Autor Wątek: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14  (Przeczytany 28250 razy)

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 15, 2018, 12:33:39 am »
Na pewno zarezerwowany nie dla mnie. Bo gdzie trzecie koło? :)
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

Dysonans

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 15, 2018, 11:47:07 am »
Dziękuję wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza @live_evil oraz @Tehen za możliwość wypróbowania ich maszyn :) (naciskam obecnie ojca o to żeby wzorował się z następnym projektem dla mnie na poziomce Tehena ;)) oraz dziękuję oczywiście @przenikanie za świetną organizacje i pyszny obiad a także grilla :).

Tehen

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 426
  • Kolejarz forumowy
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 15, 2018, 03:43:19 pm »
Cytuj
Dysonans napisał:
naciskam obecnie ojca o to żeby wzorował się z następnym projektem dla mnie na poziomce Tehena ;)
Jeżeli maszynę będziesz użytkował w terenie i się brzydził asfaltem to jak najbardziej pełna amortyzacja.

Ale nie o tym miałem pisać.

Dzięki Jacku za pomysł ze zlotem.
Niby tylko jazda wokół komina ale wyszło z tego bardzo sympatyczne spotkanie dla którego warto było rano wstać, przejechać te kilometry pociągiem (swoją drogą ta wasza Łódzka Kolej Aglomeracyjna robi świetną robotę), pojeździć razem po lesie i na koniec skonsumować kiełbasianego grilla.
Osobne podziękowania należą się Makenzen za towarzystwo, live_evilowi i sid_vicious za rundę honorową przez miasto i odprowadzenie na dworzec.

Myślę że wczoraj narodziła się nowa świecka tradycja i warto do kalendarza poziomych imprez wpisać Łódzki Zlot.

Jeszcze raz dziękuję serdecznie za poziomą sobotę i tak jak obiecałem wrzucam to co wczoraj udało mi się złapać:

ZDJĘCIA:
https://photos.app.goo.gl/sP5XcANYj3u4RZjU6

FILM:
https://youtu.be/wlcZphL4a3U
Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

andrej

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 278
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 15, 2018, 06:21:08 pm »
A jednak zdjęcie całej grupy wyszło i wszyscy uśmiechnięci.

raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 15, 2018, 07:09:23 pm »
No to już wiecie, że w Łodzi dacie radę zorganizować zlot. To co, może ogólnopolski w 2019? ;-)

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 15, 2018, 07:21:04 pm »
Może uda mi się w tej Spale zorganizować. Będę już miał więcej czasu.

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 15, 2018, 08:21:14 pm »
Trzymamy kciuki, nie zrażaj się ewentualnymi trudnościami :)

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 16, 2018, 01:02:51 am »
No to już wiecie, że w Łodzi dacie radę zorganizować zlot. To co, może ogólnopolski w 2019? ;-)
Czyli zlot SLADAMI SECESCJI? Możemy to zorganizować razem. We dwóch zawsze łatwiej. Zwłaszcza, że ma być to ogólnopolska imprezka. Tylko tu już potrzebna mądra logistyka. Jakieś niedrogie ale fajne spanie i posiłki dla grupy. Ja się chętnie zajmę stroną wycieczkowo-integracyjną. Ale logistyka dużej grupy to ewentualnie Ty.
Kolega da radę namówić komendanta policji na pilotowanie kawalkady poziomów przez radiowóz. Ale będzie jazda :) Pionowcy z wrażenia pospadają z paskudnych, niewygodnych do jazdy pionowych rowerów i wtedy wreszcie znajdą się na poziomie :)
Już dwóch pionowców zaliczyło glebę, gdy się za mocno wpatrywali w to, na czym jeżdżę.
Może to być naprawdę fajna imprezka!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 01:29:14 am wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2162
  • Zduńska Wola
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 16, 2018, 05:40:19 am »
Przenikanie.
Dzięki za fajnie spędzoną sobotę.
Nie byłem w Ogrodzieńcuz więc  miło było zobaczyć "stare" twarze i poznać nowe.

Więcej takich imprez. Niekoniecznie w obstawie policji. Damy radę pojeździć grupą po mieście i okolicach. Tematów wycieczek można nawymyślać.
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


raffi

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 254
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 16, 2018, 08:48:03 am »
Możemy to zorganizować razem. We dwóch zawsze łatwiej.

Tylko, że ja do Łodzi mam 130km w linii prostej i niestety trudno będzie mi pomóc. Miasta też kompletnie nie znam - jeżeli mam tam szukać ludziom noclegów, czy żarcia, to może się okazać, że wybór będzie bardzo mocno nietrafiony. Z powodu tejże nieznajomości.

