Autor Wątek: Reakcje i pytania ludzi  (Przeczytany 259532 razy)

Makenzen

• całkiem inny wariat
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 10, 2019, 08:55:33 pm »
Jadę sobie, mijam przystanek autobusowy, na nim matka z kilkuletnim dzieckiem. Dziecko:
- O, samolot!
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

szydziu

• całkiem inny wariat
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 11, 2019, 10:37:36 am »
O matko!! To jak Ty wyglądasz na tym rowerze :)
Wiosła sprzedaje! Wiosła kajakowe całkiem nowe!  Wiosła sprzedaję! www.kajak.pro

Makenzen

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 12, 2019, 01:23:16 am »
Jak statystyczny poziomkarz  ;)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

oblivion

• wyczynowiec na poziomie
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 12, 2019, 11:06:06 am »
Raczej jak poziomkara ;)

DeVilio

• całkiem inny wariat
  • ROWER POWER! :D
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 12, 2019, 06:11:18 pm »
Jakież to typowe...

"to jeden z najmniej widocznych dla kierowcow rower. Czysty horor na 2 kolach. Powodzenia zycze i rozsadku w wyborze drog! Pozdrawiam" - cudowny komentarz jednej pani, która poziomkę jedynie na zdjęciu widziała... esh... ktoś chce podyskutować:
https://www.facebook.com/gdansk/posts/10161435558995424?comment_id=10161435925340424&reply_comment_id=10161436252305424&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R%2316%22%7D
Bottecchia American FatBike.
Flevo Racer
...i to nie koniec... ]:->

raffi

« Odpowiedź #830 dnia: Luty 13, 2019, 09:56:56 am »
Jakież to typowe...

"to jeden z najmniej widocznych dla kierowcow rower. Czysty horor na 2 kolach. Powodzenia zycze i rozsadku w wyborze drog! Pozdrawiam" - cudowny komentarz jednej pani, która poziomkę jedynie na zdjęciu widziała... esh... ktoś chce podyskutować:
https://www.facebook.com/gdansk/posts/10161435558995424?comment_id=10161435925340424&reply_comment_id=10161436252305424&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R%2316%22%7D

Wiesz, trochę racji ma, poziomki faktycznie obiektywnie są niższe i trudniej je "wyłapać" wzrokiem z pomiędzy aut. Warto mieć tego świadomość, gdy się np. wjeżdża na skrzyżowanie spomiędzy aut stojących w korku, albo włącza do ruchu z chodnika zastawionego autami.

I nie, chorągiewki gówno dają. Jak ktoś nie widzi roweru, to chorągiewki 15x15cm tym bardziej nie zobaczy :P Wiem, bo przez kilka lat jeździłem z chorągiewką - przestałem po tym jak ze 3 razy w ciągu miesiąca (letniego, słonecznego, żadna tam jesień czy zima) zwrócono mi uwagę "chorągiewkę jakąś by Pan zamontował, bo Pana nie widać". Pokazałem palcem chorągiewkę, był opad szczeny, a ja stwierdziłem, że to nie ma sensu by wozić, dodawać sobie opór dodatkowy i kłopoty przy wstawianiu roweru do windy. I już chyba 8 czy 9 lat jeżdżę bez. Nie zauważyłem różnicy w tym jak mnie widzą/nie widzą.

Natomiast z tym horrorem na kołach po poleciała :D A rady by "wybierać drogi" (w domyśle: nie takie, którymi ona jeździ) to w ogóle niech se wsadzi w buty. Pojazd spełnia wymogi by jeździć po drogach publicznych, to można nim jeździć, a jej jak coś nie pasi, to do autobusu na tylne siedzenie :P

DeVilio

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 13, 2019, 11:07:54 am »
Wiesz co, dla mnie poziome są bardziej widoczne bo zwracają na siebie uwagę, ze względu na dość nietypowy wygląd, do którego ludzie nie są przyzwyczajeni. Fakt jest taki, że czymkolwiek byś się nie poruszał, musisz myśleć za wszystkich, oprócz tego że myślisz za siebie oraz wyobraźnię mieć lepszą od Tolkiena, żeby przewidzieć wszystko co się może na drodze wydarzyć. Najlepiej jak masz prawo jazdy i sam jeździsz samochodem - wtedy łatwiej jest sobie wyobrazić kiedy i kto może i co zobaczyć, a czego nie. Np. skręcając w prawo z głównej ulicy patrzysz odruchowo w lewo czy możesz przejechać, a jak po prawej przez przejazd DDR jedzie rowerzysta - masz dzwon prawie że gwarantowany. Tak więc - w mojej ocenie poziomka wcale nie jest mniej widoczna niż standardowy pion, wszystko zależy od tego gdzie się nią poruszasz i ile chcesz zaryzykować dla "szybszego" poruszania się.
Flevo Racer

Mikrobi

• kolarz na poziomie
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 13, 2019, 03:49:43 pm »
Poziomy zwraca uwagę kiedy widoczny jest rowerzysta. U mnie sprawdza się jaskrawo zielone ubranie, w pracy i tak się przebieram.
Bez względu na to że w Słupsku jest spokojniej i są bardzo dobrze prowadzone ścieżki rowerowe, kierowcy i tak szybciej wyłapują jaskrawe kolory ubrania.
Swoją drogą dlaczego nie być widocznym?

raffi

« Odpowiedź #833 dnia: Luty 22, 2019, 04:08:13 pm »
Swoją drogą dlaczego nie być widocznym?

