Autor Wątek: Nietypowe zachowanie forum  (Przeczytany 1714 razy)

miki11

• kolarz na poziomie
Nietypowe zachowanie forum
« dnia: Maj 23, 2021, 10:45:26 am »
Użytkuję to forum od pewnego czasu i nie mogę się przyzwyczaić do dwóch rzeczy.

1. Kiedy piszę w jakimś temacie, po zatwierdzeniu mojego posta wyrzuca mnie do listy tematów (aktualnego podforum), zamiast zostawić podgląd tematu z moim postem jako ostatnim.

2. W wiadomościach prywatnych nie mogę wyświetlić sobie moich wysłanych postów, a precyzyjnie mówiąc, jest tylko jeden taki post.

Czy to normalne zachowanie tutaj? Bo życie utrudnia.

Maciej K

• całkiem inny wariat
Odp: Nietypowe zachowanie forum
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2021, 08:47:13 am »
Rzeczywiście, coś jest nie tak.
Wczoraj rano odpowiedziałem pewnemu Michałowi, ale moja odpowiedź w "Moich wiadomościach" nie wyświetliła się, choć wyświetloną na zielono informację "Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie" otrzymałem.

natalka

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2021, 09:19:14 am »
Użytkuję to forum od pewnego czasu i nie mogę się przyzwyczaić do dwóch rzeczy.
Czy to normalne zachowanie tutaj? Bo życie utrudnia.

Przypomnę hasło sprzed kilku lat: "It's not a bug, it's a feature".
A skoro feature to znaczy że jest to zależne wyłącznie od takiego a nie innego ustawienia skryptu forum z poziomu panela administracyjnego (dotyczy powrotu do wiadomości wysłanej w danym wątku).

Wiadomości prywatne - wystarczy nanieść kursor myszki nad podświetlone "Wiadomości" i wyświetli się małe menu gdzie jest do wyboru:
Nowa wiadomość
Odebrane
Wysłane

Takie trudne?
A co mówi na ten temat google?
Pierwszy link od góry w tychże wyświetlonych wynikach:
https://www.google.com/search?q=where+are+send+messages+smf+forum&client=firefox-b-d&ei=GbKsYK3jEvzJlAassq2YDQ&oq=where+are+send+messages+smf+forum

Warto sobie skonfiogurować profil tak, aby każdą wiadomość wysłąną zapisywał - inaczej ją porzuca.

Także ten - warto poszperać zanim się zrobi burzę w szklance wody o nic, prawda?

miki11

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2021, 10:42:30 am »
Wiadomości prywatne - wystarczy nanieść kursor myszki nad podświetlone "Wiadomości" i wyświetli się małe menu gdzie jest do wyboru:
Nowa wiadomość
Odebrane
Wysłane

Takie trudne?

...

Także ten - warto poszperać zanim się zrobi burzę w szklance wody o nic, prawda?

...i po wybraniu opcji "Wysłane" mam na dzisiaj dwie wiadomości, a wysłałem historycznie dużo więcej. Także warto pomyśleć, zanim się napisze głupoty. Zdecydowana większość for dyskusyjnych ma podział na wiadomości odebrane, wysłane, a niektóre nawet pokazują całą gałąź rozmowy. Tyle nie wymagam, ale chciałbym zobaczyć, co napisałem do mojego adwersarza. Kropka.

miki11

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2021, 10:43:21 am »
A drugie nietypowe zachowanie, czyli wychodzenie do listy tematów po odpowiedzi w jakim konkretnym wątku, w ogóle umknęła Twojej uwadze.

natalka

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2021, 11:14:05 am »
...i po wybraniu opcji "Wysłane" mam na dzisiaj dwie wiadomości, a wysłałem historycznie dużo więcej. Także warto pomyśleć, zanim się napisze głupoty. Zdecydowana większość for dyskusyjnych ma podział na wiadomości odebrane, wysłane, a niektóre nawet pokazują całą gałąź rozmowy. Tyle nie wymagam, ale chciałbym zobaczyć, co napisałem do mojego adwersarza. Kropka.

