Autor Wątek: Reakcje i pytania ludzi  (Przeczytany 416886 razy)

michu

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 158
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 22, 2012, 03:47:28 pm »
U mnie nie ma nic, tylko lakier młotkowy, więc się śmieją. Chyba coś napiszę i będę obserwował reakcje. Tylko nie wiem co, żeby jakichś praw autorskich nie naruszać.

Napisz fonetycznie Giant - Dżajant. Będzie jeszcze większy ubaw. Sam chciałem kiedyś nazwać tak swóje ostre koło, ale mi się na razie odwidziało. Jak ma kolor młotkowy to może Hammer czy coś w tm rodzaju. Czasem rowery z marketów mają bardzo "oryginalne" nazwy ;).

hansglopke

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2152
  • Zduńska Wola
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 22, 2012, 04:13:25 pm »
Napisz fonetycznie Giant - Dżajant.

Znajomy miał motocykl, bodajże yamahy. Nazwał pojazd Harley Dziadowski. Napis stylizowany na oryginalny. Dużo laików zazdrościło mu posiadania "jedynie właściwej marki"
"Tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota." - CK Dezerterzy

"Na pionowcu boli tyłek, plecy i w ogóle wykańczająca i niewygodna pozycja jest..." - Mototramp


art75

  • kolarz na poziomie
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Świętochłowice
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 22, 2012, 07:56:49 pm »
a z drugiej strony płakać się chce nad niewiedzą co poniektórych ludzi.
Ja za to dzisiaj mijałem pewną rodzinkę w parku - rodzice i dziecko około siedmioletnie na hulajnodze.
Młody się odzywa z nutą znudzenia w głosie: "Ja już ten rower widziaaałem..."
Reasumując: cała nadzieja w młodym pokoleniu :D

storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 23, 2012, 06:55:56 am »
Kto wie czy nie jedyna ta nadzieja... Starsze pokolenie "ja już wszystko widziałem i byłem i tu i tam isiam" i ma wszystko w du...pie. Młodsze pokolenie ma bachora, mieszkanie, raty na spłaty i wszystko gdzieś a rower to... Nie ma czasu na zwyczajny, a tu jeszcze by musiał robić jakiś specjalny, albo szukać, albo co? Nie przejdzie.
Nastolatki - pokolenie stracone przez fejsgówna i inne twigówienka.
Dzieci - o ile nie są zakrzyczane przez starszych - moooożeeee coś tam łykną i będą namawiac dorosłych... kto wie...

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 23, 2012, 08:16:55 am »
Jak zrobiłem IMK P9, to zostałem najlepszym wujkiem na osiedlu. Jak Junior nim wyjechał, to jego koledzy tylko "Wujek, ale fajny, zrobisz mi taki?" I jak powiedziałem cenę, to rodzice wymiękali. Ale zainteresowanie było :).
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

pajak_gdynia

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1322
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #260 dnia: Kwiecień 23, 2012, 08:25:28 am »
Skoro nawet "siam" już widziałem, to nic poza nowymi horyzontami nie pozostaje :) A dzieci najczęściej "przejmują" zwyczaje rodziców.. Więc do dzieła :) Róbmy rowery i nie tylko :)

Franc, to tak drogo Ci wyszedł?
Bo jak na razie Młoda mi tylko wierci dziurę w brzuchu odnośnie jej "leżącego" roweru ("tata, a pójdziemy na rowery? tata, a ja chcę takim leżącym.. kiedy mi zrobisz, obiecałeś przecież..").

Danielasty

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 951
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #261 dnia: Kwiecień 23, 2012, 08:49:40 am »
skąd ja to znam "Daniel a  kiedy mi zrobisz taki rower?" :D 9 letnia siostra chce tadpole trike ;D. Choć mimo to myslę nad swb z wigry 3

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #262 dnia: Kwiecień 23, 2012, 10:44:53 am »
pajak - wyszło mi jakieś 1000pln, ale wiele części zrobiłem sam, trochę zrobili mi koledzy w pracy. Jak bym miał robić komuś, to pewnie z 1500pln by kosztowało bo i mój czas się wtedy ceni oraz robota kolegów (co innego jest: "robię rower dla syna, czy mógłby pan dorobić taką cześć" a co innego jest "robię rower na handel, czy zrobi mi pan taką część").

Danielasty: też na początku myślałem, żeby zrobić SWB, ale patrząc jak Junior jeździ z kolegami (przeznaczenie, a nie technika jazdy) czyli wsiedli, dojechali z krzykiem do końca uliczki, porzucili rowery, pobiegali, wsiedli na rowery i z krzykiem w drugą stronę to SWB się nie sprawdza. Zanim podniesie z ziemi, wsiądzie na SWB i ruszy, to kumple będą na drugim końcu i ich nie dogoni a to źle wpływa na morale czyli zniechęca. Na trójkołowca wsiada się szybciej i szybciej się startuje.

