Autor Wątek: Low Racer  (Przeczytany 5493 razy)

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Low Racer
« dnia: Grudzień 03, 2018, 05:14:19 pm »
Witam z wielkim bólem ale muszę sprzedać mojego zielonego ścigacza.Jak ktoś z nowych forumowiczów nie wie jak był budowany to zapraszam do lektury pod linkiem
http://forum.poziome.pl/index.php?topic=2176.0
Zdjęcia wstawiam z czasu jak jeszcze było zielono,od tamtej pory w rowerku zmieniłem koło tył na nowe na piaście novateka na 4 łożyskach i zębatki na okrągłe tiagry ,przednie też na maszynach piasta Formula carbonio,manetki Sachs Quarts 2x8.Kierownica podnoszona.Oponki zmienione na verdstein ,pedały zmienione na zwykłe widoczne na ostatniej fotce.Brak lusterka.
Sprzedaje z torbą aero ,oraz tylnim światełkiem i licznikiem,oraz dętkami w zapasie. Światełko przednie oraz torbę pod kierownicą zabieram.Odbiór tylko osobisty dlatego że brak regulacji odległości korb od fotela,rowerek robiony pode mnie na 181 cm.W razie co pytać. Cena 1500zł






lechulysy

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 390
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2018, 07:33:52 am »
Rezerwuje - reszta na priv
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2018, 07:36:39 am wysłana przez lechulysy »
Leszek

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2018, 01:47:20 pm »
Rowerek nadal szuka właściciela bo kolega Lechu na za długie nogi ????

chris1990

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2018, 01:40:11 pm »
Jaka waga bez torebki pod kierą i tylnej aero ?

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2018, 02:07:47 pm »
Niestety 17,5 kg , ale z twoją mocą  ;D to dużo wyciągniesz skoro ja tak jak na zdjęciach wyciągnąłem średnią 37 na 100km.

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 508
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2018, 05:05:26 pm »
eee... Chris wróciłeś ??? ;)

chris1990

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2018, 01:02:48 pm »
Come back :).

W zeszłym roku na highracerze z owiewką złamałem magiczną granicę avg 40 na 100km
po zaledwie miesiącu treningów. Sory za offtop.

Mam 176cm wzrostu i krotsze nogi, więc, moze byc za krótki, chyba, ze bardziej mozna sie polozyc :).
Warszawa daleko od Wrocławia.
Cieżki bydlak. Inwestujac w czesci, pytanie czy jest sens odchudzac go o 1 czy 2kg, czy jest to warte zachodu,
bo widzę szału nie ma, jakis Altus z tyłu 8 rzedowy :), ale z doswiadczenia wiem, ze w poziomych zupełnie styknie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2018, 01:05:31 pm wysłana przez chris1990 »

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2018, 03:23:47 pm »
Rower do ogólnej jazdy był szykowny, ale pazur ma

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2018, 04:11:20 pm »
Heej Chris fajnie że wróciłeś :)

W zeszłym roku na highracerze z owiewką złamałem magiczną granicę avg 40 na 100km
po zaledwie miesiącu treningów. Sory za offtop.

Gratki, skrobnij coś więcej- na jakim konkretnie rowerze, owiewka przód tył, całość?

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2018, 07:28:47 am »
W zeszłym roku na highracerze z owiewką złamałem magiczną granicę avg 40 na 100km
po zaledwie miesiącu treningów. Sory za offtop.

Gratuluje, dla mnie wynik nie do zrobienia. Szacunek.
Tylko ja mam turystyka, żadne tam śmigło do latania na podswietlnej ;-)


Cieżki bydlak. Inwestujac w czesci, pytanie czy jest sens odchudzac go o 1 czy 2kg, czy jest to warte zachodu,
bo widzę szału nie ma, jakis Altus z tyłu 8 rzedowy :), ale z doswiadczenia wiem, ze w poziomych zupełnie styknie.

Jeździłem rowerem ważącym 17kg, potem przesiadłem się na bardzo, bardzo podobny (niemal ta sama geometria) o masie 20kg. I szczerze mówiąc na tym cięższym jeździ mi się lepiej i szybciej, bo ma sztywniejszą ramę i jest bardziej precyzyjny w prowadzeniu. Więc te 2-3 kg nie grają jakiejś gigantycznej roli. Pod jednym warunkiem - że nie ma długich podjazdów. Bo na podjazdach to się jednak czuje dodatkowe kilogramy (mam na myśli prawdziwe podjazdy, góry, a nie podjazd pod wiadukt lub skarpę Wiślaną w Warszawie).

