Autor Wątek: Poziomy sen - idealistyczna wizja przyszłości- www.czescidopozioma.pl  (Przeczytany 8581 razy)

Antonowitch

• całkiem inny wariat
    • Sklep na odpowiednim poziomie.
Chciałbym się z Wami podzielić swoją wizją i zaprosić do aktywnego tworzenia poziomej społeczności.

Kiedy zacząłem budowę pierwszej poziomki natrafiłem na przeszkody z którymi wielu z Nas miało do czynienia.
Mianowicie mam na myśli dobór i dostępność części które ułatwią zbudowanie poziomki.

Chciałbym kiedyś widzieć na mieście, w trasie i gdziekolwiek gdzie można wjechać rowerem prawie same rowery poziome.
Aby każdy wiedział gdzie w poziomce z USSem jest kierownica i jak się tym steruje,
aby każdy doceniał i rozumiał zalety jakie dostarcza jazda na poziomie.
Może to nieco utopijne marzenia, ale sądzę że każdy z Nas w mniejszym lub większym stopniu o tym myślał.
Spróbujcie na chwilę sobie wyobrazić świat pełny poziomek..

Jak każda grupa ludzi których łączy jedna wizja możemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość,
to od Nas zależy co będzie jutro, co będzie za rok i co pozostanie po nas..

Postanowiłem przybliżyć innym konstruktorom możliwość spełnienia ich marzeń posiadania, zbudowania poziomki.
Aby to stało się rzeczywistością, trzeba dać ludziom możliwość zbudowania własnej poziomki małym nakładem sił i środków finansowych.

Tak powstało na razie w zarysie, na razie bez części miejsce, gdzie można spełnić te marzenia.
Bardzo mi zależy aby powyższa wizja stała się rzeczywistością, dlatego chcę zapewnić najtańsze podzespoły do budowy poziomki.
Aby to osiągnąć trzeba znaleźć tanich dostawców podwykonawców i przy minimalnej marży pokrywającej koszty własne powoli spełniać ludzkie marzenia o poziomej wizji.

Wszystkich którzy chcą współtworzyć ten poziomy sen, wykonują różne unikatowe części do pozioma i chcieli by nawiązać długofalową współpracę w zakresie ich wytwarzania zapraszam do kontaktu.
Również wszelkie uwagi dotyczące kategorii, czytelności układu będą mile widziane.

Twórzmy razem poziomy sen a może uda nam się spełnić poziome marzenie...
Zapraszam do odwiedzania co jakiś czas kuźni poziomego świata: www.czescidopozioma.pl

Poziomo pozdrawiam,
Anton
Głównie fotele do rowerów poziomych: http://www.czescidopozioma.pl

pajak_gdynia

• całkiem inny wariat
Odp: Poziomy sen - idealistyczna wizja przyszłości- www.czescidopozioma.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2012, 10:12:55 pm »
fantazja.. Rowery poziome chyba nigdy nie będą królowały na drogach. Będzie różnorodność, tak jak w samochodach :) Ale miejmy nadzieję, że będzie ich więcej.

Co do listy, warto dodać do asortymentu:
- materiały na koła 20" (felgi/opony/dętki/taśmy), szczególnie z "cienkimi" jest słabo..
- amortyzatory przednie (chyba best one jest Capa T20), dodatkowe rzeczy w postaci alu  korków, sprężyn.
- widelce do przedniego koła (cruz, zox)
- piwoty do v-ek, przelotki do linek
- haki, mocowania tarczówek (aczkolwiek.. można sobie samemu wyciąć)
- długie linki
- rozdzielacze do linek (aczkolwiek.. złączki "elektryczne" są chyba najprostsze i najtańsze :) ) i przewodów hydraulicznych
- tarcze do korby

Sporo asortymentu jest dostępne u Jarka w sklepiku. Chyba kiedyś też miał marzenie rozkręcić "poziomy interes".
A'propos.. Najfajniej byłoby jakby ktoś pracujący w warsztacie miał możliwość przyjmowania zamówień. Mufy, główki, rolki, korki, itd załatwiłaby tokarka. Haki, tarcze.. to już CNC. No i ktoś musiałby wyłożyć kasę na materiał.. Trochę utopia  :'(

Romanes

• kolarz na poziomie
  • handmade CRUZBIKE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2012, 12:07:10 am »
A coś na wzór tzw auto-schrotów (auto-złomowisk) przy warsztatach mech/blach, gdzie do samochodu zawsze jakąś część się znajdzie... wyciętą z zezłomowanego samochodu. To nasze, polskie realia, znajomy w Niemczech jak zajechał stare auto wyrejestrować/zezłomować, to obsługa punktu zapytała: "Chce popatrzeć?" : najpierw pompą wyssali płyny, a potem prasa i z auta została kostka, niecały metr sześcienny metalu, plastiku, gumy i szkła....