Nieprzypadkowo zloty zawsze organizują lokalsi. Ja ewentualnie mógłbym w Warszawie, ale tu już zlot mieliśmy i to całkiem niedawno ;-)


Kolega da radę namówić komendanta policji na pilotowanie kawalkady poziomów przez radiowóz. Ale będzie jazda :)

Z mojego doświadczenia, to mundurowi zazwyczaj bardziej przeszkadzają niż pomagają. Po prostu jazda poziomem jest specyficzna, a Oni są przyzwyczajeni do obstawiania zupełnie czegoś innego - pochodów, parad, wycieczek dzieci, albo wyścigów kolarskich. Także do jakiejś parady przez miasto to ewentualnie ich można wziąć, ale już do wycieczek, gdzie grupa naturalnie się dzieli, ktoś staje się odlać, ktoś inny napić, to się już policja nie nada, bo nie będzie wiedziała co z tym fantem zrobić.

Było to testowane na kilku zlotach i moje wrażenie jest takie, że grupa najlepiej sobie radzi sama, jadąc po swojemu. Jak się pojawia ktoś narzucający wszystkim jedno tempo, jeden styl jazdy, wymuszający jazdę "kupą" albo gęsiego, uniemożliwiający wyprzedzanie i "sortowanie się" wewnątrz grupy, a do tego huczący na wszystkich z góry, to tylko się robi problem i psuje atmosfera.

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 16, 2018, 12:51:14 pm »
Co racja to racja. Policję odpuszczamy. Zresztą Piotrkowska jest zamknięta dla ruchu aut, ale nie dla rowerów. Jeżdżą tu riksze i wożą tych, którym nie chce się chodzić. Tak więc damy radę. A co do logistyki, to sorry raffi, myślałem że jesteś stąd. Nie ma sprawy. Ktoś stąd pewnie zechce mnie wspomóc.
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 16, 2018, 01:45:45 pm »
To trzeba by coś ustalić Przenikanie, skoro robisz zlot w Łodzi to ja nie robię w Spale. Jam jest z Koluszek więc pomóc mogę. Żona załatwi media bo pracuje w mediach. TV, gazeta (nie wyborcza ;) ) itp itd.

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 16, 2018, 06:33:26 pm »
Spała - super miejsce. Chyba to raczej ja Ci pomogę, jeśli chcesz. Miałem kiedyś działkę w okolicy. To naprawdę piękny kawałek Polski. No i koniecznie do obejrzenia klasztor Cystersów. Nie mówiąc już o zalewie i popływaniu na rowerach wodnych. No bo co, tylko mamy być uwiązani do lądowych poziomów? :) Ja sobie zamawiam jako towarzyszkę w rowerze wodnym Makenzen. Wybacz, Tehen, zgłosiłem się pierwszy :)
Myślę, że I Zlot Rowerów Poziomych w Spale będzie krajobrazowo o wiele fajniejszy (w tak pięknych okolicznościach przyrody - cytat z Jana Himilsbacha i filmu REJS) niż II Zlot Rowerów Poziomych w Łodzi (po mieście).
Ja się na to piszę i obiecuję pomoc, jeśli chcesz.
Panie i Panowie na poziomie! Sierpień i Spała?
LowRider, jeśliś za, to otwórz nowy wątek i jedziemy na poziomie po Spale i okolicach!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 06:56:47 pm wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 16, 2018, 07:46:04 pm »
Mogę załatwić w ośrodku sportu bo żona wie z kim porozmawiać. Miejsce jest wspaniałe, noclegów tanich trzeba poszukać. Może uda mi się załatwić wojskowe namioty to i noclegi byłyby za darmo lub za grosze no i spanie razem i bajdurzenie do późna leżąc. Sanitariaty i prysznice są na ośrodku więc nie ma problemu z higieną. Okolica upstrzona ścieżkami rowerowymi, zabytków sporo jak pisałeś, zakon Cystersów w Sulejowie, ruiny zamku w Inowłodzu, niebieskie źródła w Tomaszowie Mazowieckim, Fryszerka - czyli smażalnia ryb które pływają i są na bieżąco łowione i na talerz, spływ kajakami po Pilicy, bunkry w Konewce itd, itd. Jest tego aż nadto. Więc musimy się spotkać i omówić temat. W organizacji pomógłby też Dziasiek, który ma wiedzę i wyraził mi chęć pomocy. Wszystko jest do dogadania. Środek Polski, więc i szansa na większą liczbę uczestników. :)

aaaaa, no i zalew Sulejowski. Super sprawa. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 07:49:50 pm wysłana przez LowRider »

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 16, 2018, 08:20:32 pm »
Niebieskie źródła... Coś rewelacyjnego... A obok niedaleko groty skalne (wyrobiska piaskowca), wszystko to pokazywałem synowi. No bo blisko I fajne miejsca.
To co, LowRider, może otwórz nowy temat i zaproś wszystkich na zlot do Spały!!!
Michał883 zna Łagiewniki od podszewki, więc średnio był zainteresowany wycieczką po Łagiewnikach, zwłaszcza, że jechał obejrzeć nowe auto dla siebie, jakieś tam wypasione BMW typu blitz fura skóra i komóra. Młodzież tak ma. Ale Spałę by pewnie chętnie zaliczył. Może na swoim matixie, a może na moim drugim Hase. Zobaczy się.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 08:44:51 pm wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW