Autor Wątek: Filmik ze zjazdu  (Przeczytany 6805 razy)

Piotrek333

• kolarz na poziomie
Odp: Filmik ze zjazdu
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 14, 2018, 01:55:41 pm »
Chyba faktycznie na kołach 26" z przodu tarcza 203 byłaby najlepsza, głównie z powodu lepszego odprowadzania ciepła. Podejrzewam, że na tarczy 203 trzeba by ostrożnie naciskać hamulec by przyczepności nie stracić, nawet na bb7.
Wolę mechaniczne ze względu na łatwość wszystkich napraw oraz niezawodność.  Z tyłu bb5 160 wystarczy. Na mocniejszym hamulcu można by w poślizg wpaść.

Następnym razem będę jechał na kołach 20". Jak myślicie czy wtedy wystarczy 180 z przodu czy jednak lepiej zakładać 203?

Na rowerze z pełną amortyzacją fajnie się pokonuje nierówności lecz przy bardzo mocnym hamowaniu tył się podnosi a przód nurkuje, nie lubię tego uczucia. Na serpentynach pewniej się czuję na sztywniaku z grubszymi oponami.
Obręcz jest cała a to co wygląda jak popękanie to odłażąca farba.

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2018, 02:09:47 pm »
Siła hamowania BB7 i BB5 jest bardzo podobna. W tych pierwszych klocki hamulcowe są bardziej miękkie, więc hamuje dobrze, ale klocki szybko się zużywają.
Co do tarczy, to są na rynku takie, które ciepło odprowadzają dużo lepiej, niż zwykłe stalowe - np. tarcze Shimano XT, kompozytowe (stal-aluminum-stal) i na aluminiowym pająku.

Maciej K

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:36:10 am »
Swego czasu na prostej, przy ok 45km/h strzeliła mi tylna dętka. Pojazd zatańczył, była gleba i rów.
Przy tych 95 ciu byłoby najpewniej skrobanie z asfaltu.
Radzę Piotrek na przyszłość ruszyć wyobraźnię i zastanowić się.
Poza tym jazda z góry, to żaden sukces. Przy odpowiednim spadku, to nawet taczka się rozhuśta.
Dobra szybkość na prostej, to jest coś.
Polecam; https://www.youtube.com/watch?v=4IHIdGVGKdI
Szacun dla gościa.

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2018, 10:50:32 am »
Nie będąc paranoikiem jestem szczęśliwszy.

Inc0

« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2018, 02:11:13 pm »
Się  czepili Piotrka , lubi prędkość nie on jeden,  ja cie Piotrze podziwiam bo na te przełęcz to najpierw trzeba było wyjechać i sporo przelać KPŁ , a sam zjazd jest jak nagroda po takiej wspinaczce. Fakt że ryzyko jest przy takiej prędkości duże ale wysokiej klasy sprzęt go znacznie niweluje w połączeniu z doświadczeniem i umiejętnościami których ci nie brakuje jak widać w myśl zasady : "no risk no fun" nie przejmuj się malkontentami rób to co lubisz . Co do hydraulicznych hamulców owszem są mocniejszeod mechanicznych  ale i łatwiej i precyzyjnie można w nich dozować siłę hamowania
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

klubowy

« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2018, 04:14:05 pm »
Jazda po takich serpentynach zawsze jest sukcesem. Zwłaszcza że między zakrętami rozwijane są takie prędkości.

Jak ktoś ma pecha to i cegła mu w drewnianym kościele na głowę spadnie.
Także ten, tego, czekam na kolejne filmiki i rekordy, rewelacyjnie się to ogląda 8)
Ja, nie wiem, co to sen.
Objeżdżam nocą, to co spawałem w dzień...

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:38:15 pm »
Najwyższe ryzyko wypadku jest w... domu. Ale jakoś nie widzę, by ludzie po domu chodzili w kasku, ochraniaczach i antypoślizgowym obuwiu.

