Autor Wątek: optima rider - tuning ;)  (Przeczytany 2089 razy)

live_evil

• całkiem inny wariat
  • ...i stąd wiemy, że Ziemia ma kształt banana
Odp: optima rider - tuning ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2017, 05:10:43 pm »
standardowy rozstaw otworów IS dla mocowania zacisku hamulca tarczowego to włąsnie 51mm +/- 0,1
50,8mm

Inc0

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2017, 05:43:53 pm »
standardowy rozstaw otworów IS dla mocowania zacisku hamulca tarczowego to włąsnie 51mm +/- 0,1
50,8mm
bede jednak polemizować

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2017, 05:45:52 pm wysłana przez Inc0 »
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.

LowRider

• wyczynowiec na poziomie
  • Motorem postępu jest lenistwo.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2017, 03:24:26 pm »
Plik do cięcia wysłałem. Pozdrawiam.

Inc0

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 04, 2017, 07:35:07 pm »
chciałem dziś  jeszcze nacieszyć sie pogoda i nawinąć pare kilometrów  na koła ale po przejechaniu ledwie 2km przy hamowaniu omal nie wjechałem pod samochód bo jedno koło nie zahamowało co spowodowało gwałtowny skręt :/ powrót  i od razu inspekcja i przyczyna - wyciek oleju z zacisku na klocki zdiagnozowany

Pytanie za 100pkt gdzie można kupić uszczelki do zacisku hamulca hydraulicznego tektro auriga lub może ktoś polecić speca od takich rzeczy ??

Inc0

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 11, 2017, 01:00:03 pm »
Problem rozwiązany przyczyna wycieku usunięta - to tak w skrócie  ,a cała story wyglądała następująco : po skontaktowaniu się z GGTrading ( firma która dorabia uszczelniacze wszelkiej maści )celem dorobienia uszczelniacza ,miałem rozebrać, i wyczyścić, zacisk , tłoczek i sama uszczelkę , następnie dostarczyć go w częściach do pomiarów , w trakcie rozbiórki po wyjęciu tłoczka z korpusu zauważyłem włos długości około 1cm leżący w poprzek na uszczelce ( taki  jak z pędzla takiego za 5pln w castoramie musiał tam dostać się w procesie produkcji innej opcji nie widzę bo od nowości nie był rozbierany)  postanowiłem sprawdzić czy on jest winowajca i czy usuniecie go zakończy temat wycieku, wiec odtłuszczaczem wypłukałem go z korpusu po czym osuszyłem korpus sprężonym powietrzem zasmarowałem tłoczek i uszczelkę olejem i poskładałem zacisk do kupy z reszta układu hamulcowego ( zalany świeżym olejem i odpowietrzony wedle prawideł sztuki) za pomocą uszczelki od weka na klamce poddałem go 24h działaniu ciśnienia roboczego i jak się okazało to był strzał w dychę zacisk się nie spocił ani odrobinę w okolicy tłoczka i nigdzie nie popuścił ani kropelki niestety zatłuszczone klocki raczej będą do wymiany mimo potraktowania kilkukrotnie odtłuszczaczem klocków i starannego odtłuszczenia kilkukrotnie tarczy siła hamowania pozostawia do życzenia co nieco choć daje im jeszcze ostatnią szanse w słoiczku zalałem je benzyna ekstrakcyjna może to wypłuka olej z okładziny jesli nie nowy komplecik będzie niezbędny.

Inc0

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2017, 04:52:08 pm »
Tak wyglądają nowe uchwyty zacisków hamulcowych zgodne z standardem mocowania IS , wycięte woda z płaskownika ze stopu aluminium 2017 PA 6  według mojego rysunku przekonwertowanego do "pliku CAD" przez Lowridera za co ślicznie dziękuje  :) Następna przeróbka będzie dotyczyć rolki prowadzącej łańcuch która jest mocno "zjedzona" przez łańcuch oraz przy maksymalnym wychyleniu kierownica wchodzi z nią w kolizje dodatkowo nie podoba mi się ( nie wiem czy słusznie) to że jest zamocowana kilka cm od ramy tworząc w lini łańcucha miedzy blatem a kasetą wygięcie w prawa stronę( przy niskich przełożeniach  jest ono spore i nawet przy najwyższych przełożeniach jest nie małe) będę dążyć aby wszystkie te mankamenty usunąć lub zminimalizować .