Autor Wątek: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia  (Przeczytany 10458 razy)

dracono

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
  • Gdynia
3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« dnia: Sierpień 16, 2010, 08:36:52 am »
Cześć

Nie wiem gdzie ten wątek umieścić, bo nie widziałem podobnego na forum, ewentualnie admin może go przenieść jeżeli jest na niego lepsze miejsce lub jeżeli się powtarzam.

Wzorem paru innych forów zakładam wątek, w który mogą się wpisywać osoby z Trójmiasta jeżdżący na poziomie. W ten sposób utworzona zostanie sieć kontaktów. Za pomocą wątku będzie można się umawiać na spotkania lub wspólne wycieczki. Ważne by włączyć obserwowanie wątku, by przychodziły powiadomienia e-mail.

Co do 3M to widziałem parę poziomek na mieście, więc może uda się jakąś grupkę zjednoczyć tutaj. Niech każdy napisze skąd jest i na czym jeździ.

Ja jestem z Gdyni. Moja poziomka to Magnus Jet (SWB OSS):

http://picasaweb.google.pl/Pawel.Suwinski/UznamNaPoziomie#5500321426776104946
-------------------

* wypad na Mazury

Apropo wycieczek to w następny łikend  jak nie będzie padać planuję dwudniowy objazd południowych jezior kompleksu  WJM  Giżycko-Giżycko. Z 3M  do końca sierpnia jest całkiem przyzwoite połączenie z Giżyckiem pociągiem osobowym (bilet podróżnika 30zł + 2x1zł rower). Jakby ktoś był zainteresowany udziałem to zapraszam :).


--
Pzdr
Paweł Suwiński
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2010, 08:41:21 am wysłana przez dracono »
Pozdrawiam
Paweł Suwiński

cruzbike

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Solec Wielkopolski
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2010, 03:13:00 pm »
Witam witam :) , czy ty nie czasem wystawiałeś poziomkę na allegro ?  ;)
GG: 13949582

dracono

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
  • Gdynia
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2010, 03:49:17 pm »
Witam witam :) , czy ty nie czasem wystawiałeś poziomkę na allegro ?  ;)
Nie, ja kupowałem :).
Pozdrawiam
Paweł Suwiński

wrona

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 289
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2010, 04:43:23 pm »
 :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 04:30:30 am wysłana przez wrona »

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1616
  • carbon matters
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2010, 09:29:01 pm »

polecam guja/wegorzewo cala sluza,klucz w domku,z drogi wyglada jak mostek


ale o co chodzi ?

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2010, 01:04:06 pm »
Z Gdyni też i ja :)

Chyba LWB w wieku prawie mnie :) Niestety ciągle czeka na remontasa: kierownica obcina widelce, a i jakieś małe malowanko by się przydało..
W planach na tą zimę mam skończyć tandem, ale zawsze może się "praca nie powieść" i mogę zabrać się za coś innego :)

Swoją drogą na "stronie głównej" jest lista ludzi z poziomkami (ale nie wiem, czy czasami nie tylko konstruktorów)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2010, 03:05:58 pm »
Z Gdyni też i ja :)
(...)
Swoją drogą na "stronie głównej" jest lista ludzi z poziomkami (ale nie wiem, czy czasami nie tylko konstruktorów)

Się dodać samemu można.

http://forum.poziome.pl/index.php?topic=748.0

dracono

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
  • Gdynia
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2010, 08:10:33 am »
Swoją drogą na "stronie głównej" jest lista ludzi z poziomkami (ale nie wiem, czy czasami nie tylko konstruktorów)
Się dodać samemu można.
http://forum.poziome.pl/index.php?topic=748.0

Widziałem te listy. Statyczne i trochę małe. I mi chodzi o coś nieco innego. O taką "listę mejlową", do której zapisują się zainteresowani z danego regionu, by otrzymywać powiadomienia, że coś się dzieje i by też poruszać z tym związane tematy. Np. ktoś proponuje spotkanie na skwerze , a inny się wybiera się na Mazury pociągiem z Gdyni Głównej i jak ktoś chętny to może się dołączyć. Albo np. spotykam jakiegoś pozioma na mieście i mówię, by się dopisał do wątku "Trójmiasto" na forum.poziome.pl jak jest zainteresowany jakąś integracją.

