Autor Wątek: Rurka prowadząca łańcuch - rozwiązanie problemu  (Przeczytany 3827 razy)

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Rurka prowadząca łańcuch - rozwiązanie problemu
« dnia: Październik 14, 2008, 08:18:52 pm »
Napisał: ~Wojtek Rydzewski
2001-11-26 11:14:08
---------------
  Witajcie wszyscy!

No i problem rurki się rozwiązał! Oczywiście nie sam.

Wczoraj byłem sobie w markecie budowlanym (to było akurat OBI, ale pewnie to samo jest wszędzie). Oglądałem sobie rurki instlacyjne do przewodów celem wybrania odpowiedniej do prowadzenia łańcucha ale nie byłem nimi zbyt zafascynowany - sztywne i grzechoczące. I tknęło mnie by iść na stoisko z materiałami instalacyjnymi do centralnego ogrzewania z polietylenu. A tam REWELACJA - rurka o średnicy zewnętrznej 16 mm, ścianka 2,7 mm materiał polietylen - czyli nie grzechocze. Jeszcze bardziej się ucieszyłem przymierzając łańcuch do rurki w domu. Pasuje idealnie - pozostaje może 0,1 - 0,2 mm luzu. Cena także była całkiem całkiem - 8 zł za 4 mb (2 rurki po 2 m).

Pozdrawiam

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Odp: Rurka prowadząca łańcuch - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2008, 08:19:28 pm »
Napisał ~Marek Utkin
2001-11-29 00:37:18
---------------
   Czyli, w końcu -- coś zbliżonego do tego, co proponowałem, czyli rurek "Kitec". Tamte mają tę wadę/zaletę, że dzięki warstewce aluminium można im "predefiniować" kształt. Zostało mi trochę zapasu po wymianie instalacji wodnej, ale założę sobie dopiero gdy będę wymieniał łańcuch, chyba że mi wcześniej diabli wezmą tę z PCW.

jarek_es

• Administrator
  • całkiem inny wariat
Odp: Rurka prowadząca łańcuch - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2008, 08:20:01 pm »
Napisał: darziel
2002-04-04 08:28:33
------------------
   Od niedawna jestem posiadaczem roweru poziomego krótkiego z kierownicą nad siodłową .
Czy ktoś mógłby powiedzieć mi jaka kierownica jest bardziej wygodna i praktyczna ?

DZ
KIEROWNICA