Autor Wątek: Zapraszam na wspólną jazdę (spotkanie nr4) Katowice 06.06.10  (Przeczytany 4411 razy)

MaciejDlugosz

• Gość
Odp: Zapraszam na wspólną jazdę (spotkanie nr4) Katowice 06.06.10
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2010, 07:38:40 am »
[...]już znalazłem powód ;-) Saurus pisał mi w innym temacie żebym dobrze ustawił zbieżność i okazało się najgorsze koła miałe rozbieżne przodem aż 15mm (to był hardcore w pedałowaniu - rower sam nie chciał z góry jechać ;-) ) teraz po dokładnym ustawieniu na 0 - 0 pedałuje się jak na fabrycznym AZUBie [...]

Jadziek_78! A tak na marginesie - co było przyczyną złej geometrii? Źle zamocowane piasty, krzywe osie, źle pospawana rama?

Jadziek_78

• sympatyk na poziomie
  • **
Odp: Zapraszam na wspólną jazdę (spotkanie nr4) Katowice 06.06.10
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 10, 2010, 09:44:20 pm »
Maciej - powodem złej zbieżności było poprostu złe ustawienie jej na drążku kierowniczym łączącym oba koła. Okazało się że ustawiałem ją bez obciążenia swoim tyłkiem roweru. Ale czemu aż taką rozbieżność zrobiłem nie mam pojęcia. Teraz mam tak że bez obciążenia przód jest węższy o 5mm, a jak wsiądzie osoba od 70 - 100kg robi się analogicznie 0 lub maks 1mm. Przy mojej wadze jest 0 ;-)

Mam natomiast nowy problem z tylnym wahaczem i kołem - prawdopodobnie koło tylne nie idzie mi równolegle do kół przednich i jak puści się kierownicę to rower delikatnie skręca w prawo. Tu zaznaczę że badałem to na ulicach a nie są one idealnie proste ale ściąganie jest cały czas w jedną stronę , tak jakby tylne koło było lekko w lewo skręcone. Pion ma z tolerancją do 0,05 stopnia. Jeszcze będzie trzeba nad tym popracować. Narazie skupiam się nad przyczepką bo mam trochę rzeczy do wywożenia z działki ;) niebawem powinna też jeździć.

Pozdrawiam