Tego chyba nikt nie postuluje. Ale jak mam chęć się nie przebierać na rowerze, bo np. chcę pojechac 500m do sklepu i przepieranie się w ciuchy zajęłoby dłużej niż jazda, to jednak powinienem mieć taką możliwość. Przebieranie się jest spoko, sam to robię, ALE to musi być nasz wybór. Dobrowolny, nie narzucony.

tomo

• całkiem inny wariat
  • SWB DIY
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 24, 2019, 09:01:30 pm »
Gdzieś czytałem wywiad z jakimś psychologiem transportu, wg. którego problemem jest sezonowość rowerów ( i motocykli, skuterów etc) na polskich drogach. Polski kierowca przez miesiące zimowe po prostu zapomina, że na asfalcie może istnieć coś innego niż inny samochód. Po prostu patrzy i nie widzi. Liczba lampek, kolory nie mają tu znaczenia. Sklaniam się ku tej hipotezie, odkąd jeden kierowca osobówki zajechał mi drogę na rondzie przy idealnej widoczności i braku innych pojazdów. Tłumaczył, że "to dlatego, że jestem za niski". Na pytanie czy jebnie w małe dziecko na przejściu bo nie łapie się na 150 cm wzrostu, nie było odpowiedzi.

raffi

« Odpowiedź #835 dnia: Luty 25, 2019, 12:01:53 pm »
Gdzieś czytałem wywiad z jakimś psychologiem transportu, wg. którego problemem jest sezonowość rowerów ( i motocykli, skuterów etc) na polskich drogach. Polski kierowca przez miesiące zimowe po prostu zapomina, że na asfalcie może istnieć coś innego niż inny samochód. Po prostu patrzy i nie widzi. Liczba lampek, kolory nie mają tu znaczenia. Sklaniam się ku tej hipotezie, odkąd jeden kierowca osobówki zajechał mi drogę na rondzie przy idealnej widoczności i braku innych pojazdów. Tłumaczył, że "to dlatego, że jestem za niski". Na pytanie czy jebnie w małe dziecko na przejściu bo nie łapie się na 150 cm wzrostu, nie było odpowiedzi.

Też mi się wydaje, że coś w tej teorii jest. Jesienią i zimą statystycznie jest więcej wymuszeń na mnie niż w miesiącach letnich, gdy na ddrach tłumy rowerów.

Zgadzam się tez, że nie widoczność roweru jest problemem. Jak kierowca nie patrzy, nie ma szansy zobaczyć - to jest sedno problemu. Dorzucanie dodatkowego wiadra odblasków nic nie da, czego najlepszym przykładem był tzw. Odblaskowy Anioł ze Szczecina. Cały na odblaskowo, w kamizelce i odblaskach, z rowerem oklejonym odblaskami, sakwami pełnymi odblasków i przyczepką odblaskową. Potrącony w biały dzień przy idealnej pogodzie. I tak, kierowca tłumaczył się, że nie zauważył. Brytole mieli taką piękną akcję STOP SMIDSY. Tego samego trzeba u nas - uświadamiania kierowców, że musza widzieć, widzenie jest ich obowiązkiem, a "nie zauważyłem" to żadna wymówka, to przyznanie się do winy.

oblivion

« Odpowiedź #836 dnia: Luty 25, 2019, 12:20:52 pm »
Zbyt dużo ludzi jeździ z telefonami przy uchu i z milionem spraw w głowie, niektórzy jeszcze z petem na wardze. Żadne odblaski nie pomogą jak ktoś w głowie już coś załatwia itp, a nie jest tu i teraz. Taka choroba cywilizacyjna.
Później najprościej jest powiedzieć "rowerzysty nie było widać"

DeVilio

• całkiem inny wariat
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 26, 2019, 09:50:25 am »
Inną sprawą jest dopuszczanie do ruchu osób, które nie mają albo jeszcze albo już albo wcale predyspozycji do poruszania się samochodem. Dzisiaj rano rowerowo do roboty i mało co mnie nie skasowała jakaś emerytka bo sobie na czerwonym śmignęła, bo halo, przecież się zaświeciło dopiero przed kiloma sekundami, i ona ma  się zatrzymać? po cooo? Dno i kilo mułu. Kierowcy na rowery - niech się przekonają jak wygląda sprawa ze strony tych poszkodowanych i słabszych uczestników ruchu.
Flevo Racer

hansglopke

• całkiem inny wariat
  • Zduńska Wola
« Odpowiedź #838 dnia: Kwiecień 07, 2019, 03:31:16 pm »
"Widzisz (do córki), pan musi leżeć i sobie jedzie"
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp

Romanes

• kolarz na poziomie
  • handmade CRUZBIKE
« Odpowiedź #839 dnia: Kwiecień 14, 2019, 07:40:07 pm »
Poziomka odmładza !!  ;D ;D ;D

Jadę cruzbikiem, naprzeciwko idzie znajoma rodzina (przyjechali na święta) z pociechą (3,4 lata wg mnie, a suma wieku mamy i taty malca to mój wiek) na rowerku dziecięcym i malec się drze :
" Popaccie na tego chłopcyka !!"

;D ;D ;D ;D ;D