Autor Wątek: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?  (Przeczytany 45483 razy)

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« dnia: Sierpień 16, 2011, 09:07:42 pm »
Żeby nie rozmywać właściwego tematu zlotowego:

W Piątek 9 września ruszamy z Art75 z Katowic do Turawy poziomkami, ktoś z śląskich poziomych chce się przyłączyć? 

Proponowana trasa:

http://www.gpsvisualizer.com/display/1313524957-12087-195.222.102.133.html

art75

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Świętochłowice
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2011, 09:48:50 am »
Proponowałbym ominąć ruchliwą DK94 na rzecz spokojniejszych dróg, a wachlarz możliwości jest tam akurat dość szeroki.

karol

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 266
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2011, 11:12:18 am »
Jeśli w ogóle pojadę do Turawy to chętnie się podłączę do ekipy. Ale o tym czy pojadę będę wiedział dzień lub dwa wcześniej.
Trasa jest ok, jak się wyjedzie z Zabrza to dalej już tylko zadupia, teren lekko falowany a i można sobie trasę modyfikować. Zależy o której wyjazd. Dotrzeć przed zmrokiem, czyli gdzieś na 19.30 to ruszyć z Katowic trzeba z 4 godziny wcześniej.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2011, 01:26:24 pm »
Trasa jest do dogadania, możesz wytyczyć jakiś proponowany wariant?

DK94 ma tą zaletę że ma bardzo szeroki pas awaryjny (choć nie wiem czy na całej długości, jechałem parę dni temu DK94 na odcinku Sławków - Olkusz ) jedzie się wbrew pozorom bardzo bezpiecznie. Ktoś jest zorientowany czy pas awaryjny jest też na odcinku K-ce -Opole?

Godzina startu jest zależna od Art 75 - ma wcześniej nockę. Kwestia dogadania punktu startowego - tradycyjnie brama Chorzowskiego Zoo?

karol

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 266
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2011, 03:31:53 pm »
Zbrosławice-Zawadzkie-Kolonowskie-Ozimek kilometry podobne a ruch mniejszy. Tylko ja jeśli pojadę to nie po nocce a po pracy na rano, więc dla mnie wyjazd możliwy będzie gdzieś 14-16

PrzemO

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 319
  • Never talking just keeps walking...
    • Sporty alternatywne
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2011, 06:01:15 pm »
Zbrosławice-Zawadzkie-Kolonowskie-Ozimek kilometry podobne a ruch mniejszy.

Hmmm, kilka lat już tą trasą nie jeździłem, ale z tego co mi pamięć podpowiada to:
ruch całkiem spory, dużo TIRów, droga w kiepskim stanie (dziury, uskoki, brak pobocza, poszarpane przy krawędziach), kilka (4-5) podjazdów, z czego conajmniej dwa solidne. Samo Zawadzkie ciągnie się rozłożyście wzdłuż drogi, duży ruch rowerowy (to miasteczko rowerem stoi), w części ścieżka rowerowa, ez ścieżki ciężko z wymijaniem przez samochody (zabudowany, rowery po jezdni w dwie strony, tworzą się korki i kierowcy zaczynając tracić cierpliwość idą na żywioł).

Za opcją Yin'a zdecydowanie przemawia szerokie pobocze, bodajże do Strzelec Opolskich a dalej nie wiem, nigdy nie jechałem.

Na pewno warto skonsultować trasę dojazdu z organizatorem (zulus, sławek) lub z klubem Raider. W końcu to są ich tereny, wiedzą jak się gdzie jeździ :D
Przerwa

art75

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Świętochłowice
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2011, 03:10:49 pm »

Za tą opcją
przemawia znikomy ruch samochodowy, od razu lojalnie uprzedzam, że są odcinki szutrowe (ale niedużo:)), co Wy na to?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2011, 03:15:42 pm wysłana przez art75 »

