Autor Wątek: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl  (Przeczytany 8917 razy)

gromanik

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 198
    • Białołęka dla rowerów
Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« dnia: Wrzesień 02, 2011, 06:32:44 pm »
http://sites.google.com/site/rowerypoziome/forum-poziome-pl - różne ciekawe trochę tendencyjnie poskładane rzeczy tam są - nawet Storma rozwalony fotelik  :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 06:35:00 pm wysłana przez gromanik »

storm

  • Gość
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2011, 06:59:54 pm »
To ile ja czasu dałem MACIEJOWI DŁUGOSZOWI na poprawienie strony i usunięcie pseudo moich wpisów, które podpisuje jako JA? 2 tygodnie? I nie zrobił tego? No to czas napisać coś o Macieju.


Zacznę do tego, że troszeczkę się orientuję w niektórych postaciach chorób psychicznych i zaburzeń, mam znajomego schizofrenika, widziałem na oczy schizofrenię prosta, paranoidalną, depresję w cięzkiej postaci, nerwicę, nerwicę lękową etc.
To co ma natomiast MACIEJ DŁUGOSZ, to nic innego, jak zaburzenie osobowości - osobowość paranoiczna tudziez może nawet po prostu chorobę - Paranonoję W wersji wynalazczej.

Pozwolę sobie zacytować Macieju Długoszu, bo przecież sam nigdy tego nie odnajdziesz, sam nie poszukasz a nawet jak już przeczytasz to na pewno zaczniesz wszystkiemu zaprzeczać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowość_paranoiczna
Cytuj
Osobowość paranoiczna - zaburzenie osobowości, w którym występuje chłód emocjonalny, wycofywanie się z kontaktów z innymi, wrogość, nadmierna podejrzliwość, nadmierna wrażliwość na lekceważenie i krytykę, niezdolność do wybaczania urazy.

Kryteria diagnostyczne ICD-10
  • wrażliwość na niepowodzenia i odrzucenie
  • tendencja przeżywania długotrwale przykrości
  • podejrzliwość, ujmowanie obojętnych działań otoczenia jako wrogich lub pogardliwych
  • sztywne poczucie własnych praw
  • podejrzenia dotyczące wierności (partnerów i przyjaciół)
  • przecenianie własnego znaczenia
  • pochłonięcie wyjaśnieniami wydarzeń
Kryteria diagnostyczne DSM-IV
  • pozbawiona wystarczających podstaw podejrzliwość, że inni nas wykorzystują, krzywdzą lub oszukują,
  • zaabsorbowanie bezpodstawnymi wątpliwościami co do lojalności przyjaciół lub wspólników i co do tego, czy są oni godni zaufania
  • niechęć do zwierzania się innym, spowodowana nieuzasadnionym lękiem, że informacje te zostaną użyte przeciw nam w złych intencjach
  • odczytywanie ukrytych, poniżających lub groźnych znaczeń z niezłośliwych uwag lub zdarzeń
  • ciągłe noszenie urazów, czyli niewybaczanie zniewag, krzywd lub afrontów
  • dostrzeganie ataków na nasz charakter czy reputację, które zwykle nie są widoczne dla innych, oraz szybkie reagowanie na nie
  • gniewem lub przechodzeniem do kontrataku
  • powtarzające się nieusprawiedliwione podejrzenia dotyczące wierności współmałżonka lub partnera seksualnego

Cechy związane z osobowością paranoiczną według Blaney
  • nieufność,
  • podejrzliwość,
  • czujność,
  • cynizm
  • rywalizacyjność (porównywanie się z innymi),
  • poczucie krzywdy,
  • zazdrość,
  • nadwrażliwość na krytykę,
  • przepełnienie złością,
  • mściwość,
  • ostrożność,
  • niezachwiane przekonania,
  • zazwyczaj brak poczucia humoru,
  • dychotomiczne myślenie,
  • samowystarczalność,
  • zadufanie,
  • przekonanie o własnej wyższości,
  • usprawiedliwienie samego siebie.
[...]

