Rowery poziome - forum dyskusyjne > Techno

Optima rider pod elektryfikację

<< < (4/4)

Inc0:
jak widzisz na foci to są przednie piasty , z nich wywala sie "wianuszki " fabryczne i wprasowujesz w ich miejsce łozyska maszynowe do kompletu śruba o twardości 12,9 jako oś

Franc:
Kupujesz zwykłą piastę przednią na łożyskach maszynowych i masz 3 opcje

* jest na osi d10 więc ma łożyska 6000 o wymiarach 26/10/8, wywalasz ośkę, wywalasz łożyska, na ich miejsce wsadzasz 61901-2rs (24/12/7) z tulejką centrującą D24/d26 L7 co pozwala włożyć oś d12mm
* jest zewnętrznie na osi d10mm, ale wewnętrznie d12 (stopniowana) więc ma łożyska 6001 o wymiarach 28/12/8, wywalasz oś i jesteś w domu, chyba że zrobisz sobie oś stożkowa d15mm => d12mm i wtedy wewnętrzne łożysko dajesz 61902-2RS (28/15/7)
* jest od razu na osi d12mm (bo jest taki standard) więc pewnie ma łożyska 6001 i jesteś od razu w domu po wywaleniu starej osi.Drugą opcje przerabiał kiedyś Storm w piaście Deore - padły mu łożysk, więc rzuciliśmy: proste oś d10 więc łożyska 6000, kupujesz wymieniasz a po dokładnym rozebraniu wyszedł zonk bo oś była w piaście d12 na łożyskach właśnie 6001 i tylko końcówki były stoczne na d10mm.
Oczywiście w każdym przypadku od wewnętrznej trzeba odpowiednio dopasować dystans pomiędzy płaszczyzną oporową "haka" a łożyskiem, żeby się zgadzała odległość tarczy do zacisku.

rawoki:
Dzięki wielkie za pomoc nakierowaniu na znalezienie odpowiedniej piasty. Znalazłem piastę novatec-d041sb i zgodnie z rysunkiem technicznym piasty siedzi tam łożysko 6001:

Czyli zgodnie z opisem Franca nic nie będę musiał zmieniać.
To teraz muszę jeszcze dobrać obręcze na 20 cali. Może ktoś polecić jakieś obręcze na tak małe koło?
Znalazłem Dartmoor Raider.
I żeby dokompletować zestaw na przód trajki to wypadałoby kupić hamulce. Inc0 mogę się zapytać gdzie kupowałeś hamulce tektro auriga twin? W sumie w Polsce jedynie gdzie znalazłem to cyklonebike.
I nie chciałbyś się może podzielić plikiem z rysunkiem mocowań pod tarcze?

Inc0:
heble kupiłem na allegro od FasterBike ale nie wiem czy to maja w ofercie jeszcze...zapytaj też oficjalnego dytrybutora Tektro w Polsce jesli nie maja zawsze moga ci sprowadzic.
Projekt na "papierze"
podaj  e-mail na pw wysle ci gotowy plik dwg z mocowaniem hamulca

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej