Autor Wątek: Wildzi słów kilka...  (Przeczytany 2871 razy)

wildzi

• kolarz na poziomie
  • Wieczny majsterkowicz...
Wildzi słów kilka...
« dnia: Luty 26, 2012, 04:20:20 am »
Cześć, mam na imię Łukasz, mieszkam w Warszawie.

Moja przygoda z poziomkami zaczęła się od zobaczenia takich rowerów na Masie Krytycznej. Mimo że z wykształcenia m.in. technik mechanik to nie widziałem siebie w roli konstruktora, nie miałem też pomysłu jak, ani (początkowo) zainteresowania na zrobienie "takiego wynalazku". Odkryłem też forum.poziome.pl, niemniej po pewnym czasie o nim zapomniałem z racji braku zainteresowania konstrukcjami. Nie odczuwałem potrzeby posiadania poziomki. Był to rok 2008.

Mijały kolejne Masy, a ja od czasu do czasu przyglądałem się konstrukcjom Raffiego, Gromanika, Kaczora i pozostałych których wciąż jeszcze nie znam z imion bądź ksywek.

Moment w którym zaświeciła mi się "żawrówka" nastąpił po serii małych kroczków. Kolejno były to: odgracenie piwnicy, podłączenie do niej światła, położenie podłogi z płyt chodnikowych. To dało miejsce do zbudowania stołu i szafki narzędziowej, w której zgromadziłem wszystkie narzędzia po Dziadku oraz te którymi Tata majsterkował.

Pierwszym tworem była, zbudowana z drewna, przyczepka rowerowa. Dzięki niej odkryłem nowe możliwości przewozowe roweru (po bagażniku z sakwami). Okazała się niezastąpiona w wożeniu najróżniejszych bambetli i gabaretów w tym części do późniejszej poziomki - rama....

...dalsza część w opisie budowy.
WilPaf -> SWB ASS 20x24

WilPaf II -> SWB ASS 20x20 "Lepszy" vel. "Killer"