Autor Wątek: Zielona Góra - Zittau  (Przeczytany 3377 razy)

koncki

• wyczynowiec na poziomie
Zielona Góra - Zittau
« dnia: Maj 25, 2012, 09:47:38 pm »

To zdjęcie to pamiątka z wyprawy na której byłem w zeszłym tygodniu. Trasa: Zielona Góra - Żary - Łęknica - Zgorzelec - Zittau. W większości po niemieckiej ścieżce "Odra - Nysa". Niestety trajkę pożyczyłem tylko na chwilę do zdjęcia od poznanego na trasie Niemca. Przy okazji kolega pochwalił się, że posiada jeszcze tandem poziomy z siedzeniami zwróconymi do siebie plecami. Jest szansa, że prześle jakieś zdjęcia. Ogólnie w ciągu 2 dni spotkałem na trasie 5 poziomych, w tym 4 trajki. Sam tym razem jechałem na pionowym.
Właściciela trajki - Torstena i jego żonę - Coronę (widoczna w tle zdjęcia na swojej trajce) zaprosiłem na nasz zlot, ale od razu się połapali, że w tym samym czasie jest zlot w Czechach.

mareksiudak

• kolarz na poziomie
Odp: Zielona Góra - Zittau
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2012, 08:59:27 am »
Tam nie daleko jest wypożyczalnia poziomek, wybieram się tam już od dłuższego czasu :)

http://www.lausitzer-liegeradverleih.de/

I sporo na prawdę fajnych ścieżek, wybetonowanych przez lasy i koło jeziorek, jak jechałeś to pewnie widziałeś znaki kierujące na Froschradweg (Żabia Ścieżka) taka żaba zielona jest na znaku :):).

Od Bad Muskau do Zittau to jest chyba najciekawszy odcinek Odry-Nysy, szkoda tylko, że do Hradka nad Nisou nie zajechaliście na Piwko :). Ale to już jak kto Lubi :).

koncki

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2012, 09:24:42 am »
Ścieżki są oczywiście wyasfaltowane, a nie wybetonowane ;). Żabią Ścieżkę widziałem a w Hradku chyba nie byłem. Na pewno byłem na styku trzech granic. W dwadzieścia minut można tam przejechać się przez trzy kraje (z czego tylko w Polsce po polbruku :P)

mareksiudak

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2012, 11:48:56 pm »
Oficjalnie to Odra - Nysa ma dwa warianty, pod dwóch stronach granicy :). Widziałem kiedyś zdjęcie niemieckiego sakwiarza co jechał kawałek po naszej stronie i gdzieś za Zgorzelcem ugrzązł w błocie na polnej drodze :)

Tak, tak, trójkąt trzech granic a dalej jest Hradek. Odra Nysa sie zaczyna za Libercem kawałek, koło Jabłońca nad Nisou(Huty Szkła Artystycznego) gdzieś ale z tego co widziałem to przez liberec takiego konkretnego oznakowania nie ma.

Pozdrowienia na Szlaku Asfaltowym ;)