Bo z starymi rowerami na złomowiskach różnie jest - najczęściej całą ramę mają, no i się też spotkałem z stwierdzeniem : "na ramie jest wybity numer, a rzeczy numerowanych nie odsprzedajemy, żeby z policją problemów nie mieć!" ??
A ciekawe, czy jak biorą i skupują to żądają np.dowodu zakupu tego roweru - czy faktycznie właściciel pozbywa się roweru a może rower przytaszczył menel -"znalazł" w bramie/pod sklepem itp. a na flaszke potrzebuje?

Antonowitch

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2012, 12:42:27 am »
Drodzy koledzy, dziękuję za propozycję. Zapewniam Was że mufy suportu będą nowe z gwintem na razie ze stali bo z alu mam problem, będą też główki/rury mocowania sterów pod 1, 1 1/2, 1 1/4 to w pierwszej kolejności. Na początek to z czym jest problem tak więc piszcie śmiało czego wam brakuje.

A propo's używanych części, zakładam możliwość działu używane o ile będą naprawdę za symboliczną kwotę i pokryją koszty znalezienia, wycięcia.
A powyższe zależy od chęci i możliwości ewentualnych dostawców co do numerów będą sprawdzane przed wystawieniem w bazie http://bazarowerow.pl
Co do złomowisk i opisanej sytuacji, nie spotkałem się z tym i nie zakładam że nie może ona wystąpić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2012, 12:47:46 am wysłana przez Antonowitch »
Poziomo pozdrawiam,
Anton

Antonowitch

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2012, 09:37:22 pm »

- materiały na koła 20" (felgi/opony/dętki/taśmy), szczególnie z "cienkimi" jest słabo..

Jak bardzo cienkie ile taka cienka obręcz wg Ciebie powinna mieć w miejscu opony 16mm?

Sporo asortymentu jest dostępne u Jarka w sklepiku. Chyba kiedyś też miał marzenie rozkręcić "poziomy interes".
Wiem widziałem ale muf suportu już nie ma..
A'propos.. Najfajniej byłoby jakby ktoś pracujący w warsztacie miał możliwość przyjmowania zamówień. Mufy, główki, rolki, korki, itd załatwiłaby tokarka. Haki, tarcze.. to już CNC. No i ktoś musiałby wyłożyć kasę na materiał.. Trochę utopia  :'(
Utopia i drogawo jeżeli miałbym to zlecić tokarzowi, na szczęście moja w tym głowa aby załatwić oryginalne części takie jakie są montowane w rowerach.
Co prawda trzeba się liczyć z kosztami ale dzięki temu będzie można to kupić taniej niż zlecenie tokarzowi bez obawy że coś spitoli...
Poziomo pozdrawiam,
Anton

pajak_gdynia

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2012, 10:52:54 am »
Jak bardzo cienkie ile taka cienka obręcz wg Ciebie powinna mieć w miejscu opony 16mm?
Dla większości gum "dostępnych" na rynku wystarcza 19mm (opona od 25-37, 1 1/8-1 1/2), jak ktoś chce zaatakować 23mm to za Sheldonem musi uderzyć w 17 (albo 15.. ale nigdy nie widziałem).
A nawet zakup dętki 1 3/8 czy taśmy 10mm graniczy z cudem (co udało mi się już po pół roku systematycznego przeglądania allegro!)

Franc

• całkiem inny wariat
  • 26 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2012, 01:32:22 pm »
[Spam mode ON] W razie czego ja mam wąskie dętki 20" (zakres szerokości 1 1/8 => 1.75") w cenie 12pln (negocjowalne). [Spam mode OFF]
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Neverhood

• całkiem inny wariat
  • Erotoman-gawędziarz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2012, 11:55:37 pm »
[span mode=on]

jak już

Rury na główkę ramy , rurę widelca widelca oraz do na długie mostki  :D

A z poziomych, to duże zębatki do korb.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2012, 12:03:22 am wysłana przez Neverhood »
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

Antonowitch

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2012, 01:52:34 pm »
[span mode=on]

jak już

Rury na główkę ramy , rurę widelca widelca oraz do na długie mostki  :D

Za tydzień powinienem mieć trochę asortymentu
mostki pod stery 1" i 1 1/8" ze stali i alu
mufy supportów na razie ze stali z gwintem B.B. BSA
pivoty z alu i stali plus 1,2,3 łączniki a raczej prowadnice (jak to nazwać) do pancerzy

Co do długich mostków będą ale to po uruchomieniu działu manufakturki gdzie będzie można zlecać prace spawani tigiem, toczenia i specjalnych zamówień.

Tyle na początek realizacji projektu "Świat na poziomo" ;)
Dziękuję też za inne propozycje, i zgłoszenia czego brakuje.
Wszystko będzie w swoim czasie, zależy mi aby każdy kto chce zbudować pozioma mógł nabyć podzespoły po rozsądnej cenie a to wymaga negocjacji, eksploracji rynku ew. dostawców i dużo dużo czasu. Jednak nie jest niewykonalne. Puki co wizja poziomego snu jest moim motorem aby choć trochę ją urzeczywistnić i konstruktorzy mogli się skupiać na konstrukcjach a nie na tym skąd ja to wezmę i dlaczego tak drogo. To są główne techniczne hamulce naszego świata developerów na poziomie.