Jestem na paru innych forach (np. na biegowki.pl) i to się sprawdza. Można w ten sposób zintegrować i zaktywizować lokalne środowisko. No i technicznie za taką "listę mejlową" wątek z powiadamianiem na forum dobrze spełnia swoją role. W podobny sposób zaktywizowaliśmy trójmiejskie środowisko ostrokołowe, z tym że tutaj już po prostu założyliśmy listę dyskusyjną na google, bo żadnych sensownych forów nie było. Zaczęło się od paru osób, jeden drugiego informował, na mieście nowo poznanych informowało się o grupie  i teraz jest już ponad 30osób. I coś się dzieje.
Pozdrawiam
Paweł Suwiński

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2010, 09:46:27 am »
Myślę że info o lokalnych imprezach lepiej jednak dawać na forum, choćby z tego względu że nie każdy zagląda na fora regionalne a wiedząc że coś się dzieje 1-2 miasta obok zawsze można podjechać ''gościnnie''. Po za tym widząc dobry przykład, ludzie z innych miast też może coś zorganizują u siebie.

dracono

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
  • Gdynia
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:30:34 am »
Myślę że info o lokalnych imprezach lepiej jednak dawać na forum, choćby z tego względu że nie każdy zagląda na fora regionalne a wiedząc że coś się dzieje 1-2 miasta obok zawsze można podjechać ''gościnnie''.
Po części w tym przypadku to właśnie jest chyba to (?).  Właśnie w tym wątku, ale nadal  na forum ogólnym mieli by pisać ludzie z Trójmiasta mając założoną subskrypcję na ten wątek. Jak kogoś z zewnątrz będzie interesowało co się dzieje w 3M to może sobie tu zaglądnąć.

Próba umówienia się na wspólną jazdę na jakieś spontaniczne lokalne akcje bez takiego lokalnego wątku z powiadomieniami wydaje mi się, że jest  skazana na porażkę.  Chyba, że ktoś subskrybuje całe forum "Imprezy", ale wtedy takie częste akcje lokalne będą zaśmiecać forum. Przykładowo "dzisiaj wieczorem jadę do Rewy pooglądać księżyc nad zatoką, jak by ktoś był zainteresowany to o 18tej pod teatrem czekam kwadrans" albo ten wypad łikendowy na Mazury, gdzie ważne z racji odległości jest dobre skomunikowanie dojazdu, bez czekania na nikogo.
Pozdrawiam
Paweł Suwiński

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2010, 01:05:56 pm »
Na dużo większych forach rowerowych też nie ma podziału na "regiony" i śmietnika nie ma. Zauważ, że w "Imprezach" prawie nic się nie pojawia :( A "śmietnik" nie wyniknie z tych paru postów miesięcznie. Zobacz "co się dzieje" w techno: prędzej to powinno zostać podzielone :)

A w "Imprezach" przydałaby się "przyklejona" instrukcja z formatem i treścią "dla pomocy" przy zapraszaniu na wyjazdy i wszystko byłoby jaśniejsze!

MaciejDlugosz

  • Gość
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2010, 01:29:43 pm »
Swoją drogą na "stronie głównej" jest lista ludzi z poziomkami (ale nie wiem, czy czasami nie tylko konstruktorów)
Się dodać samemu można.
http://forum.poziome.pl/index.php?topic=748.0

Widziałem te listy. Statyczne i trochę małe. I mi chodzi o coś nieco innego. O taką "listę mejlową", do której zapisują się zainteresowani z danego regionu, by otrzymywać powiadomienia, że coś się dzieje i by też poruszać z tym związane tematy. Np. ktoś proponuje spotkanie na skwerze , a inny się wybiera się na Mazury pociągiem z Gdyni Głównej i jak ktoś chętny to może się dołączyć. Albo np. spotykam jakiegoś pozioma na mieście i mówię, by się dopisał do wątku "Trójmiasto" na forum.poziome.pl jak jest zainteresowany jakąś integracją.

Jestem na paru innych forach (np. na biegowki.pl) i to się sprawdza. Można w ten sposób zintegrować i zaktywizować lokalne środowisko. No i technicznie za taką "listę mejlową" wątek z powiadamianiem na forum dobrze spełnia swoją role. W podobny sposób zaktywizowaliśmy trójmiejskie środowisko ostrokołowe, z tym że tutaj już po prostu założyliśmy listę dyskusyjną na google, bo żadnych sensownych forów nie było. Zaczęło się od paru osób, jeden drugiego informował, na mieście nowo poznanych informowało się o grupie  i teraz jest już ponad 30osób. I coś się dzieje.

Chyba nikomu ... nie chce się robić ... czegoś ... nowego (NO OFFENC TO ANYBODY). Moi zdaniem byłoby fajnie gdyby już na stronie głównej forum była mapka Polski z kolorowymi punktami i wpisanymi w "dymkach" pomysłami. I żeby można było samemu wpisać krótki (np. do 500 znaków) tekst w "dymek", (obowiązkowo) podpisać się, zostawić numer telefonu albo e-mail, podać miejsce spotkania. Wtedy zachęciłoby się więcej (nieśmiałych) osób. A tak mamy tylko rangę "klubowiczów" którzy "siedzą w temacie" i są "starymi (lub młodymi) wyjadaczami". Wtedy - na takiej luźnej stopie można by się nawet spotykać częściej "przy okazji". Np. można by pisać że "bywam rowerem poziomym w okolicach... przeważnie w dniach..., w godzianach popołudniowych - i chętnie wymienię z innymi uwagi na temat rowerów i konstrukcji"... I wtedy można by swobodnie pogadać. Zloty są dla znawców i nieraz lepiej zobaczyć na żywo i wtedy pytać o podstawowe sprawy. Posty anonimowe kasowałyby się np. po 1 miesiącu i byłby też porządek. A tak to ludzie muszą się rejestrować na forum żeby cokolwiek napisać. Takie małe spotkania raczej na wyrost nazywać by można "imprezami". Nie każdy chce zakładać konto gdy tylko trochę interesuje się poziomami i by napisać "Cześć, jestem z ...". I na tym niekiedy się kończy.