Kernberg: Dominuje mechanizm rozszczepienia-"ja"dobre-"inni"złe-stąd tez osoba funkcjonująca na takim poziomie doświadcza ciągłych zmian emocji. Reprezentacja siebie i innych jest całkowicie podzielona na dobre i złe. Nie ma nic pośrodku oraz nie ma możliwości posiadania obydwu atrybutów: dobra i zła. Charakterystyczny jest mechanizm projekcji nawiązując do projekcji można zauważyć iż negatywne uczucia wewnątrz "ja" spostrzegane są jako pochodzące z zewnątrz. Ponieważ ich źródłem jest sam człowiek-nie można się ich pozbyć uciekając przed nimi. Skłonność do ksobnej rekonstrukcji rzeczywistości.



Może to być również PARANOJA:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Paranoja
Cytuj
Zaburzenia urojeniowe (dawniej paranoja prawdziwa, obłęd, z grec. ???? - "obok, poza" i ???? - "rozum, sens") - usystematyzowane urojenia, najczęściej prześladowcze i oddziaływania, rzadziej wielkościowe lub inne. Omamy występują sporadycznie, struktura osobowości jest zachowana.

Z psychopatologicznego punktu widzenia istotne jest, że urojenia paranoiczne są osądami, które są możliwe do zaistnienia, w przeciwieństwie do urojeń paranoidalnych. Urojenia paranoiczne są usystematyzowane, a w wyrażanych urojeniowo treściach występuje spójność. Charakterystyczną cechą paranoi prawdziwej jest to że urojenia dotyczą jednej tematyki.
[...]

Typy paranoi

Ze względu na treść urojeń zespoły paranoiczne dzieli się na:
  • inividia - paranoja zazdrości
  • querulatoria - paranoja pieniacza
  • zespół paranoiczny prowadzący do dochodzenia przez chorego domniemanych krzywd, np. przed sądem lub urzędem
  • persecutoria - paranoja prześladowcza
  • reformatoria - paranoja reformatorska
  • inventoria - paranoja wynalazcza
przeświadczenie chorego o wspaniałości i wielkości jego wynalazków/pomysłów
  • paranoja indukowana
[...]


Osobiście skłaniam sie ku pierwszemu rozpoznaniu - zaburzeniu osobowości paranoicznej, martwi mnie jednak ta wynalazczość, ta "inventoria"... trudno mi wyrokować czy to jest choroba - Paranoja - czy "tylko" zaburzenie. Tak czy inaczej, Maciej Długosz, ma coś z głową.
W związku z powyższym, Macieju - proszę udać się do odpowiedniego lekarza psychiatry i tam kontynuować swoje wywody paranoiczne, sądzę, że na pewno zostaniesz tam doskonale zrozumiany i zaopatrzony. Nie tylko w odpowiednie pigulki, ale i ubiorek odpowiedni dla twojego nastawienia wobec innych.



Na koniec pragnę przeprosić inne osoby za to co napisałem powyżej, ale po prostu nie zdzierżę, jak ktoś wsadza w moje usta coś, czego NIGDY nie napisałem i nawet NIE pomyślałem. I o ile jestem w stanie przeboleć fakt nieleczonej choroby psychicznej u innych osób w chwili kiedy nie robią mi nic złego, o tyle w chwili krzywdzenia przez taką osobą, muszę niestety takową rzecz wyciągnąć na wierzch. Na pewno nie jest to ładne, trudno to pewnie dowieść, bo to tylko moje domniemanie, ale jeszcze gorsze dla mnie jest czytanie OSZCZERSTW jakie wypisuje ten człowiek, Maciej Długosz, pod moim adresem.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2190
  • Zduńska Wola
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:03:04 pm »
A kto to wszystko czyta?
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Jakub S.

