Autor Wątek: Cześć z Płocka  (Przeczytany 800 razy)

MyIden

• sympatyk
  • *
Cześć z Płocka
« dnia: Lipiec 06, 2019, 09:44:38 am »
Witam wszystkich .  :)

( Forum się przydało .. czytając posty nakręcałem się coraz bardziej )

W końcu w zeszłym roku stałem się szczęśliwym posiadaczem wielkiego kartonu ze złomem ;-)
Ze złomem, który udało mi się poskładać i odnowić wskrzeszając ( niczym pheonixa z popiołów ) MBB Flevobike ;-)

Proces odbudowy był dosyć długi, żmudny, niekiedy trudny ( ze względu na nikczemny wzrost - w porównaniu do holendrów - musiałem skrócić nieco ramę ) ... ale udało się ... troszku się jeździć naumiałem .. i udało mi się na koniec czerwca zrobić trasę ok 30 km ( w tym ok 17km w Płockiej rowerolucji  ;) )

Wiem wiem ... ha ha 30 km ... nie ma się czym chwalić ... ale dla mnie, na tym rowerze to wyczyn ;-) 

Razem z kolejnymi kilometrami przychodzi troszkę wprawy, jednak czuję że jeszcze długa droga zanim zacznę swobodnie się poruszać.  :P

Phoenix - MBB flevobike ;)

Romanes

• kolarz na poziomie
  • handmade CRUZBIKE
Odp: Cześć z Płocka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2019, 12:15:21 pm »
......Forum się przydało .. czytając posty nakręcałem się coraz bardziej......
Witaj!
Jaki użyszkodnik cruzbika (też MBB tylko w innym miejscu oś skrętu) poopowiadam o praktyce : z każdym nakręconym km będzie lepiej, o wzroście chęci do kręcenia następnego km nie mówiąc   ;)  ;D
Powodzenia i pozdrowerki!

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2019, 03:56:19 pm »
Cześć.
Ja rozumiem, że się uczysz. Ale fatygowanie ratowników i blokowanie drogi na niebieskich sygnałach.
No no! Mają rozmach  sku..... :) :)
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

MyIden

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2019, 11:34:29 am »
Jak to się na budowie zawsze mawia .... SAFETY FIRST ! ;D

osesku

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2019, 11:54:06 pm »
Cześć!
Super! Normalnie renesans przednionapędowców ;)
Jak wielu rowerzystów nigdy takich tras nie zrobi? ?
Powodzenia!

roroch

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2019, 05:56:26 pm »
Cze

roroch

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2019, 06:12:21 pm »
Czesc,

Zmien kierownice lub chociaz ustaw  rogami do gory a zobaczysz roznice. Kiedy uczylem sie jazdy na flevobike'u, to tez mialem wrazenie, ze nie dam rady przejechac  30 km.
Caly czas mialem wrazenie, ze nogi walcza z rekami. ;-) Kiedy zrozumialem, ze rowerem mbb kieruje sie nogami i przestawilem kierownice do gory wszystko sie zmienilo. Opierasz dlonie
luzno na "dzojstikach", przestajesz sie silowac z rowerem i zaczynasz czuc, ze rower cie slucha. Potem trzeba jeszcze zrobic z 500 - 1000 km, zeby podswiadomosc "nauczyla" sie tego roweru i
mozesz cieszyc sie jazda nie myslac o tym co robisz. Raczej odradzam jazde w w ruchu ulicznym zanim nie opanujesz roweru. Mbb potrafi byc narowisty.

Pozdrawiam ze Szczecina

MyIden

• sympatyk
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2019, 08:05:57 pm »
Dzięki, za radę ... ale chyba już nie skorzystam ... z kierownicy korzystam jedynie do delikatnej stabilizacji, hamowania, zmiany biegów ... coraz częściej rączki luzem wiszą.

Poza tym chyba będę musiał zmienić gumę stabilizatora bo wydaje mi się że trochę za miękki jest ... to chyba jedyna rzecz, którą chciałem, a której nie wymieniłem - bo w PL nie wiem gdzie taką gumę dostać. - gumy na amory to pryszcz - a tej jednej jak kij w oko. ;-(

Po jakimś czasie jeżdżenia wychodzą drobiazgi które muszę dopieścić ... 
- coś mi szumi w tylnej piaście - mam nadzieję że jej nie rozwaliłem .. wszak nowa była,
- muszę w końcu zamówić osłony na piłę tarczową ,
- zamiennik piły tarczowej wypalony na laserze czeka na szlif / ostrzenie,
- do poprawy prowadzenie linki zmiany biegów + ustawienie tego ustrojstwa bo się same biegi zmieniają przy wybojach ...
- poprawić montaż oświetlenia ... qrcze nic fabrycznego nie pasuje ;-)   
- siatka na bagażnik żeby mi sakwy ( torby na maski gazowe ) w koło nie właziły - a torby takie to MUS ( znów nic gotowego nie pasowało ;-)  - jazda z przydasiami w kieszeniach odpada.

Poza tym furorę na mieście maszyna robi ;-)

roroch

• sympatyk na poziomie
  • **

roroch

• sympatyk na poziomie
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2019, 09:12:22 pm »