Autor Wątek: estetyka fotelika  (Przeczytany 2586 razy)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
estetyka fotelika
« dnia: Październik 23, 2008, 09:26:03 pm »
Napisał: ~darziel2
2002-08-07 08:58:14
------------------
    W jaki sposobem ciąć (czym) karimatę do fotelika aby wyglądało to estetycznie i jeszcze jedno czy macie jakiś sposób na? mokre plecy? mowa o foteliku laminowanym . Za wszystkie rady z góry serdeczne dzięki.

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Odp: estetyka fotelika
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2008, 09:26:35 pm »
Napisał: RYDZU
2002-08-07 09:26:08
------------------
Jeśli chodzi o cięcie karimaty to przychodzi mi do głowy tylko jedna metoda - goracego drutu - tak samo tnie się styropian. Urządzenie mozna zrobić samemu. Wygląda jak piłka włosowa tylko zamiest ostrza jest drut oporowy (np ze starego żelazka). Doświadczalnie trzeba dobrać prąd by jego temperatura była w miare rozsądna - tzn by drut nie był czerwony (wtedy sie rozciąga) a tylko bardzo gorący.
I czyms takim można ciąc wyroby piankowe jak masełko
Co do "syndromu mokrych pleców" to widywałem rozwiązania fotelików pokrytych paskami karimaty o szerokości około 3-4 cm rozdzielone przewami szerokości około 2 cm. Na pewno daje to trochę więcej wentylacji, ale całkowicie problemu nie likwiduje.
Osobiście dłużej na laminacie jeszcze nie jeździłem, więc te eksperymenty jeszcze przede mną.
A mój poprzedni fotelik (materiałowy) był pod tym wzgledem całkiem całkiem do rzeczy.

Wojtek Rydzewski