Autor Wątek: Reakcje i pytania ludzi  (Przeczytany 416812 razy)

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #285 dnia: Kwiecień 30, 2012, 02:54:26 pm »
Dyskusja ma charakter rozwojowy więc zapraszam:
http://forum.poziome.pl/index.php?topic=1612.msg23692#new  ;)

tomo

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 820
  • SWB DIY
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #286 dnia: Kwiecień 30, 2012, 03:01:16 pm »
Recepta jet prosta. Trzeba przestać trwonić pieniądze na kierowców i rozwijać alternatywy. Trzeba zabrać to co zabrano na rzecz samochodów. Ruch samochodowy jest najdroższy ze wszystkich. Infrastruktura rowerowa (nie ścieżki!) i ruch rowerowy jest najtańszy. Do tego sprawny zbiorkom, kolej , a i pieszym nie może dziać się krzywda. Wymaga to zmiany przepisów na szczeblu państwowym, tak aby pan samochodzik nie był królem szos. W tym aby jego odpowiedzialność nie była przerzucana na ofiary.
Nie za bardzo wyobrażam sobie transport wszelkich dóbr, czyms innym niż samochód. Tzn. tam gdzie są linie kolejowe to ok, ale wszędzie kolej nie dotrze. A sprawa wymaga nie tyle zmiany przepisów, co zmiany mentalności Polaków. Co kupuje sobie Polak, gdy tylko jako tako sie dorobi? Telewizor i samochód. Na zachodzie nawet członkowie rządu nie brzydza się komunikacji zbiorowej. A u nas? Każden jeden to pan i władca w swoim samochodzie, wszyscy inni zaś, to plebs, którego nie stać na samochód.
długa droga przed nami panie...

M63

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Moje Poziomki :)
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #287 dnia: Kwiecień 30, 2012, 10:07:21 pm »
Jak HRABIA! jak HRABIA!
 powiedziała sąsiadka otwierając drzwi klatki :)
Nie wstanę ,
TAK będę leżał !!!

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2152
  • Zduńska Wola
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #288 dnia: Kwiecień 30, 2012, 11:15:58 pm »
Fiu, fiu (wyraźne gwizdanie) ''Ale mosz drajwa"
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #289 dnia: Kwiecień 30, 2012, 11:19:56 pm »
U nas w Bydgoszczy poziomki robią furore, większość kobiet na MTB się dopytuje o to czy wygodnie czy to szybkie itp. Fanie że jest zainteresowanie. Większość dzieci tylko " wow ale rower " kurczę chyba się nic nie zanosi jednak na nową ramę :( brak kasy i pracy , chyba pospawam tą co mam jednak i odmaluje by to wyglądało całkiem przyjaźnie wśród rowerów

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 05, 2012, 10:14:02 am »
"Ja to bym się na tym zabił" ;)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 05, 2012, 10:30:58 am »
:)
Tatusiu.. Patrz, pan jedzie i sobie śpi! Ja też chcę tak!

michu

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 158
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 05, 2012, 01:02:42 pm »
Jak HRABIA! jak HRABIA!
 powiedziała sąsiadka otwierając drzwi klatki :)

Obcy facet mnie mijał i powiedział, że to jazda na lans.

Czasem mijający mnie mówią, że chcieliby taki rower. Pewnie takie gadanie, ale może kiedyś będzie okazja na zarobienie kilku dodatkowych groszy.

storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 05, 2012, 01:37:23 pm »
"jazda na lans"* - ROTFL. Widać facet ma jakieś kompleksy, albo go dupa boli od sztycy w niej schowanej :P

Niestety, mamy w Polsce 38 milionów Specjalistów, którzy znają się na wszystkim. od roweru poziomego po mistrzostwa świata w siatkówce i budowie autostrad ;)

* to mi przypomina "rower dla leniwych". To nic, że usłyszałem to mając na bagażniku wiecej bagażu niż gadający tą pierdołę by uniósł w obu rączkach na raz :PPPP On wiedział lepiej!

Yin

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 4077
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 05, 2012, 07:59:13 pm »
Czasem mijający mnie mówią, że chcieliby taki rower. Pewnie takie gadanie, ale może kiedyś będzie okazja na zarobienie kilku dodatkowych groszy.
Odpowiedz: ok mój jest do sprzedania za xxxx - entuzjazm szybko gaśnie ;) (Panie aż tyle? Przecież w marketach rower gratis do ziemniaków dają... ;) )

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 05, 2012, 08:40:41 pm »
Jak sobie dziś jechałem.. Doczepiłem się do jakiś dwóch ambitnych i sobię jadę.. Jeden przestawił się za mnie i drze się do tego pierwwszego "k.. on sobie odpoczywa a ja k.. flaki sobie wyp.. Czekaj k..", na co drugi "Nie ma że boli, nie dam się poziomemu".
Trójmiejskie społeczeństwo zaczyna być wyedukowane :) Wzbudził mój podziw i nie dymałem ile wlezie, chłopak wyszedł z wygraną :)

SAC

  • wyczynowiec na poziomie
  • ****
  • Wiadomości: 277
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 07, 2012, 10:20:13 pm »
Dzisiaj w Pradze (czeskiej) usłyszałem: tylko nie śpij! Ale najdziwniejsze było to, że to powiedział robotnik po polsku.   

kaczor1

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1076
  • www.kaczor2.blogspot.com
    • HPV Poland & Recumbent Bike
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #297 dnia: Czerwiec 24, 2012, 06:21:18 pm »
Dziś byłem na festynie z okazji Dnia Ziemi - jeśli chodzi o reakcje to nic nowego.
"Jaki fajny rower" tak z 1000 razy, ale jak wracałem trafiło się coś nowego:

"Patrzcie, patrzcie, taki rower z taranem jak ma wujek."  :D

Drugie z Masy Krytycznej
Jedziemy w szpalerze, Antoniwitch, Storm, Tatar i Ja - głos z tyłu:

"Tam do przodu nie jedź. Tam jedzie przedział sypialny"  :D

nostiamo

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 61
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #298 dnia: Lipiec 03, 2012, 02:58:16 pm »
a ja hmm no cóż doświadczyłam wczoraj oczywiście wybuchów śmiechu przechodniów - moich zresztą byłych i obecnych uczniów:) już widze powrót do pracy we wrześniu...:)
Jeden gość za to rozłożył mnie na łopatki wczoraj. Widząc mnie z daleka połozył się na asfalcie i zwijając się ze śmiechu robił "rowerek" Pochwaliłam gościa, że tak super mu idzie i pogratulowałam kondycji. Zobaczymy, jak potoczą się moje dalsze losy w tej zacofanej wiosce;)

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2152
  • Zduńska Wola
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #299 dnia: Lipiec 04, 2012, 01:00:10 pm »
Rodzic mówi do dziecka:
- Patrz, jaki rower!
- No. A na co mu pedały?
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp