Autor Wątek: filmik  (Przeczytany 3926 razy)

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
filmik
« dnia: Listopad 28, 2009, 06:52:42 pm »
filmik pokazuje przewagę aerodynamiczną  roweru poziomego nad tradycyjnym zjazd :)

http://www.youtube.com/watch?v=w_cHolE3iH4

Jakub S.

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: filmik
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2009, 12:28:57 am »
Masa "zestawu" rower + jeździec ma duże znaczenie na zjeździe, to mało miarodajny test. Chociaż w przewagę aerodynamiczną poziomki chyba nikt nie wątpi :)
Jakub Sałata

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: filmik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2009, 09:44:39 am »
Bardzo ładnie, a teraz to samo w drugą stronę pod tą górkę ;)

Masa "zestawu" rower + jeździec ma duże znaczenie na zjeździe, to mało miarodajny test.

Dokładnie, w miarę miarodajne są średnie i porównywanie swoich średnich z średnimi innych na zbliżonych dystansach, w zbliżonych warunkach, i z podobna liczbą przewyższeń. Ewentualnie porównywanie swoich średnich na rożnych rowerach.

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: filmik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2009, 07:49:29 pm »
   w druga stronę jest tak samo może to dziwne wbrew powszechnej opinii że poziomki są pod górkę  wolniejsze  .... to bzdura wszystko zalezy od poziomki i od poziomkowicza  na tą górkę kiedy wjeżdżałem na tradycyjnym często zsiadałem z niego... na poziomce mi się to nie zdarzyło.....  dziwne ale zawsze pod górkę zostawiam tradycyjnych rowerzystów  musi być naprawdę stroma góra żeby tradycyjny miał przewagę   to że poziomka jest słabsza pod górkę to mit podobny do tego ze poziomka jest cięższa od tradycyjnego roweru :)

tomek70

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1114
Odp: filmik
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2009, 07:52:19 pm »
  masa tradycyjnego rowerzysty  była znacząco większa od mojej wystarczy obejrzeć moje filmiki mój rower dwa kilogramy cięższy zastrzegam ze kolarzem byłem żadnym kiedy jeździłem na tradycyjnym rowerze mało kto miał problemy żeby mnie wyprzedzić kiedy przesiadłem się na poziomy  jest odwrotnie :) nie sadzę żeby moja kondycja  znacząco wzrosła  bo jeżdżę rzadko a mój kolega  tradycjonalista :) na filmiku robi przynajmniej trzy razy w tygodniu po 60 km... niech komentarzem będą jego słowa że kiedy zdecyduje się przyspieszyć on nie ma szans żeby mnie dogonić ..... odpowiadam mu na to i jestem z całą pewnością przekonany że to nie moja przewaga kondycyjna  jest tego przyczyną  .... bo kondycyjnie jest na pewno ,,,,, lepszy a tak poza tym   czy widzieliście  najnowsze nominacje do Oskara ? link poniżej ;D

http://www.youtube.com/watch?v=kx4BR1MReB8
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2009, 09:01:13 pm wysłana przez tomek70 »