Piotrek333

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2018, 10:34:49 pm »
Wcześniej uważałem, że tarcza 180 z przodu załatwi sprawę, ale po Waszych radach dochodzę do wniosku, że 203 będzie lepszym wyborem.
live_evil - Tarcze co lepiej odprowadzają ciepło - no no, może i warto w to zainwestować by zwiększyć skuteczność hamowania.
Maciej K - twój filmik daje do myślenia. Ciekawe czy to po płaskim? Takiej mocy na pewno nie wycisnę, muszę się zadowolić prędkością dzięki grawitacji. Oczywiście zawsze szacunek dla sportowców.
Myślę że, na górskich serpentynach od taczki jak i velomobila jednak szybszy byłby niezabudowany dwuślad. Chętnie stanę do wyścigu.
Na podjeździe też się mogę pościgać z taczką i velo.
Prędkość na zakrętach daje więcej frajdy niż na prostej  ;D
Wyobraźnia mówi mi, że dla rowerzystów uczestniczenie w ruchu ulicznym jest bardzo niebezpieczne. W miastach ryzyko jest szczególnie duże. Mimo wszystko rowerzyści godzą się na to i wsiadają na rowery. My poziomkowcy z premedytacją zwiększamy ryzyko jeżdżąc w mniej widocznej pozycji.
Oczywiście dziękuję za troskę :)
Inco - Dzięki. Akurat dla mnie największa frajda jest by dać radę podjechać a zjazd to taki dodatek.
klubowy - dla Ciebie kolejny filmik https://youtu.be/Wfjw0lV60JI (komputer musi trochę poskrobać zanim przerobi film.)

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:13:11 pm »

Maciej K

« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2018, 10:19:17 am »
"Nie będąc paranoikiem jestem szczęśliwszy"
Wzruszające wyznanie.
Szkoda, że autor nie podaje co ma ono wspólnego z pęknięta dętką i ew. groźnym wypadkiem.
Z tego co z moich psychiatryczno - psychologicznych lektur pamiętam, nauka nie zna przypadku by ktoś się przyznał,
że jest paranoikiem lub schizofrenikiem.
Próby przewidywania wydarzeń i APEL  O  ROZWAGĘ  nie są malkontenctwem ani paranoidalnymi urojeniami.
Proponuję najpierw poczytać potem pisać.

Podpowiadam scenariusz. Pędzi Piotrek, a za nim - zgodnie z polską tradycją - na ogonie, zaciekawiony ( co tak przed nim pędzi?) turysta z Polski. Strzela dętka lub rama (Alu lubi pękać. Markowi B. stalowa rura pękła na szczęście przy małej szybkości),  a z naprzeciwka jedzie inne auto. Resztę niech każdy dopisze sobie sam.

Też lubiłem szybkości i w 86 tym na czeskich serpentynach urzeczony gładkością czeskich dróg (w Polsce był wtedy koszmar) przeszlifowałem asfalt kością nogi, bo na zakręcie była odrobina piasku. Przerażający ból.
W tamtych latach nie było jednak takiego ruchu aut i można było sobie na rowerowe wybryki pozwalać.

A jeśli uważacie, że nie mam racji, to nie wylewajcie swoich gorzkich żali na idiotów za kierownicami czterech kółek w wątku "Wypadki, kolizje, przypadki, zdarzenia.."
Przecież ogromna większość polskich kierowców myśli tak jak Wy.
Wierzy właśnie w tę swoją wyjątkowość, miszczostwo, super sprzęty, w drewniane kościoły i latające w nich cegły.
Stąd czołowe miejsce Polski w dziedzinie ilości wypadków na drogach.

Mam też głęboką nadzieję, że jeśli jakiś spektakularny wypadek się zdarzy, to stosowne zdjęcia i filmy pokazujące bryzgającą krew, połamane kości i resztki skóry na asfalcie także umieszczone tu będą.

p.s.Piotrek...Z tego co pamiętam, to prawdziwie sportowy zlot poziomców ze sportowym przytupem odbył się
w 1989 w Sieradzu. Był wyścig i próby szybkości (800m lub więcej rozbieg i 200 m sprint).
Szkoda, że duch prawdziwie sportowej rywalizacji w Polsce zaginął, a zloty to popijawy i gaworzenie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 10:21:10 am wysłana przez Maciej K »

storm

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2018, 11:21:27 am »
"Nie będąc paranoikiem jestem szczęśliwszy"
Wzruszające wyznanie.
Szkoda, że autor nie podaje co ma ono wspólnego z pęknięta dętką i ew. groźnym wypadkiem.
Z tego co z moich psychiatryczno - psychologicznych lektur pamiętam, nauka nie zna przypadku by ktoś się przyznał,
że jest paranoikiem lub schizofrenikiem.
Próby przewidywania wydarzeń i APEL  O  ROZWAGĘ  nie są malkontenctwem ani paranoidalnymi urojeniami.
Proponuję najpierw poczytać potem pisać.

Oglądałeś może "Edge Of Tomorrow" z Tomem Cruisem? W którejś ze scen Tom siedzi sobie w barze w Lądku Zdroju i podejmuje rozmowę z emerytami. Jeden z nich słucha wypowiedzi Toma i w pewnej chwili szydzi z Toma:
- COWARD...