A czy przy wysyłaniu wiadomości nie byłeś pytany (na dole formularza do wysłania wiadomości) czy zachować tą wiadomość w wysłanych?
Sprawdź, przyjrzyj się uważnie? "Zachowaj kopię w wysłanych"?
I do kogo te pretensje i o co?

miki11

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2021, 11:40:57 am »
No, dobrze, odgrzebię ten temat. To jest w zasadzie list do administratora forum. W odróżnieniu od wielu forów to zachowuje się nietypowo (co utrudnia życie) w następujących sytuacjach:

1. Kiedy piszę w jakimś temacie, po zatwierdzeniu mojego posta wyrzuca mnie do listy tematów (aktualnego podforum), zamiast zostawić podgląd tematu z moim postem jako ostatnim. To jest mocno utrudniające, np. jeśli chcę sprawdzić, czy we wpisie nie popełniłem błędów.

2. W wiadomościach prywatnych nie mogę wyświetlić sobie moich wysłanych postów, a precyzyjnie mówiąc, jest tylko jeden taki post.

W nawiązaniu do sugestii dotyczącej puntu 2, że czegoś nie zaznaczam, informuję, że checkbox dotyczący zapisania mojej wiadomości prywatnej mam zaznaczony. I sporadycznie taka wiadomość wysłana jest pokazywana w wysłanych, ale zazwyczaj jej tam nie ma. Myślę, że w wysłanych mam ok. 15-20% wiadomości, które wysłałem.

Czy można coś z tym zrobić?

Na jakiej wersji i numerze bazy hula to forum i jaka jest wersja php? Wydaje mi się, że wprowadzenie lekkich usprawnień poprawi jakość i tak zwane bezpieczeństwo komunikacji. Chociaż akurat w tym ostatnim mam niejasne przeczucia, że mamy tu dziury, jak w szwajcarskim serze.

Pozdrawiam.

natalka

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2021, 07:17:09 pm »
1. Kiedy piszę w jakimś temacie, po zatwierdzeniu mojego posta wyrzuca mnie do listy tematów (aktualnego podforum), zamiast zostawić podgląd tematu z moim postem jako ostatnim. To jest mocno utrudniające, np. jeśli chcę sprawdzić, czy we wpisie nie popełniłem błędów.

To ustawienie jest po stronie administratora Forum.

W nawiązaniu do sugestii dotyczącej puntu 2, że czegoś nie zaznaczam, informuję, że checkbox dotyczący zapisania mojej wiadomości prywatnej mam zaznaczony. I sporadycznie taka wiadomość wysłana jest pokazywana w wysłanych, ale zazwyczaj jej tam nie ma. Myślę, że w wysłanych mam ok. 15-20% wiadomości, które wysłałem.

Ponownie napiszę, że tego checkboxa trzeba zaklikiwać przy każdej wysyłanej wiadomości. Nie wystarczy przy jednej.
I jeśli nie zaklikałeś tego przy poprzednich wysłanych wiadomościach to... Zniknęły w /dev/null.

Czy można coś z tym zrobić?
Na jakiej wersji i numerze bazy hula to forum i jaka jest wersja php? Wydaje mi się, że wprowadzenie lekkich usprawnień poprawi jakość i tak zwane bezpieczeństwo komunikacji. Chociaż akurat w tym ostatnim mam niejasne przeczucia, że mamy tu dziury, jak w szwajcarskim serze.

Administrator tego Forum nie powinien podawać tych informacji jawnie aby nie ułatwiać zadania potencjalnym osobom mogącym zaatakować skrypt tego forum.
Wprowadzenie jakichkolwiek usprawnień? O tym była mowa hen hen hen temu i nie jesteś ani 1 ani 5 osoba, która o problemach tego Forum wie, wspominała i chciałaby coś _koniecznie_ zmienić począwszy od braku szyfrowania przesyłanych danych, m.in. danych logowania...

miki11

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2021, 09:47:39 pm »

To ustawienie jest po stronie administratora Forum.

Twoje zdanie już poznałem i nie trzeba mi powtórki. Nie jesteś osobą władną na tyle, żeby poprawić te wady forum, szkoda czasu. Poza tym nie czytasz dokładnie tego, co napisałem, tylko znowu swoje przypuszczenia wywlekasz (klikam z checkbox i nic).

Napisałem zresztą, że to jest zaadresowane do administratora forum. On ma uprawnienia, mam nadzieję, że ma także czas, chęć i wiedzę merytoryczną.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2021, 09:49:41 pm wysłana przez miki11 »