Autor Wątek: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14  (Przeczytany 28444 razy)

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 12, 2018, 04:07:49 pm »
Sprawa druga.

Niestety nie przyjadę na zlot łódzki. Rozleciał się suport a raczej jego obudowa w drewnianej ramie i nie jest to takie proste do zreperowania, tzn. na pewno nie tak szybko. Przykro mi bardzo. Piszę i uprzedzam kolegę Przenikanie, żeby odmówił jeden obiad za który bardzo dziękuję. Jak pech to pech.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 04:23:33 pm wysłana przez LowRider »

live_evil

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1240
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 12, 2018, 04:56:09 pm »
Jak przyjedziesz z pionowym rowerem, to raczej nikt Cię nie pogoni ;-)

Tehen

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Kolejarz forumowy
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 12, 2018, 07:42:40 pm »
@LowRider

Dawaj,dawaj.
Jest okazja się poznać  8)

Ekipa warszawska ma prośbę do organizatora.

Wracamy o 20 pociągiem z Fabrycznego.
W miarę możliwości prosimy o ustalenie trasy i programu tak żebyśmy mogli się gdzieś ewentualnie odłączyć i pognać na stację.

Jeszcze jedno.
Jeżeli ktoś się waha czy przybyć na zlot to zachęcam.
Warto ponieważ będzie niespodzianka  ;)
Albo poziom i wygoda albo wydasz w cholerę kasy na różne kierownice i siodełka tylko po to żeby w końcu i tak kupić sobie rower poziomy.

Inc0

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 295
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 12, 2018, 08:12:53 pm »
..... może założyłbyś osobny temat ze swoimi piosenkami? Teraz ciężko do niektórych wrócić, a tak było by wszystko w jednym miejscu. Może nawet osobny dział zrobić, pt: Poziome piosenki?
.....
.....popieram i żeby było z czego wybierac zgłaszm propozycje : "Maciejowe przyśpiewki" ;)
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 12, 2018, 09:37:27 pm »
Hej!
Myślę, że przejazd nie zajmie nam więcej niż 2-3 godziny. Zależnie od tempa. Potem może jakiś grill albo coś, zobaczymy. Więc ekipa warszawska spokojnie zdąży wrócić.
Ale problem tkwi gdzie indziej. Planując imprezę i zapraszając na zlot, bazowałem na długoterminowych prognozach pogody.
A tu wiatr zawiał w inną stronę, prognozy się zmieniły i - jak to w starej piosence Czerwonych Gitar - "ciągle pada".
Opcje są dwie.
Jak nie-"ciągle pada" to wynajmujemy sobie knajpkę, jemy, gadamy, poznajemy się i czekamy aż przelotny deszcz przejdzie.
Jak prognozy są złe i "ciągle pada", to jazda w deszczu to niewielka frajda i rowery na tym cierpią.  Więc wtedy chyba warto przełożyć imprezę na "niepadający" dzień.

Jest też inna opcja. Może poczęstunek dla zlotowiczów przełożyć nie na "przed zlotem" tylko "po zlocie"? Z więc najpierw spotykamy się w restauracji na wycieczkowej 14 o 12.00, tak jak miało być, a potem wracamy tam po zakończeniu trasy na obiadek? Jak myślicie, poczęstunek lepszy o 12.00 na start, czy o 14.00-15.00 na finał? To ważne, bo chciałbym, zarezerwować knajpkę na obsługę zlotu.
Ale wiele zależy od prognoz. Uważnie śledzę pogodę na satelitach. Tylko że jako geograf meteorolog z pierwszego wykształcenia i tak wiem, że jak układ baryczny się minimalnie przesunie, to całe prognozy można sobie o kant siodełka roweru poziomego potłuc :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 09:42:03 pm wysłana przez przenikanie »
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 12, 2018, 09:49:26 pm »
Przyjadę w takim razie bez roweru. Jeden w budowie, drugi się popsuł a trzeci pionowy był dawcą części, więc nie ma na czym.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 13, 2018, 06:07:09 am »
Ponoć ma być okno pogodowe:
meteo.org.pl/radary
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 13, 2018, 06:46:20 am »
Przyjadę w takim razie bez roweru. Jeden w budowie, drugi się popsuł a trzeci pionowy był dawcą części, więc nie ma na czym.