/.../

p.s.Piotrek...Z tego co pamiętam, to prawdziwie sportowy zlot poziomców ze sportowym przytupem odbył się
w 1989 w Sieradzu. Był wyścig i próby szybkości (800m lub więcej rozbieg i 200 m sprint).
Szkoda, że duch prawdziwie sportowej rywalizacji w Polsce zaginął, a zloty to popijawy i gaworzenie.

/.../ Nie wiesz co jest na Zlotach, nie masz pojęcia JAK się bawimy na imprezach i CO na nich robimy.
To co napisałeś powyżej - jest oszczerstwem.
Co ty w ogóle możesz wiedzieć o Zlotach Rowerów Poziomych skoro na nich nie bywasz??????? (ROTFL!)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 10:11:03 pm wysłana przez jarek_es »

Maciej K

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 18, 2018, 10:06:05 am »
Cha!, Cha!, Cha!...Aleś mi storm wczoraj wieczorem humor poprawił. Ja i tchórzostwo. Dobre, dobre.
A w klubie jeździecko - kaskaderskim mówili, że jestem świrem który instynktu samozachowawczego nie ma.
Muszę też to info pewnej pani ochroniarce przekazać, którą 2 lata temu naćpany debil chciał ukatrupić, któremu dwóch byczków rady dać nie mogło (nie czuł bólu) i za którego w końcu wziął się dziadek Maciej K. i obezwładnionego w łapy policji oddał. Wzruszy się pewnie, że tchórz ją uratował.
Do tej pory ona i policja myśleli inaczej.

Idąc tokiem Twojego rozumowania tchórzem  na pewno nie był młody Ziętarski w Ferrari, ten aktor z Wściekłych i szybkich
i tysiące idiotów na polskich drogach, z powodu nadmiernej szybkości mordujących siebie i niewinnych ludzi.
Tchórzami zaś są red. Ziętarski (tata tego młodego nie tchórza), polscy rajdowcy, dziennikarze i policjanci, którzy od lat do polskich miszczów -  na super sprzętach - o ostrożną jazdę apelują.
Jeśli jesteś tak przystojny jak mądry, to jest mi strasznie przykro.

"Nie wiesz co jest na Zlotach, nie masz pojęcia JAK się bawimy na imprezach i CO na nich robimy.
To co napisałeś powyżej - jest oszczerstwem.
Co ty w ogóle możesz wiedzieć o Zlotach Rowerów Poziomych skoro na nich nie bywasz?"

Znam kilku ludzi, którzy bywali i coraz mniej chętnie bywać pragną. Opowiadali. Proste.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 10:09:43 am wysłana przez Maciej K »

Inc0

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 18, 2018, 07:40:12 pm »
....
A w klubie jeździecko - kaskaderskim mówili, że jestem świrem który instynktu samozachowawczego nie ma.
...
....głupota to nie to samo co odwaga.
reszty nie skomentuje bo to zalatuje co najmniej samochwała żeby nie rzec mitomanem.
Kończ waść wstydu sobie oszczędź.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 07:41:45 pm wysłana przez Inc0 »
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

Maciej K

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2018, 09:42:57 am »
....głupota to nie to samo co odwaga.
reszty nie skomentuje bo to zalatuje co najmniej samochwała żeby nie rzec mitomanem.
Kończ waść wstydu sobie oszczędź.
[/quote]

Jeśli dobrze rozumiem, to niebezpieczne wygłupy, przy końskich szybkościach na zamkniętym terenie są głupotą.
Zaś szaleńcza jazda i możliwość spowodowania karambolu na publicznej drodze, to odwaga.
Bardzo to ciekawe i takie rozumne inaczej rozumowanie.
Cmentarze i więzienia pełne są takich odważnych kozaków.
Wspomniane wyżej wydarzenie odbyło się 11.05.2015 ok godz. 19.25.
Live_evil wie gdzie to było,, ma dojścia i jeśli jest uczciwy o potwierdzenie może się postarać.
Tak więc Ty skończ gościu, przestań się czepiać i zacznij wreszcie poprawnie po polsku pisać (albo idź na korepetycje),
bo Admin zamknie kolejny ciekawy wątek.
/.../
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 10:14:08 pm wysłana przez jarek_es »

live_evil

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2018, 10:04:25 am »
Zaś szaleńcza jazda i możliwość spowodowania karambolu na publicznej drodze, to odwaga.
Podasz choć jeden przykład spowodowania karambolu na publicznej drodze przez zbyt szybko jadącego rowerzystę?
Nie podasz, bo takich karamboli nie ma poza Twoją wyobraźnią.