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2011, 05:07:06 pm »
Szuter gładki, czy jakieś większe dziury? Jeśli o mnie chodzi problemu nie ma, tylko muszę znać +- jakość trasy żeby zdecydować czy jechać swb czy hi-racerem.
Z drugiej  strony na bocznych drogach trafiają się niespodzianki - ostatnio trafiłem na most w remoncie i brak objazdu. Droga 94 jest pod tym względem pewniejsza. No ale może nie będzie tak źle, najwyżej zaliczymy przenoszenie rowerów przez krzaki ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2011, 05:11:36 pm wysłana przez Yin »

art75

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Świętochłowice
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2011, 09:11:21 am »
Szuter gładki, czy jakieś większe dziury? Jeśli o mnie chodzi problemu nie ma, tylko muszę znać +- jakość trasy żeby zdecydować czy jechać swb czy hi-racerem.
Z drugiej  strony na bocznych drogach trafiają się niespodzianki - ostatnio trafiłem na most w remoncie i brak objazdu. Droga 94 jest pod tym względem pewniejsza. No ale może nie będzie tak źle, najwyżej zaliczymy przenoszenie rowerów przez krzaki ;)

Z tego co pamiętam, to dość przyzwoity, (ostatnio jechałem tamtędy jeszcze na trochę cieńszych oponach, niż te, które mam teraz i nie przypominam sobie, żeby były jakieś problemy, nie wiem jak teraz, najwyżej objedziemy dookoła;)) Ok. 2/3 trasy znam prawie na pamięć, także nie powinno być problemu.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 20, 2011, 01:48:37 pm »
Ok :) Zrobiłem .gpx z trasy gdyby ktoś chciał dołączyć po drodze: http://www.sendspace.pl/file/bd85ba961a388d5eefb3d2a

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2011, 09:25:24 pm »
mozliwe ze się podepnę, prawdopodobnie psamochodem przyjade do rodziców, więc, sie zobaczy

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2011, 09:41:54 pm »
Fajnie :) Długo Cię nie było na forum, coś ciekawego majstrowałeś? :)

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2011, 09:45:20 pm »
Fajnie :) Długo Cię nie było na forum, coś ciekawego majstrowałeś? :)
etam, dwa tygodnie raptem :), niestety nic nie robilem, kajakiem pływałem , wisze Saurusowi jeszcze jedną robótke,

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2011, 11:55:03 am »
Przypominam  że dalej nie mamy uzgodnionego punktu startowego. Ruszamy z Katowic (wpkiw),  z Bytomia ( zgodnie z trasą), czy z Świętochłowic ( w tym przypadku potrzebuję namiarów na ulicę na którą mam się stawić)? Art75 podrzuć jakieś miejsce startowe i czas - reszta się dostosuje.

art75

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Świętochłowice
Odp: Kto chętny na wspólną trasę do Opola na zlot 2011?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2011, 08:48:59 pm »
mozliwe ze się podepnę, prawdopodobnie psamochodem przyjade do rodziców, więc, sie zobaczy
Super by było, byłaby już konkretna grupa :)

Przypominam  że dalej nie mamy uzgodnionego punktu startowego. Ruszamy z Katowic (wpkiw),  z Bytomia ( zgodnie z trasą), czy z Świętochłowic ( w tym przypadku potrzebuję namiarów na ulicę na którą mam się stawić)? Art75 podrzuć jakieś miejsce startowe i czas - reszta się dostosuje.
Jadąc do WPKiW oddalam się od celu podróży, to może gdzieś na Świonach, np. skrzyżowanie w Piaśnikach, tam jest wiele charakterystycznych punktów orientacyjnych (Shell, parking przed marketem echo albo plac kościelny) nie wiem na ile gemsi się tutaj orientuje, (też trza to brać pod uwagę, gdyby jechał z nami, co by się nie błąkał niepotrzebnie po okolicy;)) - Świętochłowice to takie zad..ie, że nawet niektórzy miejscowi nie wiedzą że jest w okolicy takie miasto;). Może być i Bytom, a na upartego to mogę się też cofnąć kawałek do WPKiW. Ja się dostosuję.