Jak da się te 2-3kg zdjąć z roweru TANIO, to czemu nie? Sam tak zdejmowałem, np. wywaliłem stopkę vel nóżkę ważącą niemal kilogram i specjalnie za nią nie tęsknię. Szybciej się od tego nie zrobiło, ale wygodniej - nóżka była na wahaczu z tyłu, zmniejszyła się masa nieresorowana i zawieszenie lepiej działa. Także jak da się tanio, to bym redukował masę. Ale jak trzeba wydać dużo cebulionów, a nie jest się potentatem finansowym, to chyba nie warto.
Poza tym nie na wszystkim jest sens schodzić z masy. Np ja celowo trzymam ciężkie opony do turystyki, bo mają lepszą wkładkę antyprzebiciową i nie łapie się gum. Tak samo obręcze i szprychy mam z zapasem wytrzymałości - od BMX i rowerów do DH. Mógłbym kupić lżejsze, nawet byłyby pewnie tańsze, ale mój priorytet to BEZAWARYJNOŚĆ - poziom to mój codzienny środek transportu, nie mogę mieć awarii co chwila i spędzać czas wolny w warsztacie.

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2018, 08:05:56 am »
Dobrze się dzieje że jednak wartościowi ludzie mający własne zdanie i nie bojący sie go głośno wyrazić wracają na forum  witaj chris1990...sorry za offtop ale jak tu się nie przywitać XD
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

chris1990

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2018, 01:13:30 pm »
Yin ->
Inco ->


Długo by dywagowac nt, tego, co zrobiłem, lecz po niemal 2 letniej przerwie od konca sezonu 2015, gdzie
trenowałem cały sezon na flevobike'u 50/50, w 2017r. pól sezonu trenowałem i scigałem się na szosie.
Po kraksie na wyscigu, miesiąc pózniej postanowiłem wrócic do poziomego swiata, ale pójsc o kilka poziomów
predkosci wyzej niz wczesniej. Kupiłem, jak to nazywam w śmietnikowatym stanie lowracera. Włozyłem w niego
czas , grosza i przede wszystkim serce. Rozpocząłem treningi pod koniec lipca 2017r. Z doswiadczenia wiem,
ze , by ukształtowac nowe grupy miesni potrzeba co najmniej kilka miesiecy, lecz chciałem czym predzej
polatac co raz szybciej. Dlatego przerobiłem go na highracera zmieniajac widelec na ciezki stalowy (1350g !!!),
wrzuciłem koło szosowe ciezkiego mavica treningowego i heja. Było szybciej, czego sie spodziewałem, ale
braklo mi do magicznej granicy avg 40 na 100 podczas treningu wytrzymałosciowego kilka oczek.
Zastanawiałem sie , jak to przyspieszyc i wymysliłem owiewkę aero tył (rurki PCV jako stelaż + coroplast).
5 dni spedziłem na tworzeniu owiewki, potem testy, gdzie bylem MEGA zaskoczony, ze działa, czyli lecę szybciej
przelotowo 3-4km/h, dzieki czemu na 4 treningu złamalem avg 40 na 100km ! Byłem z siebie mega dumny.

Rower (dla mnie śmietnik, nie moge sie nadziwic, ze na takiej klasy rowerze, to zrobiłem-
-pora wreszcie poskładac/kupic cos konkretnego, aby nie było wstydu :) :

http://pokazywarka.pl/4ki55t/
http://pokazywarka.pl/zxzp26/


Dzięki Panowie za miłe powitanie (od dłuzszego czasu obserwuje, co tu w trawie piszczy przy okazji, lecz nie udzielałem się).
Po cichu na nowy sezon myslę o velomobilu, ale koszta przerazają, wiec mozliwe, ze najpierw bedzie to trajka doinwestowana
w dobre graty, a pózniej spersonalizowana obudowa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2018, 01:16:19 pm wysłana przez chris1990 »

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2018, 03:09:21 pm »
Myślę ze dobry stick z kuferkiem areo na naszych drogach mógłby się sprawdzić lepiej niż velo, szczególnie jeśli na trasie były by podjazdy. No i do tego dochodzi możliwość zastosowanie kół i osprzętu od typowej szosy. Widziałeś tego? https://www.bacchettabikes.com/bike/carbon-aero-3-0-700c/

Mociumpel

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 508
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2018, 04:30:00 pm »
Może nie kupno ale mierz w to - https://cruzbike.com/vendetta mnie się "podobuje" bardzo ;)

golden

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 539
Odp: Low Racer
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2018, 06:02:43 pm »
Może tak koledzy na temat zgodny z ogłoszeniem, nie mam nic do ciekawych rozmów ale trochę się zrobił offtop