Autor Wątek: Drogi rower poziomy :D  (Przeczytany 9334 razy)

cruzbike

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Solec Wielkopolski
Odp: Drogi rower poziomy :D
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 17, 2010, 08:17:04 pm »
Mi osobiście quest się bardzo podoba ( te aerodynamiczne kształty ::) ) tylko ma on tę wadę że ma mały promień skrętu, ale zawsze miło pomarzyć :)
GG: 13949582

MaciejDlugosz

  • Gość
Odp: Drogi rower poziomy :D
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 22, 2010, 08:25:34 am »
Autorytet napisał:

"Dla kowalskiego majsterkowicza jest tanio to, co ma małe koszty początkowe (np. nitownica, lub klucz do śrub). Kowalski może poświęcić mnóstwo czasu, aby coś zrobić. Produkcja Kowalskiego nie jest tania. Tania jest produkcja masowa. Tam rządzą inne prawa. Zgrzewarka jest bardzo tania i tworzy bardzo tanie połączenia. I teraz uwaga. Nie pisz, że zgrzewarka jest droga bo kosztuje 5 mln, w masówce inne parametry są ważniejsze.

Zauważ, że nity kosztują. Dużo kosztują."
---------------------

Pora na rewizję:

Wpierw meble. Zrobię kryptoreklamę firmie IKEA. Bo mają meble do samodzielnego montażu. I rozwinęli się dosyć prężnie. I jak coś kupujesz z IKEI to musisz zmontować sobie sam. A teraz pora wrócić do rowerów (rowery z drewna osobiście mnie nie przekonują):

http://www.auto-connect.co.uk/Autoconnect_Avdel_Rivets___3494.html    ----> tu są przykładowo nity dobrej jakości, są to nity Avex Rivets Alu S/F 4.8 x 13mm (3/16" x 1/2") stosowane w lekkich samolotach - paczka 500 nitów dobrej jakości kosztuje 16,7 GBP (+/- 75 zł).

... Przykład z najtańszym dostępnym na rynku velomobilem z aluminium do samodzielnego montażu (Alleweder A4) był mało przekonywujący (cena zestawu "zmontuj to sam" była niższa o 29% w stosunku do modelu "z salonu": http://www.alligt.nl/bodies/prijslijst.htm   ----> "Bouwpakket a4"). No to może coś co "poruszy serca lotników" - samolot do samodzielnego montażu (nitowany z prefabrykowanych elementów). Konstrukcja w 51% prefabrykowana, do samodzielnego montażu w garażu. Taki samolot jako konstrukcja kosztuje 14 000 USD. Osobno wyceniony jest silnik. Silnik Rotax kosztuje przykładowo 22 000 USD. Tak się sprzedaje lekkie i tanie samoloty w USA:

http://www.zenithair.com/stolch701/7-kit.html    ----> źródło

http://www.zenithair.com/stolch701/7-price.html    ----> tu są cenyDo czego zmierzam? Oferować np. zestaw do samodzielnego montażu (skręcanie + nitowanie) i zostawiać tę czynność klientowi. To obniży cenę roweru o co najmniej 25%. Na tej zasadzie w USA sprzedaje się trajk "Raptor" (http://www.raptortrikes.com/). Gotowy, w głównej mierze nitowany trajk oferują również Rosjanie:

http://www.berkut-trikes.com/    ----> źródło

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2010, 10:45:21 am wysłana przez Maciej Długosz »

gemsi

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1600
Odp: Drogi rower poziomy :D
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 25, 2010, 08:15:25 pm »
Smiało zabiorę udział w dyskusji bez narażania sie na dłuugie wywody,
w Polsce, również można kupic frameset do samodzielnego montażu, frameset zawiera wszystkie nietypowe elementy potrzebo do zmontowania pozioma, typowy osprzet dokupuje sie gdziekolwiek w dowolnej konfiguracji,
Chodzi o Velogica, mozna również w Velogicu zakupic dowolną część z framesetu, sprawdzałem i poecam, szybko i sprawnie
laminat K3 i bambus K5