Pomysł masz fajny. Uderzaj do moderatora/ administratora tej strony. Masz doświadczenie.

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2010, 06:24:12 pm »
@dracono
W imprezach mamy w tej chwili 43 wątki (imprey) .
Co chcesz dzielić? Bo ten tort jest tak mały, że po podziale okruchy zostaną jeno.
Po prostu, jest nas na tyle mało, że taki podział wg. mnie jest zbędny.
Jeśli założysz subskrypcje nawet na cały dział imprezy, to na pewno ilość wiadomości Cię nie przygniecie - niestety.
Bałagan? Forum nie jest moderowane. Nie ma cenzury. Sami robimy ten bajzel.
Więc sami musimy dbać o porządek. Pilnować się.
Gdy by była tu cenzura, to nie jeden z nas wciąż czytał by ostrzeżenia, a w konsekwencji wyleciał z forum - został by moderator i martwe konta He He.

Mailing, mapki (czemu tylko polski? A trajk-o-ciklista, a recutibi), samokasujące się posty.
Fajne to pomysły, tylko kto miał by to zrobić?
Zwróćcie uwagę, że Jarek już prosił o pomoc w zmianie wizerunku strony i forum.
Jednak coś mi się wydaje, że tłum chętnych do pomocy, go nie stratował.
A jak sam próbował, to zepsuł (to Jarku absolutnie nie jest zarzut pod twoim adresem. Nie musimy znać się na wszystkim)

@Maciej to nie kwestia tego, że nikomu się nie chcę.
Ja chętnie bym w temacie pomógł, ale zwyczajnie się na tym nie znam. To jest dla mnie, parafrazując twoje słowa, taki magiczny świat.
Potrafi ktoś wasze pomysły zrealizować od technicznej strony?
Ja jestem za. Administrator przypuszczam też. Ale pomysły w stylu weźmy się i zróbcie (!) niestety śmiercią naturalną i rychłą giną.

Jeszcze jedno Maciej. Nic obowiązkowo. Jak ktoś chcę, to może się dodać i do mapy i do listy na głównej stronie. Do mapy można samemu, a do listy z tego co pamiętam uprawnienia ma cyqlop. Wystarczy do niego napisać.

Pozdrawiam Roland
Co trochę go ta rewolucja przeraża
IT dzwoni a on się zastanawia
czy IT go nie obraża
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 06:34:48 pm wysłana przez kaczor1 »

dracono

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
  • Gdynia
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2010, 11:36:55 am »
@dracono
W imprezach mamy w tej chwili 43 wątki (imprey) .
Co chcesz dzielić? Bo ten tort jest tak mały, że po podziale okruchy zostaną jeno.
Po prostu, jest nas na tyle mało, że taki podział wg. mnie jest zbędny.
Jeśli założysz subskrypcje nawet na cały dział imprezy, to na pewno ilość wiadomości Cię nie przygniecie - niestety.
No dobra dobra. W takim razie jakieś turystyczne wypady rzeczywiście najlepiej ogłaszać ogólnie na forum jako nowy wątek. A jakieś lokalne zjazdy po godzinach na bulwarze  tutaj. Generalnie fajnie mieć taką aktywną sieć kontaktów mejlowych ludzi ze swojego miasta (w 3m jest na pewno kilka poziomek), by móc się na szybko zgadywać, by była pewność, że jak ktoś wyśle mejla to dotrze do wszystkich. Taki wątek wg mnie się przyda. Na kilku innych forach jestem i dawno ich już nie śledzę, bo albo się nie chce albo nie ma czasu, ale w wątkach lokalnych mam subskrypcję i zawszę wiem co się na mieście dzieje w temacie.


Cytuj
Mailing, mapki (czemu tylko polski? A trajk-o-ciklista, a recutibi), samokasujące się posty.
Fajne to pomysły, tylko kto miał by to zrobić?
No mi się nie chce :), tym bardziej, że mając doświadczenie w budowaniu/ wdrażaniu narzędzi webowych, takie coś byłoby zdecydowanie na wyrost przy tak niewielkim ruchu i ilości zainteresowanych. Forum IMHO wystarczy.


ps. a wynik wypadu na Mazury jest taki:
http://picasaweb.google.pl/Pawel.Suwinski/WJMNaPoziomie#
Pozdrawiam
Paweł Suwiński

wrona

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 289
Odp: 3M na poziomie - Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:17:29 pm »
 :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 04:26:29 am wysłana przez wrona »