W takim razie znajdę dla ciebie jakiś rowerek poziomy. Ale oczywiście będzie to trajka. Tylko trzeba będzie po niego podjechać
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

LowRider

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Motorem postępu jest lenistwo.
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 13, 2018, 07:18:38 am »
Szanowni koledzy, dziękuję Wam serdecznie za zaoferowaną pomoc. Ja się napaliłem na ten łódzki zlot, ponieważ nie byłem jeszcze na żadnym. Niestety okoliczności mi nie pozwalają przyjechać również na ten łódzki. Żona jest tuż przed porodem i muszę być w domu. Różnie bywa. Przyjdzie jeszcze czas dla mnie na spotkanie się i zapoznanie z Wami. Życzę Wam miłego spotkania i przyjemnych wrażeń ze wspólnej jazdy.
 ;)

sid_vicious

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 13, 2018, 07:32:54 am »
Wysłałam organizatorowi wiadomość prywatną:) Co do restauracji, to dla mnie może być po zlocie.

piechucki

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 49
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 13, 2018, 07:57:45 am »
A może... Spotkać się koło 12, przejechać część (2 - 3 godziny), zjeść obiad, przejechać jeszcze kawałek, odpalić wcześniej zapowiadanego grilla plus integracja z prędkością zero km/h i dopiero wtedy zakończyć. Oczywiście wszystko jeśli pogoda pozwoli. Chociaż podobno nie ma złej pogody na rower, tylko ubiór jest "nie teges".
Wojtek
Challenge twister

Maciej K

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 729
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 13, 2018, 08:36:25 am »
Macieju K. chciałem dać Ci dobrą radę, ale jeśli nie chcesz z niej skorzystać - ok, twoje piosenki, twoja sprawa - może to ja się nie znam, nie będę się więcej wstyrkać. 8)  BTW, może założyłbyś osobny temat ze swoimi piosenkami? Teraz ciężko do niektórych wrócić, a tak było by wszystko w jednym miejscu. Może nawet osobny dział zrobić, pt: Poziome piosenki?
Co do pracy na ulicy, to wiedz że można pracować na ulicy i wcale nie w najstarszym zawodzie świata 8)
Panu Łukaszowi wysłałem maila, czekam na odpowiedź.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie muzyki, pracy na ulicy, prokreacji wśród duchowieństwa, to chętnie podyskutuję ale zapraszam na priv, bo tu już i tak zrobiliśmy spory offtop. Za co wszystkich serdecznie przepraszam  8)

Klubowy nie przesadzaj i swoje przeprosiny raczej wycofać powinieneś.
Uważam, a i wielu rozsądnych, myślących forumowiczów pewnie także, iż wcale od tematu nie odbiegliśmy (po Waszemu offtop).
Wyjaśniam.
Jazda w poziomie to IDEA, jak tysiące innych na tym świecie.
Ta nasza, w przeciwieństwie do wielu innych poparta jest - jak wiemy - dowodami.
Dla wyznawców wspólnej idei spotkanie czy ZLOT to rodzaj ŚWIĘTA.
Ludzie UCZCIWIE daną ideę wyznający swoją radość ze świętowania w różnoraki sposób objawiają.
Jedni jedzą, inni piją, a jeszcze inni śpiewają lub pląsają(ostatnio np.na Lednicy) albo się modlą.