Jak się obrobię z IMK P8 to udostępnię plany zmodyfikowanej wersji IMK P9 (zamiast tylnego trójkąta przerabianego z Jubilata, lepiej dać normalne widełki z profilu prostokątnego)
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #263 dnia: Kwiecień 23, 2012, 06:30:52 pm »
Bo jak na razie Młoda mi tylko wierci dziurę w brzuchu odnośnie jej "leżącego" roweru ("tata, a pójdziemy na rowery? tata, a ja chcę takim leżącym.. kiedy mi zrobisz, obiecałeś przecież..").

No to jak obiecałeś, to już nie masz wyjścia. Dzieci traktują wszelkie obietnice śmiertelnie poważnie (dorośli zresztą też ;)). Do roboty! 13-letni bratanek jednego z naszych forumian już do szkoły na swoim SWB ASS pomyka :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #264 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:40:22 pm »
Ale w tym przypadku traktowanie tych obietnic jest korzystne dla nas wszystkich - im wiecej poziomek na drogach tym lepsza ich dostępność i bardziej obcykani ludzie z tematem, chcący mieć Rower a nie jakieś sado-maso do jazdy do pracy ;)

Franc

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 2326
  • Ponad 30 lat na poziomie
    • Moje zdjęcia rowerów
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #265 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:41:49 pm »
Co, Maciek już zrobił tego małego SWB?

Maciek70: a gdzie zdjęcia, chcemy zdjęcia !!
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P14-001 (SWB ASS)
Thyss 222
IMK P12 (SWB, USS, B2B tandem)
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
Twister 800

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #266 dnia: Kwiecień 25, 2012, 03:05:12 pm »
Co, Maciek już zrobił tego małego SWB?

Maciek70: a gdzie zdjęcia, chcemy zdjęcia !!

Nawet dwa :)
Oba będą miały premierę na piątkowej Warszawskiej Masie Krytycznej, a oto rąbek tajemnicy (drugi rower do obejrzenia na masie):


By makenzen at 2012-04-25

To jest VSWB - Very Short Wheel Base :)
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

storm

  • Gość
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #267 dnia: Kwiecień 25, 2012, 03:20:51 pm »
No a mnie dzisiaj spotkało coś chamskiego i to w rodzinnym miasteczku... Jadę sobie Floriana do świateł przy DK2... Mijam samochody i nagle z boku widzę jakiegoś żula co się zatrzymał, ogląda się na mnie i puszcza tekst:
- No k...a, poje...ało???

Co jak co, ale to ja już wolę chichoty, a takich meneli to... Starczy. To nawet gdzieś poza stolycom i okolicami spotyka się lepsze i milsze komentarze menelostwa.

P.S. A może by tak zagnać meneli do roboty przy autostradach? Mieoliby na flaszkę, a i społeczeństwu by się bardziej przydali i nie tzreba by imd awać na zasiłek (do przepicia) "na dzieci"... ;P

Makenzen

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 1224
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #268 dnia: Kwiecień 25, 2012, 04:07:36 pm »
Nie ma dnia, żeby mnie nie spotkało coś chamskiego. Trąbienie jest standardem, a czasem trafi się i coś więcej, jak dziś. Jechałam dzisiaj buspasem (poza godzinami, w których funkcjonuje on jako buspas) ulicą, wzdłuż której jest dość krótki odcinek DdR-ki, który mi był potrzebny w tym momencie jak plaster do d..., jako że planowałam zaraz skręcić w lewo. No i oczywiście musiał się napatoczyć jakiś [tu wstaw dowolny epitet, byle wulgarny] za fajerą autobusu, który poczuł niepohamowaną chęć rozpuszczenia na mnie swojego parszywego RYŁA: "Ścieżki nie masz?!" No to mu odpowiedziałam, żeby spier*lał.
A tak generalnie to MAM TEGO KU***A DOŚĆ i życzę sobie rychłego nastąpienia końca świata, bo ja się na niego nie nadaję.
Jeśli pod twoim tyłkiem jawi się rower poziomy... to wiedz, że coś się dzieje!!! :P

Neverhood

  • całkiem inny wariat
  • *****
  • Wiadomości: 678
  • Erotoman-gawędziarz
Odp: Reakcje i pytania ludzi
« Odpowiedź #269 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:34:59 pm »
+meneli do roboty przy autostradach? Mieoliby na flaszkę, a i społeczeństwu by się bardziej przydali i
Autostrady nie pomogą społeczeństwu, wręcz pogorszą sprawy.

na mnie swojego parszywego RYŁA: "Ścieżki nie masz?!" No to mu odpowiedziałam, żeby spier*lał.

Rączka w górę, paluszek wskazuje kierunek najbliższej autostrady, buźka odpowiada : "tam masz autostradę, won na autostradę".


A tak generalnie to MAM TEGO KU***A DOŚĆ i życzę sobie rychłego nastąpienia końca świata, bo ja się na niego nie nadaję.

Środeczkiem, środeczkiem. Możesz sobie coś przegryzać w trakcie, oglądać okolicę, pełen relaks. Co najwyżej porąbią z tyłu. Żaden nie będzie mógł gadać, bo stadko z tyłu go otrąbi. A w samochodach mają miękkie zwieracze (na bycie otrąbionym) i zaraz odpuszczają.

Możesz też zmienić trasę.

E tam poziome, rower transportowy - to jest to!