo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 61
prośba o odpowiedź
« dnia: Sierpnia 04, 2012, 06:52:59 pm »
Słuchajcie moi drodzy. Mam do Was takie oto zapytanie: czy prezentowana na ponizszych fotkach szczelina, która  powstała mi z niewiadomych przyczyn ma wpływ na to, że od niedawna czuję, że kiera skręca mi w prawo i muszę  często uwagę poświęcić na to, żeby skorygować tor jazdy? Nie jest to bardzo uciążliwe, ale drażni mnie;)
Wcześniej tej szczeliny nie było na pewno. Skąd się wzięła, co z nią zrobić i jak to skorygować, żeby nie ciągnęło mnie w prawo;)
Jeśli ktoś ma ochotę, to fotki lepszej jakości podam jesli takich będzie trzeba. Dodam tylko, że  z jednej strony jest szczelina a z drugiej jest przesuniuęty ten materiał. Widoczne przesunięcie.
https://picasaweb.google.com/101913381249932131771/4Sierpnia2012#5772875677075935842
https://picasaweb.google.com/101913381249932131771/4Sierpnia2012#5772875970567795554
https://picasaweb.google.com/101913381249932131771/4Sierpnia2012#5772876021993130130
https://picasaweb.google.com/101913381249932131771/4Sierpnia2012#5772876294351929394

vrc46

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
  • Dzień bez uśmiechu to dzień stracony
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 04, 2012, 07:10:21 pm »
Witam na moje oko starego samochodziarza wskazana wizyta u znajomego mechanika mogły popękać kulki lub zmieliło wianek i kulki się po przesuwały na jedną stronę pozdrawiam  ;D
                                                                    Marian
Tylko krowa nie zmienia poglądów,pozdrawiam
                                                             Marian

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 04, 2012, 08:21:27 pm »
Może być zwykły luz na sterach (3 minuty roboty), a może być konieczność wymiany wianków (10 minut, 4zł) lub konieczność wymiany sterów (30 minut, 30-100zł). Bez rozebrania ciężko orzec.

Jak coś, to mogę Ci pomóc z naprawą, jak masz możliwość dojechać do mnie na warszawską Białołękę. Storm Ci poda numer kontaktowy do mnie, a jak nie poda to 608 325 136 ;)

storm

  • Gość
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 04, 2012, 08:26:44 pm »
@Nostiamo & @Raffi - chętnie by podał, ale już go podałeś ;) Uprzedziłeś mnie o kilka chwil dosłownie, bom dopiero co usiadł z kolacyjka przed "kolorowymi pikselami" ;)

@Nostiamo - na moje nie-fachowe oko (tu Raffi rządzi i wymiata) - luz na sterach. Czyli powinnaś delikatnie poluzować mostek, a następnie spróbować dokręcić gwiazdkę imbusem na górze, po lekkim dobiciu mostka czymś. O ile oczywiście tam nie ma pomielonych kulek w łożyskach czy wiankach w sterach... Czort wie. Spróbuj dokręcić - może pomoże.

Na pocieszenie dodam, że mam podobny problem ale ze sterami klasycznymi... Wymieniałem je z 2k km temu i niestety, zdaje się, że musiałem natrafić widelcem na jakąś wyrwę no i pewnie uderzenie poszło w wianki z kulkami... :]

Tak czy inaczej - ewentualna wymiana/poprawienie sterów może być doskonałym pretekstem do ponownego spotkania się  i pojeżdżenia ;)

nostiamo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 04, 2012, 08:47:29 pm »
właśnie tutaj ugaduję Kolegę szanownego. Zobaczymy co da się zrobic i jak już zrobię to na pewno sie spotkamy;)

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 04, 2012, 10:01:58 pm »
Zgadzam się z przedmówcami.
Ja zmienił bym także wianki a nie jedynie dokręcał bo poluzowane szybko się zużywają.
Warto też sprawdzić czy miski sterów pod wpływem tych luzów czasem nie zmieniły swojej pozycji.