Tak więc nasza dyskusja o śpiewaniu jak najbardziej tematowi Święta (tym razem w Łodzi) poziomaków ODPOWIADA.
Za pląsami osobiście nie jestem, bo nie wyobrażam sobie np. Marka czy Jacka tańczących pogo. Albo Antona ze stormem w czaczy (cha- cha)
Ale pośpiewać? Czemu nie.
Oczywiście, przymusu śpiewania - zwłaszcza moich "szlagierów" - nie ma.
Ale - czego ukryć się nie da - śpiewanie było i jest immanentną częścią tysięcy radosnych spotkań i świętowań.
Tak czynią ludzie GORSI przy okazji świętowania szczątki trupów ssaczych spożywając, napoje rozweselające pijąc i się radując.
Ludzie LEPSI przy okazji świąt handlować próbują.
Jakieś tam breloczki, koszulki, medaliki, św. obrazki, łańcuszki itp. itd.
Jako człek uczciwy uważam, że w święto np. Zlotu należy się radować, świętować,
uczone dyskusje prowadzić, handlu wszelakiego unikając.

Zauważ, że w Polsce ludzie LEPSI narzucili wszystkim zakaz handlowania w niedziele i święta.
Sami zaś w swoje najświętsze ze świętych świąt  handlują, aż im się łapy trzęsą od kasy przeliczania.
Mam niedaleko sanktuarium józiowe więc, od czasu do czasu zaglądając, widzę co się dzieje.
Znana legenda głosi, że pewien Żyd (mój ziomal), najważniejszy Polak i kandydat na króla Polski, widząc handlarzy w świątyni wściekł się, wziął kija i handlujących pogonił.
No. Ale to było 2 tys. lat temu. I w dodatku na terenie dzisiejszego Izraela. Więc się nie liczy.

Temat handlu to oczywiście od tematu głównego odejście, ale chyba dość pouczające.

p.s. Ostatnie linijki zwrotek - Twoją sugestią się posługując - można zgodnie  z pradawnym oryginałem zaśpiewać.
Jak poniżej.
Wybór do śpiewających (o ile ktoś będzie miał odwagę ryknąć) należy.

ale niee chciaał z "limuzyną".

na pozioomiee naprzód gonię.

abym móógł poowiększyć stajnię.

i nie roozbiił "limuzyny".

Niechaj wiaatryy chłodzą krocza.

Pozdro M.K.

W tym przytoczonym przysłowiu z księdzem w roli głównej pewnie coś pomyliłem i stąd Twoje kolejne pouczenie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2018, 03:25:43 pm wysłana przez jarek_es »

Tef

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 532
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 13, 2018, 02:08:19 pm »
A może... Spotkać się koło 12, przejechać część (2 - 3 godziny), zjeść obiad, przejechać jeszcze kawałek, odpalić wcześniej zapowiadanego grilla plus integracja z prędkością zero km/h i dopiero wtedy zakończyć. Oczywiście wszystko jeśli pogoda pozwoli. Chociaż podobno nie ma złej pogody na rower, tylko ubiór jest "nie teges".

Tak też mogło by być.
Mam pytanie do organizatora: czy przy "Wycieczkowej 14" będzie można pozostawić na czas wycieczki/grila dwa samochody, gdyż dojeżdżamy z Bełchatowa?

Z cyklu przysłowia i powiedzonka ludowe. Oczywiście o poziomkach :) : Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

DrewnianaTrajka
Pierwsze ujeżdżenie SWB 'Mroczny Żuraw'

przenikanie

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 222
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 14, 2018, 08:13:13 am »
Samochody można bezpiecznie zostawić.
A co do zlotu: pogoda jest niestabilna, ale od 13 ma być okno pogodowe do 18, więc damy sobie radę :)
Hase Kettwiesel delta trike 72V / 2kW
Hase Kettwiesel delta trike 60V / 1kW

sid_vicious

  • sympatyk
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: I Łódzki Zlot Rowerów Poziomych 14 lipca godzina 12.00 Wycieczkowa 14
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 14, 2018, 10:13:47 am »
To spotykamy się o 13 na Wycieczkowej?