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:09:18 pm »
Otóż to.
Śmieci w internecie, no kto by pomyślał? Just another brick in the wall ;)
Jakub Sałata

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:18:07 pm »
Na koniec pragnę przeprosić inne osoby za to co napisałem powyżej, ale po prostu nie zdzierżę, jak ktoś wsadza w moje usta coś, czego NIGDY nie napisałem i nawet NIE pomyślałem.

nikt poza Tobą tego nie zauważył, ignoruj idiote, szkoda nerw, nie masz nic innego do roboty ? ;)

NPX

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:19:18 pm »
100rm (fajna wariacja nicka, którą ktoś wcześniej przytoczył)! Może MD będzie na zlocie... Musiał byś się spytać zulusa czy ma go na liście... To byś sobie z nim "porozmawiał"... Jak co to wspieram...

storm

  • Gość
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:24:37 pm »
Panie i Panowie... Moim podstawowym celem było ostrzeżenie innych osób, świeżych czytaczy, którzy znajdą stronę MD, że jest to typ nieobliczany, zaburzony psychicznie (bo jest) i jego słów nie nalezy brać poważnie. Bo nie wiem czy zauwazyliście, ale jego słowa de facto obrażają nas wszystkich, którzy mieli czelność napisać cokolwiek, z czym on się nie zgadza.

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:53:07 pm »
100rm (fajna wariacja nicka, którą ktoś wcześniej przytoczył)!
No właśnie niefajna, w każdym razie dla właściciela nicka (bo dla mnie, autorki wariacji, bardzo fajna :] - ja akurat nie mam nic przeciwko tworzeniu rozmaitych wariacji mojego nicka), dlatego na wsjakij pażarnyj słucziaj niech Storm pozostanie Stormem :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

NPX

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2011, 08:58:20 pm »
ok ;D

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2190
  • Zduńska Wola
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2011, 05:03:55 am »
Panie i Panowie... Moim podstawowym celem było ostrzeżenie innych osób, świeżych czytaczy, którzy znajdą stronę MD, że jest to typ nieobliczany, zaburzony psychicznie (bo jest) i jego słów nie nalezy brać poważnie. Bo nie wiem czy zauwazyliście, ale jego słowa de facto obrażają nas wszystkich, którzy mieli czelność napisać cokolwiek, z czym on się nie zgadza.


Tu nie ma co ostrzegać. Każdy niech rozumie nasze słowa jak sobie chce i nie ważne czyja prawda jest prawdziejsza. Niech każdy wyrobi sobie własne zdanie.
,,Nie ma oczym...., oczym.....oczymtumówić" - i tyle z klasyka.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2011, 06:49:45 am »
Ileż tam (tj. na tej stronie) jest błędów językowych...
Do polskiej mowy szaconek cza mić! ;) :P
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2190
  • Zduńska Wola
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2011, 09:07:09 am »
Ileż tam (tj. na tej stronie) jest błędów językowych...
Do polskiej mowy szaconek cza mić! ;) :P

To już rzuca jakieś światło. Puszczam oko  ;)

A jednak ktoś to (koroplast) czyta.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


gromanik

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 198
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2011, 01:47:02 pm »
Ja nie w temacie, więc zapytam - skąd się wzięło osobliwe hobby Pana Macieja Długosza - czy ktoś mu kiedyś doradził rower poziomy na którym on się zawiódł, czy co?

Panie i Panowie... Moim podstawowym celem było ostrzeżenie innych osób, świeżych czytaczy, którzy znajdą stronę MD, że jest to typ nieobliczany, zaburzony psychicznie (bo jest) i jego słów nie nalezy brać poważnie. Bo nie wiem czy zauwazyliście, ale jego słowa de facto obrażają nas wszystkich, którzy mieli czelność napisać cokolwiek, z czym on się nie zgadza.


storm

  • Gość
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2011, 03:17:31 pm »
Ależ nie @Gromanik. Ten nasz wspaniały MD miał rower flevo. Po OIDP czym przerobił go na trójkołowca, a że ten jakoś pewnie mu dziwnie wyszedł i ciężki, to dorobił silnik i jeszcze daszek nad głową. Zresztą poszukaj na Forum, w dziale Techno? Coś tam powinno być :D

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2190
  • Zduńska Wola
Odp: Strona z wycinkami z forum.poziome.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2011, 06:22:17 pm »
skąd się wzięło osobliwe hobby Pana Macieja Długosza - czy ktoś mu kiedyś doradził rower poziomy na którym on się zawiódł, czy co?

W zasadzie najlepiej zapytać samego ww. Nasze interpretacje mogą być subiektywne i niezupełne prawdziwe, a nawet wyssane z palca, brudnego od zakładania łańcucha na rolkę.  Nie puszczam oka.  :)
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp