Autor Wątek: Reakcje i pytania ludzi  (Przeczytany 418769 razy)

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #375 dnia: Lipiec 08, 2013, 08:58:47 pm »
Przez ostatni tydzień codziennie słyszę pytanie/stwierdzenie - a to chyba niewygodne co? Zadaje wtedy pytanie - a siedziałeś kiedyś w fotelu - odpowiada zdziwiony - no tak - i co niewygodnie było? 

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #376 dnia: Lipiec 09, 2013, 01:49:24 pm »
I to jest chyba najkonkretniejsza odpowiedz jaką można dać. Choć części pytający chodzi zwykle o pedałowanie do przodu - wychodzą z założenia że w pionie nogi pracują zgodnie z grawitacja a w poziomie wydaje im się że trzeba je jeszcze utrzymać poziomo.

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #377 dnia: Lipiec 09, 2013, 04:00:13 pm »
Przez ostatni tydzień codziennie słyszę pytanie/stwierdzenie - a to chyba niewygodne co? Zadaje wtedy pytanie - a siedziałeś kiedyś w fotelu - odpowiada zdziwiony - no tak - i co niewygodnie było?

Dzisiaj 2 panie pytały się czy mnie kręgosłup nie boli na tym rowerze. Dokładnie odpowiedziałem im j.w.

Zastanawiam się jak niewygodne fotele przed telewizorami mają miłośnicy rowerów pionowych, że tak często wychodzą z domu pojeździć. ;D

" Jaki dziwny WIELOKOŁOWIEC"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2013, 06:14:54 pm wysłana przez hansglopke »
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpień 15, 2013, 11:58:34 am »
Siedze na przystanku i czekam na Barta. Swieze sprzed chwili:
"Co trzeba zrobic aby sie zatrzymac na takim rowerze?".
Szczeka mi opadla no ale wyjasnilem ze wystarczy opuscic noge i sie na niej oprzec ;)

władek8

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 348
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpień 15, 2013, 02:27:03 pm »
Jadac wieczorkiem w mojej miejscowosci widze nadjezdzajacego z przeciwka goscia na rowerze(prawdopodobnie wracajacy z budowy) jego reakcja: patrzy na mnie patrzy, wyczeszcza gały, w koncu przeciera kilka razy oczy z niedowierzania i pod nosem k**wa.
Inna reakcja jakis gosc pracujacy na dachu patrzy na mnie i za chwile wola "Panie a ten rower to na sprzedaz?"

adam91

  • sympatyk na poziomie
  • **
  • Wiadomości: 32
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpień 15, 2013, 03:47:00 pm »
Zatrzymuję się pod sklepem a tam dwóch gości sączy piwo (obaj po około 20 lat). Zatrzymuję się, wstaję i słyszę: "Po ci ci taki rower jak masz zdrowe nogi?". Trzeba było gościowi wyjaśniać po co tak się jeździ.
W tym roku nie słyszę praktycznie żadnych śmiechów jak jeżdżę. W zeszłym roku posiadając inny rower często słyszałem jak się młodzież śmiała a teraz jak mam rower wyglądający porządniej to już nic takiego nie ma. Ludzie się zmienili czy po prostu lepiej na nim wyglądam  :)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2178
  • Zduńska Wola
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpień 15, 2013, 07:10:57 pm »
Parkując Long Jona pod marketem z owadem w tle usłyszałem: "To pana CYNGLUWA?"
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #382 dnia: Sierpień 15, 2013, 09:35:10 pm »
I jeszcze jeden przypadek.
Jadę w niedzielę rano z Białegostoku do stolicy. Między Centralną a Zachodnią wyjechałem Żółtkiem (VG3 z kufrem) z przedziału rowerowego na korytarz, ustawiłem go przy drzwiach. W pewnej chwili kręcąc się, słyszę jak za drzwiami do drugiego wagonu, ktoś coś mówi... Oglądam się tam i widzę jak konduktor objaśnia dwóm starszym babkom, że.... pociąg nie jest od wożenia samochodów, a oni tu wsadzają rowery, które są jak samochody i zaraz to na pewno prawdziwe samochody też będą wsadzać... Nie powiem, zaliczyłem szczękoopada, ale nie chciałem już gościa wyprowadzać z błędu. To jest jednak świetny przykład ciemnoty ludzkiej :/

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 11, 2013, 05:41:01 pm »
Dziś znowu usłyszałem, że powinienem włożyć silnik do mojego roweru.
Po co? Pytam.
Rozmówca nie był w stanie udzielić odpowiedzi, ale ja chyba wiem.



Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 12, 2013, 03:39:28 pm »
Będziemy chyba mieli nowego poziomkowca ;)
Byłam dzisiaj u podologa i ten akurat stał na zewnątrz przed wejściem do gabinetu, patrzy i pyta: "Gdzie można kupić taki rower?". Podałam mu namiary na nasze forum i na firmy zajmujące się poziomkowyróbstwem ;) No i zobaczymy... :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 16, 2013, 09:22:41 pm »
Warszawa, Koszykowa, skrzyżowanie z Lindleya, skręcam w lewo. Przede mną ciąg samochodów, ale że skręcam to objeżdżam sobie lewą stroną. Zatrzymałem się na wysokości pierwszego, tuż przy kabinie. Dalej częściowo sytuacja standardowa: żółte, zielone i... Wszyscy stoją. Ci z przeciwka ruszają powoli, ale z prawej ta pani jadąca prosto nie? Obracam głowę i... ta pani patrzy na mnie, uśmiecha się szeroko widząc taki rowerek ;) I dopiero po pokazaniu jej, że ma zielone - pojechała dalej ;)
Dodam, że takich sytuacji jak ta i wcześniej opisywane "zielone i czekają" - jest znacznie więcej ostatnio, chyba jest to związane ze zmianą na Żółtka ;) W sumie interesujące zjawisko, ale z drugiej strony deprymujące nieco - wszyscy patrzą i obserwują jak ja ruszam... Hmmm... ;)

szydziu

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1611
    • Pilskie Bractwo Turystyki Rowerowej.
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 17, 2013, 07:34:19 am »
W sumie interesujące zjawisko, ale z drugiej strony deprymujące nieco - wszyscy patrzą i obserwują jak ja ruszam... Hmmm... ;)

