Autor Wątek: Pozdrawiam z Gorzowa Wlkp.  (Przeczytany 929 razy)

schneider

• sympatyk
  • *
Pozdrawiam z Gorzowa Wlkp.
« dnia: Kwiecień 03, 2020, 09:49:06 am »
W zasadzie to podróżuję najwięcej motocyklem, ale na rowerze byłem na Kubie, Sri Lance i w Gambii. Teraz chciałby się przesiąść na poziomą trajkę, ale taką składaną do transportu autobusem, koleją czy samolotem

Leopold

• sympatyk na poziomie
  • **
Odp: Pozdrawiam z Gorzowa Wlkp.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2020, 08:36:39 pm »
Takie trajki widziałem kiedyś na stronach australijskich, ciekawe rozwiązania, co ważne a konieczne w Australii to możliwość transportu lotniczego. Nawet budową takich zajmuje się jakaś firma. Sam przymierzałem się do tego ale warunki bytowe jakie mam nie zmuszają mnie do wykorzystania takich rozwiązań. Poszukaj na stronach australijskich a na pewno znajdziesz.

schneider

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2020, 11:32:04 pm »
Są takie w Niemczech. Gekko FX. Ale kosztuje ponad 3.000 EUR. Pokazał się taki używany 6 cioletni, na Ebaykleinanzeigen za 1250 EUR, ale w kilka godzin zniknął. Zresztą teraz jak granice zamknięte, to kupno czegokolwiek w Niemczech jest nie możliwe.
Myślałem o budowie własnej Trajki, ale jak przeczytałem od fachowców, że dopiero trzecia Trajka jest OK, to mi przeszło. Ewentualnie kupił bym samą ramę, a resztę domontował. Ale chyba nikt nie zaoferuje. Boję się nie spawania, ale geometrii.
pzdrw

roroch

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2020, 04:06:12 pm »
Poziomki w Niemczech są doCzeski azub też robi składane trójkołowce. Widziałem na holenderskich aukcjach w granicach 800 - 1200 EUR. Zwykle da się wytargować taniej.

roroch

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2020, 04:07:13 pm »
Poziomki w Niemczech są dosć drogie. Czeski azub też robi składane trójkołowce. Widziałem na holenderskich aukcjach w granicach 800 - 1200 EUR. Zwykle da się wytargować taniej.

Yin

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2020, 04:01:13 pm »
Myślałem o budowie własnej Trajki, ale jak przeczytałem od fachowców, że dopiero trzecia Trajka jest OK, to mi przeszło.

Popatrz tak - osprzęt możesz przełożyć więc tu nie tracisz. Zrobienie ramy z stali drogie nie jest. Kwestia czy lubisz majsterkować - jak tak to buduj samemu. Na początek do złapania bakcyla możesz zrobić poziomy jednoślad bez amortyzacji - tu jest dosyć prosto a fun z jazdy będzie. Choć jak masz możliwości warsztatowe to idź w amortyzacje bo w poziomie sporo daje.
Frame is the heart of bike
https://get.google.com/albumarchive/113663826549422725409
5320W -> Watowica in progres :)