Autor Wątek: UBEZPIECZNIEA ROWEROWE  (Przeczytany 7629 razy)

kaczor1

• całkiem inny wariat
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: UBEZPIECZNIEA ROWEROWE
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2011, 10:32:52 am »
Tak długo jak niema wiarygodnej statystyki na temat wypadków z udziałem rowerzystów poziomych, nie jestem przekonany o tym, że poziomki są bezpieczniejsze.
Kilka przypadków do mnie kompletnie nie przemawia, bo znam wiele, wiele więcej takich, gdy na klasycznej konstrukcji, nic się rowerzyście nie stało. Oczywiście nie twierdzę również, że poziomki są mniej bezpieczne. 
I na tym tą część dyskusji kończę.

Wracając do tematu.
Przez wiele lat korzystałem z ubezpieczenia "OC w życiu prywatnym" (nie jestem do końca pewien, czy dokładnie tak się nazywało)
Był to bardzo fajny i nie drogi pakiet. Ubezpieczenie pokrywało zarówno takie szkody jak zalanie komuś mieszkania, szkody komunikacyjne, czy zniszczenia na czarterowanym jachcie.
Niestety po wprowadzeniu przez firmy ubezpieczeniowe dedykowanych produktów, w OWU* dotyczących ubezpieczenia z którego korzystałem, pojawiły się wykluczenia.

Pakietu OC NNW AC na rower, w naszym kraju nie kupimy, bo nie ma go w ofercie żaden ubezpieczyciele.
AC jak sama nazwa wskazuje, to AUTOCASKO, - rowerowego odpowiednika brak.
Ubezpieczyć rower od kradzieży, można jedynie jako mienie, w ramach ubezpieczenia pomieszczenia, w którym ono się znajduje. Nie można go ubezpieczyć od kradzieży jako pojazd.
Zakup OC na rower jeśli ktoś dużo jeździ, myślę że warto mieć. NNW warto zwłaszcza wtedy, gdy wyjeżdża się za granicę, gdzie koszty leczenia mogą być dość duże, ale wtedy lepiej rozejrzeć się wśród produktów/polis dedykowanych dla turystów.
Płacąc za ubezpieczenie, tak naprawdę nie kupujemy polisy, lecz odrobine spokoju i wytchnienia dla kieszeni, gdy coś się złego stanie.

*) Ogólne Warunki Ubezpieczeń

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 14, 2011, 10:45:23 am »
Nie kłóćcie się, proszę... Peace, love krove i rovery (nie)pionove!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 10:50:19 am wysłana przez Makenzen »
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

Neverhood

• całkiem inny wariat
  • Erotoman-gawędziarz
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2011, 11:47:59 pm »
idę na onet
E tam poziome, rower transportowy - to jest to!

storm

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 15, 2011, 07:26:43 am »
@Kaczor - jak ja ubezpieczałem rower w PZU pod koniec 2008roku, miałem wybów i mogłem mieć OC, NNW i AC na rowerek. Oczywiście za to ostatnie się zwłaszcza sporo buliło, ale pozostałe "produkty" były w całkiem przystępnej cenie. na pewno OC wynosiło raptem 20 PLN/rok.

gemsi

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 15, 2011, 07:33:10 am »
Ja mam OC w zyciu prywatnym w pakiecie z ubezpieczeniem domu. Jak skasowalem panu opla przy pomocy rowera to szkoda byla usuwana z tego OC. Kwoty za OC sa nieduze a warto miec jak sie rowerem narozrabia.
laminat K3 i bambus K5

kaczor1

• całkiem inny wariat
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 15, 2011, 03:10:57 pm »
@Kaczor - jak ja ubezpieczałem rower w PZU pod koniec 2008roku, miałem wybów i mogłem mieć OC, NNW i AC na rowerek. Oczywiście za to ostatnie się zwłaszcza sporo buliło, ale pozostałe "produkty" były w całkiem przystępnej cenie. na pewno OC wynosiło raptem 20 PLN/rok.
AC na rower nie mogłeś mieć, bo to ubezpieczenie samochodu, jak napisałem powyżej, a nie roweru - ale ok wiemy o co chodzi.

W kontekście tego co napisałeś i wiadomości @ którą dostałem nie od storma  (dziękuje. Cytat poniżej) - nie wycofuje się z tego co napisałem, a jedynie uściślę. Nie ma w Polsce w chwili obecnej, ubezpieczenia roweru od kradzieży. Czyli pełnego odpowiednika AC. Jest produkt zwany CR (casco roweru) który obejmuje uszkodzenia, oraz rabunek, ale nie kradzież. Inną kwestią jest to, że produkty ubezpieczeniowe ewoluują, więc może również takiego się doczekamy.

@gemsi
To które miałem, było w Warcie, i sprawdziło się  na jachcie (ktoś przywalił w jacht, który czarterowałem i się zmył. Szkoda była usuwana z mojej polisy, a nie z kaucji) jak i na rowerze.
Tego tupu ubezpieczenie o którym piszesz, jest o tyle faje, że gdy stanowi część pakietu, wychodzi bardzo tanio, lub jest czasem dodawane gratis, a daje pełną ochronę - ale to trzeba wcześciej sprawdzić w OWU które są różne w różnych firmach, ale również różnią się z zależności od okresu, w którym polisę wykupiliśmy. 

PZU ma pełną ofertę dla rowerzystów: OC NNW AC i o dziwo wszystko działa jak należy. OC NNW działa standardowo, przy AC płacimy 10% kwoty na którą ubezpieczamy rower czyli przykładowo ubezpieczamy na 2000zł, płacimy 200zł, zaliczamy glebę, niszczymy przerzutkę (koszt załóżmy 300zł), zgłaszamy i dostajemy 300zł na nową. Sytuacja inna wypadek z naszej winy cały rower do kasacji (koszt załóżmy 3000zł) dostajemy tylko 2000zł. Według mnie i tak jest to fajna sprawa a koszty jeśli się wybierze odpowiednią kwotę są do przyjęcia.