Tylko się nie wywal bo Ci po szyi przejadą ;)

storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 17, 2013, 09:41:58 pm »
@Szydziu - niby jak mi mają po szyi przejechać? Gdybym był na pionowcu, to pewnie upadłbym jak ta babka z tego filmiku*. Ale na poziomie to raczej upadnę wzdłuż kierunku poruszania się, z tendencją do prostowania ciała wzdłuż, a nie w poprzek :)

* http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,126943.html
Polecam uwadze - tak to wygląda na pionowcu. Pomijam fakt, że przedstawiający ten filmik panowie prowadzący nie zauważyli, że nadjeżdżający samochód na prawym pasie widział tą panią i zatrzymał się przy niej w chwili kiedy ta upadła (widać po cieniu, ale takie rzeczy widzą tylko ci, którzy umieją obserwować to co się dzieje na drodze. Jak widać ci panowie nie umieją ;>>>)
Na poziomie - przećwiczyłem nie raz - upadasz na bok i leżysz wzdłuż tuż obok, często mając jeszcze nogę przygniecioną częściowo ramą czy widelcem przedniego koła.

OldSpice

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 74
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 17, 2013, 10:46:40 pm »
Jedna z moich pierwszych jazd została skomentowana przez starszą panią w sposób następujący:
<podczas hamowania zgrabnie wstałem z roweru wykorzystując niewielką już prędkość>
-No proszę, tyle lat żyję ale takiego wynalazku jeszcze nie widziałam...
-a widzi pani...
-i sam Pan takie coś zbudował?
-sam, znajomy spawał ale cały projekt samemu..
-to niesamowite, że tak młodzi ludzie potrafią robić takie rzeczy, naprawdę..
(tutaj urosłem parę centymetrów  ;) )
-dziękuję bardzo!
-ja sobie idę, widzę jedzie jakiś rower, myślę sobie "pewnie kaleka" a tu wstaje normalny, młody, zdrowy mężczyzna, szok normalnie.
(z kolei tutaj jakby ktoś mi w brzuch z pięści zajumał...)
-dziękuję (?!)
dalej już nie słyszałem co mówiła, zniszczyła mnie tym tekstem ^^
"Weź to wywal, na co to trzymasz.. I tak tego nigdy nie zrobisz.."- mówili..
"Zrobię."- odpowiadałem.

storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 18, 2013, 11:45:31 am »
@OldSpice - o inwalidach to ja też coś słyszałem i to nawet kilkakrotnie. Nie przejmuję się tym, dla niektórych ludzi to tak dziwne, że nie do pojęcia, że można zrobić coś takiego.

Jeszcze dodam coś odnośnie wczorajszego dnia, o czym wcześniej zapomniałem. Chałubińskiego, skrzyzowanie z Al.jerozolimskimi, dojeżdżam do sygnalizacji, w lusterku coś śmignęło... Małe, czarne, szybkie i zahamowało... Co to? Oglądam się w lewo, bo zrównało się ze mną... Coupe. On i ona, on prowadzi, wystawił rękę w moją strone, kciuk w górę... Spoooko :) Takie rzeczy od razu poprawiają samopoczucie. w dodatku coś takiego od gościa, który jeździ czymś takim... Zazwyczaj takie typy w porszakach czy innych takich udają, że nie widzę nic dziwnego - a tu jednak się zdziwiłem, że ktoś w coupe dobrej marki miał klasę i umiał się zachować i pokazać, ze widzi.

Niestety, są też idioci i kretyni. Kolejowa w kierunku Towarowej. Tam jest 1 pas i często się tam coś korkuje w ramach objeżdżania przez ludzi zamkniętej Prostej (budowa metra). Jadę wczoraj koło południa w deszczu, prędkości nie rozwijam za bardzo bo niebawem hamowanie, a poza tym z lewej i prawej wyjazdy z firm. Ale marszowe 30 jest. Katem oka w lusterku widzę, ze tam za mną to kilka samochodów już jedzie, ale póki jadę normalnie "swoje" to oni grzecznie czekają, bo i tak za te 200-300 metrów skrzyżowanie z Towarową. Nagle coś zaczyna trąbić, coś na chama wyprzedza te samochody i... z lewej przelatuje coś czarego, jakaś lemuzyna... Palec sam mi wyskoczył, oczywiście malusi, bo to trzeba mieć malusiego, aby tak dokazywać na takiej uliczce z takimi prędkościami. KieroFFca zahamował za samochodami przed nami ustawiając się w ukos, nagle zmienił pozycję na ukos w lewo i stoi patrząc pewnie w lusterka, co to właściwie było co jechało wolniej i "tamowało" ruch? ja akurat miałem miejsce obok, więc wyminąłem dresków i poleciałam do Towarowej dalej. Ale co takie wyścigi dały tym dwóm gnojom? Ja pokonałem Pl.Zawiszy w następne 2 minuty, a oni? Minimum minuta na dojazd do Towarowej, kolejne 3-4 zmiany sygnalizacji na Placu Zawiszy. (ja wyjechałem na Plac na 2 zmianie ;) )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 09:50:23 pm wysłana przez storm »