Poziomo pozdrawiam,
Anton

Antonowitch

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:38:11 am »
Właśnie odebrałem trochę asortymentu.
Do wtorku powinien już być dostępny w sklepie.

Co będzie:

- rura sterowa 1" stal
- rura sterowa 1" alu
- rura sterowa 1 1/8" alu
- piwoty - stal
- piwoty - alu
- rura sterowa BSA gwint brytyjski - stal
- mocowania na pancerze 1, 2 i 3 z alu i stali
- haki na tył - stal

Za ile będzie?
muszę policzyć..

Co jeszcze będzie?
wszystko ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2012, 12:26:30 pm wysłana przez Antonowitch »
Poziomo pozdrawiam,
Anton

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2012, 05:50:16 pm »
Wielkie brawa :) Rury sterowe na wymiar żądany, na metry, czy jakaś długość predefiniowana? Jakieś fotki asortymentu? Może być wszystko luzem tak dla smaku ;)
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

Antonowitch

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2012, 11:06:57 pm »
Dopiero teraz znalazłem chwilę aby tutaj zajrzeć. Generalnie wymiary są standardowe jeżeli chodzi o szerokości bo to definiują już miski, a co do długości to są 2 rozmiary.
Z dnia na dzień asortyment rośnie, staram się dodawać coś z dolnej, środkowej i górnej półki aby było dla każdego.
Poziomo pozdrawiam,
Anton

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2012, 01:07:21 am »
Chodziło mi oczywiście wyłącznie o długość, szerokość rozumie się sama przez się ;). Stan zaopatrzenia sklepiku sprawdzam na bieżąco, fajnie że szybko przybywa rzeczy. Kilka pomysłów:
- W opisach waga poszczególnych częsci
- Dla niektórych może się przydać opcja sprowadzenia wybranych rzeczy z zagranicznych sklepów.
- Kierownice do poziomek
- Rurki na łańcuch (przewody tekalan?)
- Większa oferta gotowych kół, szczególnie 20" pod kasetę jest mało na rynku.
- Rury stalowe z fajniejszej gatunkowo stali (choć i z zwykłej stali o cienkich ściankach też pewnie miały by wzięcie), to samo z alu.
- Nawiązanie współpracy z Panem Kaczmarkiem, foteliki, kuferki itp po mam nadzieję cenach krajowych nie europejskich ;) ( Nie wiem czy kontakt jest aktualny: http://www.kaliski.informacja-lokalna.pl/aero-bike_kaczmarek_mieczyslaw/1903/wpis.php )
- Jak będziesz chciał rozszerzyć działalność to brak w kraju sklepu dobrze zaopatrzonego w częsci do składaków ( sztyce, mostki, bagażniki itp.)
- Inne częsci do rowerów custom ( choppery, cuzery, transportowe itp).  
- System rabatowy dla stałych klientów

Btw. masz priv w kwestii tanich korb.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2012, 01:09:17 am wysłana przez Yin »
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)

Antonowitch

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2012, 03:16:10 pm »
Chodziło mi oczywiście wyłącznie o długość, szerokość rozumie się sama przez się ;). Stan zaopatrzenia sklepiku sprawdzam na bieżąco, fajnie że szybko przybywa rzeczy. Kilka pomysłów:
- W opisach waga poszczególnych częsci
- Dla niektórych może się przydać opcja sprowadzenia wybranych rzeczy z zagranicznych sklepów.
- Kierownice do poziomek
- Rurki na łańcuch (przewody tekalan?)
- Większa oferta gotowych kół, szczególnie 20" pod kasetę jest mało na rynku.
- Rury stalowe z fajniejszej gatunkowo stali (choć i z zwykłej stali o cienkich ściankach też pewnie miały by wzięcie), to samo z alu.
- Nawiązanie współpracy z Panem Kaczmarkiem, foteliki, kuferki itp po mam nadzieję cenach krajowych nie europejskich ;) ( Nie wiem czy kontakt jest aktualny: http://www.kaliski.informacja-lokalna.pl/aero-bike_kaczmarek_mieczyslaw/1903/wpis.php )
- Jak będziesz chciał rozszerzyć działalność to brak w kraju sklepu dobrze zaopatrzonego w częsci do składaków ( sztyce, mostki, bagażniki itp.)
- Inne częsci do rowerów custom ( choppery, cuzery, transportowe itp).  
- System rabatowy dla stałych klientów

Btw. masz priv w kwestii tanich korb.

Dzięki wielkie za uwagi, wagi będą aktualizowane, sztyc i mostków już parę jest.
Do tego porządne korby szosowe.

Co do reszty będzie na pewno jak ogarnę bieżące tematy ;)

Poziomo pozdrawiam,
Anton

tomo

• całkiem inny wariat
  • SWB DIY
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2012, 07:51:02 pm »
Od paru dni nie wyświetlają się ceny przy produktach, nie można dodać produktów do koszyka  (sprawdzone na 3 różnych kompach)
Siakaś awaria? Pytam, bo akurat mnie naszło na małe zakupy

tomo
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2013, 07:15:02 am wysłana przez tomo »