Nostiamo, jedź do Rafiego jak zaprasza na wymianę wianków i dokrętkę.

Storm leniwcze, bierz klucze zapasowe wianki i ustawiają z koleżanką na kawkę a przy okazji załatwisz wianków temat ;)))

Wiesz co się dzieje jak się jedzie za blisko prawej strony ;)))

Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

nostiamo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 04, 2012, 10:03:35 pm »
;) i tak też poczynię wybiore się tylko jakiś plan miasta muszę sobie załatwić;) żeby tam trafić;)
a poza tym kolega nie odp na sms wiec nie wiem jeszcze co kiedy i jak jade tam;)

storm

  • Gość
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 04, 2012, 10:29:15 pm »
@Anton - nie pisz mi nic o leniwcach, bo to Ty proponowałeś pociąg do Tłuszcza tydzień temu ;)
A ja śmiem informować, że w tej chwili od wczorajszego poranka jestem w O WIELE lepszej formie niż wtedy, w niedzielę i byłbym gotów zrobić tą traskę do Koleżanki Szanownej tam i z powrotem z przyjemnością ;D

@Nostiamo - jak Raffi nie odpisze - co pewnie jednak zrobi - to ja chętnie się gdzieś przejadę i załatwimy ten problem w try-miga ;)

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 06, 2012, 11:39:13 pm »
Storm doceniam Twoje chęci jednak apropo leniwców to wiesz...
Ja nie mam problemu aby sobie zapuścić taki kawał drogi ale wiesz mi że po grillu oby dwaj byśmy tam leżeli na sofie ;)))
Poza tym ustawiaj się z Agnieszką, i dajcie znać może podskoczę gdzieś. Opuchlizna znikła już, czuję się pewniej i mocniej tak więc chyba bym pokręcił ;)
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

storm

  • Gość
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 07, 2012, 08:40:52 am »
@Anton - rzuć temat o Spontanie.

@Nostiamo - wypowiedz się pls jak tam rower? Podleczony nieco? czy dalej kuleje lekko? ;]

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 18, 2012, 03:36:26 pm »
Luz ze sterów był zlikwidowany, ale podobno Nostiamo znowu ma jakieś kłopoty.

Niestety ma stery, mostek i ramę pod 1 i 1/8 cala, a widelec ma na cal, co jest kombinacją dziwną (zwykle łączy się ramę na 1 i 1/8 ze wszystkim calowym cchąc robić komnibacje). W dodatku stery w ramie siedzą na słowo honoru, można je wyjąć ręką. Facet co to składał, porobił jakieś tulejki, które niestety dostają luzów. Straszna partanina moim zdaniem.

Problem w tym, że chcąc to teraz zrobić lepiej, trzeba by pomyśleć o nowych sterach (na cal) i porządnych tulejkach fabrycznych, co pewnie kosztuje ze 150zł. Albo o amorze na cal i 1/8.

storm

  • Gość
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 18, 2012, 05:33:09 pm »
@Raffi - wyrywasz mnie do odpowiedzi też... Ja mam bowiem ciutkę podobny układ - rama na 1 i 1/8", do tego wsadzony jest amortyzator-widelec na 1", a pomiędzy ramę a widelec idzie przejściówka-adapter (można zakupić w Cykloturze). na to stery już normalnie, bez żadnych adapterów A-head 1", łożyskowane, które mozna kupić w Warszawie na Nowowiejskiej. (wiem wiem, nietypowe, ale się da).
Póki co, to taka kombinacja u mnie pojeździła bezproblemowo około pół roku. Luzy złapała, ale minimalne - jak dla mnie nieodczuwalne chociażby dzisiaj, kiedy oddzielałem ramę od wahacza, a trochę czasu mi to zajęło.

Antonowitch

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 768
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Odp: prośba o odpowiedź
« Odpowiedź #12 dnia: Września 03, 2012, 11:57:00 am »
Redukcja też jest tutaj: http://czescidopozioma.pl/45-redukcja-steru-1-1-8-1.html
Dostępne od ręki, szybki kontakt i miła obsługa ;)
Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl